Po núdzovom pristátí začalo horieť lietadlo s takmer 150 ľuďmi na palube
- 7:53 29.03.2017
- Rio de Janeiro

Lietadlo so 141 ľuďmi na palube začalo horieť po tom, ako v noci nadnes núdzovo pristálo v meste Jauja v strednej časti Peru.
Nehoda si nevyžiadala nijaké obete na životoch ani vážne zranenia, všetkým pasažierom aj posádke sa totiž z Boeingu 737 podarilo včas vystúpiť.
Mnoho osôb však utrpelo ľahšie zranenia, uviedol na svojej webovej stránke denník El Comercio. Na jednom z videí, ktoré sa objavili v peruánskych médiách, vidieť ako z lietadla utekajú ľudia. Stroj podľa tohto záznamu zjavne zišiel z pristávacej dráhy, mal zlomené krídlo a valil sa z neho dym a plamene.
K incidentu došlo okolo 23.00 h SELČ. Niektorí zo svedkov uviedli, že pilot stratil nad strojom kontrolu pre silný vietor. Iní zase vyjadrili presvedčenie, že požiar zapríčinila explózia jednej z pneumatík.
Lietadlo spoločnosti Peruvian Airlines smerovalo z metropole Lima do mestečka Jauja, ktoré bolo v uplynulých týždňoch prakticky odrezané od zvyšku krajiny pre ničivé záplavy.
Silné dažde, zosuvy pôdy a záplavy, ktoré sú miestnymi médiami považované za najhoršiu prírodnú katastrofu od roku 1998, si doposiaľ vyžiadali najmenej 90 obetí na životoch. Najhoršia je pritom situácia na severe Peru.

EÚ vyzvala Indiu a Pakistan, aby podnikli „okamžité kroky“ na deeskaláciu
Európska únia v stredu vyzvala Indiu a Pakistan, aby okamžite konali s cieľom zmierniť situáciu medzi susednými krajinami.

Rusko pre bezpečnosť osláv v Moskve obmedzí aj prístup na internet
Rusko prijíma „všetky potrebné opatrenia“ vrátane obmedzenia prístupu na mobilný internet, aby zaistilo bezpečnosť počas prehliadky ku Dňu víťazstva, uviedol Kremeľ.

Raši a Pekarová Adamová rokovali o rozvoji spolupráce medzi parlamentmi SR a ČR
Predseda Národnej rady SR Richard Raši a predsedníčka Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Markéta Pekarová Adamová diskutovali o ďalšom rozvoji spolupráce medzi parlamentmi svojich krajín.

Biden tvrdí, že Trump sa snaží uzmieriť si šéfa Kremľa tlakom na Ukrajinu
Bývalý americký prezident Joe Biden tvrdí, že jeho nástupca v úrade Donald Trump za cenu udobrovania si Ruska tlačí na Ukrajinu, aby sa vzdala svojho územia.

Richard Raši sa v Prahe stretol s Pekarovou Adamovou
Predseda Národnej rady SR sa v rámci svojej prvej zahraničnej cesty stretol v Prahe s predsedníčkou Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Markétou Pekarovou Adamovou.