• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 9.5.2025Meniny má Roland
Bratislava

Proti extrémizmu bude brojiť nová policajná jednotka,podľa Fica sme ho podcenili

  • 10:56 01.02.2017
  • Bratislava
Proti extrémizmu bude brojiť nová policajná jednotka,podľa Fica sme ho podcenili

Slovensko podcenilo podľa premiéra Roberta Fica (Smer-SD) novú vlnu fašizmu a extrémizmu.

Sociálne siete sú bez pravidiel a zodpovednosti, mnohokrát sa tam objavujú informácie nezlučiteľné s podstatou tohto štátu, myslí si. "Reagovať na to slovne nestačí, treba aj represie," povedal dnes Fico na tlačovej konferencii.

Takýmito slovami Fico predstavil verejnosti skupinu policajtov, ktorí budú pracovať na problematike extrémizmu a terorizmu v takzvanej Národnej jednotke boja proti terorizmu a extrémizmu, ktorá patrí pod Národnú kriminálnu agentúru (NAKA). Vznikla dnešným dňom. Bude sa zaoberať trestnými činmi terorizmu a extrémizmu a trestnými činmi súvisiacimi s ich financovaním. Ide o vyše 100 príslušníkov polície. Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) ich nazval elitnou jednotkou Policajného zboru. Štát im podľa neho vytvorí podmienky na „nerušenú prácu“. Verí, že ich výsledky budú vynikajúce.

Vznik spomínanej jednotky je podľa policajného prezidenta Tibora Gašpara reakcia na spoločenskú požiadavku. Chce im vytvoriť materiálne aj personálne podmienky. Vyzval generálnu prokuratúru, aby začali boj proti terorizmu a extrémizmu viesť spoločne. „Pretože tu máme problém s aplikačnou praxou, treba nastaviť nové pravidlá, ako vykladať niektoré prejavy, ktoré už možno nazvať extrémistickými,“ povedal Gašpar.

Fico, Kaliňák i Gašpar poďakovali NAKA za doterajšiu prácu. Mnohokrát vo svojej práci podľa nich riskovali život. Extrémizmus treba podľa Fica principiálne odmietnuť. Spochybňovanie holokaustu či „velebenie ľudí uznávajúcich fašistov“ nemá podľa neho nič spoločné s demokratickým štátom. „Fašizmus má svojich pohrobkov aj dnes, vidíme ľudí, čo sa pohybujú vo vlakoch v zelených tričkách hovoriacich o poriadku, pritom iba šíria ideológiu, vďaka ktorej boli vyvraždené mnohé slovenské dediny,“ zopakoval opäť premiér. Nik podľa neho tiež nepredpokladal, že po regionálnych úradoch sa budú holohlaví muži zdraviť „na stráž“. Treba to podľa neho zastaviť.

Zdroj: info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Šimečka: Oceňujem slová nového pápeža o hodnotách mieru a spolupráce

Šimečka: Oceňujem slová nového pápeža o hodnotách mieru a spolupráce

VČERA - 21:22Domáce

Predseda Progresívneho Slovenska Michal Šimečka oceňuje slová nového pápeža Leva XIV. po jeho zvolení, v ktorých hovoril o hodnotách mieru a spolupráce.

Ozbrojené sily SR hlásia mimoriadnu udalosť

Ozbrojené sily SR hlásia mimoriadnu udalosť

VČERA - 21:16Domáce

Pri mimoriadnej udalosti utrpel vojak strelné poranenie.

Fico priletel do Moskvy na oslavy 80. výročia konca druhej svetovej vojny

Fico priletel do Moskvy na oslavy 80. výročia konca druhej svetovej vojny

VČERA - 21:15Domáce

Slovenský premiér Robert Fico vo štvrtok večer pristál na letisku v Moskve, kde sa zúčastní na oslavách 80. výročia konca druhej svetovej vojny.

Majerský: Verím, že Lev XIV. bude rovnako odvážny ako pápež František

Majerský: Verím, že Lev XIV. bude rovnako odvážny ako pápež František

VČERA - 21:11Domáce

Predseda opozičnej strany KDH Milan Majerský má radosť zo zvolenia nástupcu Svätého Petra a verí, že nový pápež Lev XIV. bude rovnako odvážny ako jeho predchodca.

SOI varuje: Na tento web si dajte pozor!

SOI varuje: Na tento web si dajte pozor!

VČERA - 20:34Domáce

Inšpekcia odporúča vyhnúť sa nákupu zájazdov na podozrivej webovej stránke.