Terčom útokov sa tento mesiac stalo až 11 sýrskych nemocníc
- 5:03 22.11.2016
- Bejrút

Medzi januárom a septembrom tohto roka zasiahli útoky v Sýrii až 126 zdravotníckych zariadení, pričom viaceré z nich dokonca opakovane.
Uviedla to v pondelok podľa agentúry AP predstaviteľka Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) s tým, že len tento mesiac sa terčom útokov stalo dovedna 11 sýrskych nemocníc.
Predstaviteľka WHO v Sýrii Elizabeth Hoffová členom Bezpečnostnej rady OSN povedala, že v dôsledku novembrových útokov sa osem nemocníc ležiacich v povstalcami kontrolovanej východnej časti mesta Aleppo ocitlo úplne mimo prevádzky alebo funguje len veľmi obmedzene.
Hoffová, ktorá sa BR OSN prihovárala z Damasku prostredníctvom videomostu, útoky odsúdila a radu vyzvala, aby zabezpečila, že bojovníci budú poznať súradnice všetkých konvojov a zdravotníckych zariadení. "Použite každý kúsok svojho vplyvu na dosiahnutie okamžitého ukončenia utrpenia v Sýrii," dodala.

Americká vláda odobrala Harvardovej univerzite právo prijímať zahraničných študentov
Administratíva amerického prezidenta Donalda Trump vo štvrtok odňala právo Harvardovej univerzite prijímať zahraničných študentov.

Na vlakovej stanici našli telo dieťaťa
Prípadom sa zaoberá kriminálka, vyšetrovatelia poznajú možný scenár.

Súd zablokoval Trumpov dekrét na zrušenie ministerstva školstva
Americký súd vo štvrtok predbežne zablokoval dekrét prezidenta Donalda Trumpa, ktorým sa snažil zrušiť ministerstvo školstva, a nariadil opätovné prijatie prepustených zamestnancov.

Zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa Pavla v rozpore s ústavou
Dohodnutá zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa prezidenta ČR Petra Pavla v rozpore s ústavným poriadkom.

Fiala: Česko je opakovane terčom kyberútokov
Česko je podľa premiéra Petra Fialu opakovane terčom rôznych foriem útokov v rámci hybridnej vojny, ktorú proti nemu vedie Rusko aj iné štáty.