• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 9.5.2025Meniny má Roland
15°Bratislava

Žena z fotky Matoviča je z ČR a v roku 2013 zomrela

  • 16:47 15.02.2017
  • Bratislava
Žena z fotky Matoviča je z ČR a v roku 2013 zomrela

Fotografia vdovy, ktorú líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič často používal na brífingoch ku kauze cien energií ako príklad človeka, ktorý bude platiť o sto percent viac za elektrinu, nie je autentická, ale ide o občianku Českej republiky, ktorá v roku 2013 zomrela.

Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásil predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD) a pripomenul, že fotografia je aj oficiálnou súčasťou návrhu na odvolanie premiéra, pod ktorý sa podpísalo 41 opozičných poslancov.

Keďže ide o oficiálnu súčasť návrhu, 41 poslancov opozície presne vedelo, čo robí, ak takúto fotku vložili do návrhu. To, čoho sa dopustili, prekročilo posledné hranice, ktoré ešte doteraz slovenskí politici ctili. Fotografia vdovy je fotka ženy, ktorá vôbec nepochádza zo Slovenska, je z ČR, jej iniciálky sú Anna B. a pochádza z Moravy. Čo je smutnejšie, pani zomrela v roku 2013,“ povedal Fico.

On sám považuje za odsúdeniahodné, ak poslanci opozície predložili takýto podvrh a podvod do NR SR. „Je to cynické, že bez problémov zneužili na vnútropolitický zápas fotku cudzej štátnej občianky, ktorá už nie je medzi nami. Je to tak vážny prešľap, že som dnes osobne telefonoval s českým premiérom Bohuslavom Sobotkom, ktorému som sa ospravedlnil za zneužívanie tváre českého občana. Telefonoval som aj so synom tejto pani, aj jemu som sa ospravedlnil,“ povedal Fico.

Keďže podľa jeho slov ide o podvrh, za podvod sprevádzaný hyenizmom a cynizmom považuje aj celý návrh na jeho odvolanie. Za jediné riešenie preto považuje stiahnutie tohto návrhu. „Hanbím sa za týchto 41 poslancov. Toto už vyžaduje pokrivený charakter,“ dodal.

Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Muž sa v obchodnom dome vyhrážal zamestnankyni

Muž sa v obchodnom dome vyhrážal zamestnankyni

DNES - 11:32Domáce

Polícia obvinila 44-ročného muža z prečinu nebezpečného vyhrážania. Muž sa v obchodnom dome v Handlovej vyhrážal zamestnankyni.

SaS a mimoparlamentné strany označujú cestu premiéra do Moskvy za hanbu

SaS a mimoparlamentné strany označujú cestu premiéra do Moskvy za hanbu

DNES - 11:21Domáce

Opozičná strana SaS a mimoparlamentné strany Fórum a ODS združené v iniciatíve Pravicový blok kritizujú cestu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) do Moskvy.

ZMOS je presvedčené, že EÚ by si mala zachovať svoj pôvodný kompas

ZMOS je presvedčené, že EÚ by si mala zachovať svoj pôvodný kompas

DNES - 9:44Domáce

Združenie miest a obcí Slovenska je presvedčené, že Európska únia by si mala zachovať svoj pôvodný kompas, ktorým je mier, solidarita a spoločný hospodársky rozvoj.

Robert Fico sa v Moskve stretol so srbským prezidentom Vučičom

Robert Fico sa v Moskve stretol so srbským prezidentom Vučičom

DNES - 6:41Domáce

Srbský prezident Aleksandar Vučič sa vo štvrtok večer v Moskve stretol so slovenským premiérom Robertom Ficom.

Stanislav Zvolenský: Teším sa s celou Cirkvou, že kardináli rýchlo zvolili nového pápeža

Stanislav Zvolenský: Teším sa s celou Cirkvou, že kardináli rýchlo zvolili nového pápeža

DNES - 5:51Domáce

Bratislavský arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský sa teší, že kardináli rýchlo zvolili nového Svätého Otca. Uviedol to na webstránke Bratislavskej arcidiecézy.