• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 17.5.2025Meniny má Gizela
17°Bratislava

Ku kampani Orbánovej vlády sa vyjadril už aj sám George Soros

  • 12:37 12.07.2017
  • Budapešť
Ku kampani Orbánovej vlády sa vyjadril už aj sám George Soros

Plagátová kampaň maďarskej vlády namierená proti migrantom, ktorá využíva portrét amerického finančníka Georgea Sorosa, posilňuje v krajine antisemitizmus.

Podľa spravodajského servera hvg.hu to uviedol Soros vo vyhlásení citovanom britskou spravodajskou stanicou BBC.

Americký finančník v ňom vyjadril vďaku občanom Maďarska, ktorí plagáty s jeho portrétom strhli. „Som znepokojený, že súčasný maďarský režim používa antisemitské asociácie ako súčasť svojej zámerne zavádzajúcej dezinformačnej kampane,“ konštatoval. Dodal, že ho povzbudzuje skutočnosť, že voči kampani protestovala aj maďarská židovská komunita.

Soros reagoval aj prostredníctvom svojho hovorcu Michaela Vachona, ktorý v utorok povedal, že kampaň pripomína temné obdobie Európy a Sorosov postoj k migrácii si kabinet premiéra Viktora Orbána vykladá mylne. Podľa jeho slov maďarská vláda šíri nenávisť voči cudzincom a démonizuje utečencov. Samotnú kampaň označil Vachon za protieurópsku.

Podľa BBC mnoho maďarských židov sa domnieva, že kampaň, ktorej náklady sa odhadujú na 5,7 miliardy forintov (1,8 milióna eur), je antisemitská. Orbánova vláda to však popiera.

Nedovoľme, aby sa nakoniec smial Soros!“ píše sa na bilbordoch s portrétom finančníka, ktoré boli v minulých dňoch rozmiestnené po celom Maďarsku. Plagáty sú označené ako Národná konzultácia 2017 a je na nich uvedená poznámka, že 99 percent ľudí (Maďarov) odmieta ilegálnu migráciu.

Zdroj: info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Trump oznámil, že bude v pondelok telefonovať s Putinom

Trump oznámil, že bude v pondelok telefonovať s Putinom

DNES - 17:42Zahraničné

Americký prezident Donald Trump v sobotu oznámil, že bude v pondelok telefonovať s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.

Macron tvrdí, že Trump zareaguje na Putinov cynizmus voči Ukrajine

Macron tvrdí, že Trump zareaguje na Putinov cynizmus voči Ukrajine

DNES - 14:48Zahraničné

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v sobotu uviedol, že si je istý, že jeho americký náprotivok Donald Trump bude reagovať na „cynizmus“ šéfa Kremľa Vladimira Putina voči Ukrajine.

Wadephul: Rusko nás všetkých ohrozuje v Baltskom mori

Wadephul: Rusko nás všetkých ohrozuje v Baltskom mori

DNES - 13:18Zahraničné

Nemecký minister zahraničných vecí Johann Wadephul v sobotu oznámil, že sa posilní dohľad v Baltskom mori v súvislosti so sabotážami podmorských káblov a potrubí, ktorých sa údajne dopustila ruská tzv. tieňová flotila.

Hovorca Kremľa uviedol, za akej podmienky by sa Putin stretol so Zelenským

Hovorca Kremľa uviedol, za akej podmienky by sa Putin stretol so Zelenským

DNES - 12:13Zahraničné

Stretnutie Putin-Zelenskyj je podľa Peskova možné.

Izrael spustil počiatočné fázy novej operácie v Pásme Gazy

Izrael spustil počiatočné fázy novej operácie v Pásme Gazy

DNES - 6:35Zahraničné

Izraelská armáda podnikla v Pásme Gazy počas piatku „rozsiahle údery“ v rámci „počiatočných fáz“ novej ofenzívy s cieľom dosiahnuť ciele vojny.