Poľský LOT zrušil lety dvoch lietadiel Boeing 787
- 11:36 04.07.2013
- VARŠAVA

Poľský letecký prepravca LOT v stredu zrušil odlet dvoch lietadiel typu Boeing 787 Dreamliner.
Presunutie letu medzi poľskou metropolou a Torontom zo stredy na štvrtok zdôvodnila problémom s identifikáciou lietadla vo vzdušnom priestor.
Štátom kontrolovaný prepravca LOT sa stal vlani prvou európskou leteckou spoločnosťou, ktorá do svojej flotily zaradila lietadlá Boeing 787 Dreamliner. Podľa údajov prepravcu tieto stroje odlietajú štyrikrát denne.
Hovorkyňa spoločnosti neuviedla, či najnovšie problémy súviseli s prehriatím batérií, ktoré viedli v posledných troch mesiacoch k odstavenie lietadiel Boeing 787 Dreamliner v rôznych častiach sveta.

Prezident vymenoval Dušana Keketiho za viceguvernéra NBS
Viceguvernérom Národnej banky Slovenska (NBS) sa stal Dušan Keketi. V piatok ho do funkcie vymenoval prezident SR Peter Pellegrini.

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom
Americký prezident Donald Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome, na ktorej sa telefonicky zúčastnil aj britský premiér Keir Starmer, ohlásil obchodnú dohodu s Spojeným kráľovstvom.

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode
Cena zlata vo štvrtok klesla, keď investori zareagovali na informácie amerického prezidenta Donalda Trumpa v súvislosti s obchodnou dohodou medzi USA a jednou z veľkých ekonomík.

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve
Situáciu s premnoženou raticovou zverou by mal vyriešiť až pripravovaný nový zákon o poľovníctve, o ktorom agrorezort diskutuje s parlamentnými poslaneckými klubmi.

SaS: Fico tlačí Slovensko späť do energetickej závislosti od Ruska
Snahy premiéra Roberta Fica o návrat k energetickej závislosti Slovenska od Ruskej federácie opozičná SaS dôrazne odmieta.