FOTO: Zlodeji našli zvláštny spôsob, ako kradnúť kozmetiku

Polícia hľadá osoby podozrivé z krádeže kozmetiky v drogérii.
Polícia vo Zvolene začala trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže. V sobotu (26.11.) v čase od 16.58 do 17.11 hodiny jeden muž a dve ženy, na Obchodnej ulici vo Zvolene v predajni drogérie ukradli tovar za viac ako 1770 eur.
Z regálov vzali darčekové tašky, pôvodný obsah z nich vyložili do regálov a naplnili ich lekárskou a dekoratívnou kozmetikou rôznych druhov a značiek v celkovom počte 102 kusov. Vložili si ich do prinesených tašiek a bez zaplatenia z predajne odišli.
Podozrivými sú:
Muž vo veku 40 až 50 rokov, vysoký približne 170 až 175 centimetrov, strednej postavy, má krátke čierne vlasy s malou plešinou a kútmi na čele. Oblečenú mal čiernu mikinu, ktorá mala na ľavom ramene biely znak, tmavomodré rifle, obuté mal čierne členkové tenisky s bielou podrážkou. Mal čiernu športovú tašku ktorá mala po stranách biele pásy.
Žena vo veku 40 až 50 rokov, vysoká 160 až 165 centimetrov, strednej, zavalitej postavy, má dlhé čierne vlasy nad čelom prešedivené. Oblečený mala šedo-čierny kabát, šedé šaty dlhé po kolená, obuté mala čierne čižmy a čiernu kabelku.
Žena vo veku 20 až 25 rokov, vysoká približne 170 centimetrov, štíhlej postavy, dlhé ryšavo-hnedé vlasy po ramená stiahnuté do vrkoča. Oblečenú mala červenú bundu s bielymi zipsami a tmavomodré rifle, obuté mala biele topánky.
"Prosíme občanov, ak tieto podozrivé osoby na záberoch spoznali, aby na t. č. 158 oznámili akékoľvek informácie, ktoré by nám pomohli tento prípad objasniť," uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Pod Tatrami prerušili vlakovú dopravu
Na železničnej trati v úseku Poprad-Tatry - Vydrník prerušili dopravu.

Ján Budaj verí, že sa trestné konanie ukáže ako nedôvodné
Exminister životného prostredia Ján Budaj, ktorý čelí obvineniu pre pokračujúci zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku, deklaruje, že čestne hájil verejný záujem.

Z trhu sťahujú cestoviny
ŠVPS SR upozorňuje na nevyhovujúce cestoviny na slovenskom trhu.

SHMÚ vydal výstrahy, platia pre celú krajinu
Meteorológovia varujú pred nepriaznivým počasím.

Z trhu sťahujú silikónovú pomôcku do kuchyne
V pomôcke sa podľa hygienikov zistilo nadlimitné množstvo prchavých látok.