Najvyšší súd rozsúdil v roku 2016 celkovo 20.710 prípadov

Najvyšší súd (NS) SR zaznamenal v roku 2016 nárast vybavených vecí. Celkom ich vlani vybavil 20.710, čo je o 12,71 percenta viac ako v roku 2015, kedy ich bolo vybavených 18.374. Informovalo o tom oddelenie komunikácie s verejnosťou NS.
Celkový nápad na NS bol minulý rok 16.101 vecí. NS prevzal 13.346 vecí, čo bolo o 10,39 percenta viac ako v roku 2015 (12.090 vecí). Nevybavených ostalo 8737 vecí, čo je podľa komunikačného oddelenia o 34,39 percenta menej ako v predchádzajúcom roku.
„Počet vybavených vecí dokazuje, že koncepcia, s ktorou Daniela Švecová prevzala v roku 2014 funkciu predsedníčky NS je prínosná,“ uviedol hovorca súdu Boris Urbančík.
Predsedníčka bude preto podľa hovorcu naďalej podporovať tvorbu nových miest asistentov sudcov, aby sa vytvoril stav, kedy každý sudca NS bude mať jedného asistenta. V roku 2016 bol pôvodný počet asistentov sudcov 55 navýšený o 20. Na NS pôsobí podľa informácií na jeho internetovej stránke 81 sudcov.
Cieľom Švecovej je rovnako postupne navýšiť počet zapisovateliek tak, aby každému senátu NS bola pridelená jedna zapisovateľka.

Obrovská tragédia: Pri požiari zahynulo 17 žriebät
Žrebčín prišiel pri požiari stajne o 17 žriebät.

Lúpežné prepadnutie v dome sudkyne: Polícia pátra po páchateľoch
Polícia pátra po páchateľoch lúpežného prepadnutia v Turčianskych Kľačanoch.

Polícia odmietla trestné oznámenie pre cestu Šutaja Eštoka na F1
Polícia odmietla trestné oznámenie pre cestu ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka na preteky Formuly 1 v Abú Zabí.

V Prešove odhalili tabuľu, ktorá pripomína vylúčených žiakov židovského pôvodu
Pamätnú tabuľu, ktorá je spomienkou na vylúčených 102 žiakov židovského pôvodu v školskom roku 1940/1941 z Evanjelického kolegiálneho gymnázia v Prešove, odhalili v stredu na budove školy.

Ďačok: Každé konkláve bolo originálne, jedinečné a neopakovateľné
Každé konkláve odrážalo svoj historický, kultúrny a spoločenský kontext.