• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 23.5.2025Meniny má Želmíra
10°Bratislava

V Srbsku majú obec Putinovo. Pálenku nazývajú podobne

  • 8:46 15.11.2016
  • Belehrad
V Srbsku majú obec Putinovo. Pálenku nazývajú podobne

Podpora nového názvu v referende bola jednomyseľná.

Srbská obec Adžinci, ktorej názov má turecký pôvod, nesie už niekoľko dní nové meno - Putinovo.

Miestni občania privítali túto zmenu nielen preto, že sa zbavili doterajšieho názvu označujúceho pútnikov z Mekky, ale predovšetkým preto, že považujú ruského prezidenta Vladimira Putina za jedného "z najväčších a najlepších lídrov na svete".

Pre internetové noviny Južne Vesti to uviedol jeden z miestnych občanov Milutin Petrušič. "Nechceme tu nič turecké. Putinovo znie dobre a ľahko sa vyslovuje," dodal.

Petrušič, majiteľ miestnej kaviarne, informoval, že v dedine žije iba dvanásť rodín, predovšetkým dôchodcov. Podpora nového názvu v referende bola jednomyseľná a na vstupe do obce sa už objavila drevená tabuľa s novým názvom.

Rakiju - tradičnú pálenku, ktorú vyrábajú v obci, premenovali z úcty k Vladimirovi Putinovi na "Putinovku".

Zdroj: Info.sk, zdroj: TASR, Foto: Shutterstock
Najnovšie v kategóriiViac článkov
G7 sa zhodlo na maximalizácii tlaku na Rusko, ak nepristúpi na prímerie

G7 sa zhodlo na maximalizácii tlaku na Rusko, ak nepristúpi na prímerie

VČERA - 21:53Zahraničné

Ministri financií zo skupiny najvyspelejších ekonomík sveta G7 sa na zasadnutí zhodli na „maximalizácii tlaku“ na Rusko, a to aj prostredníctvom ďalších sankcií v prípade, že nepristúpi na prímerie.

Americká vláda odobrala Harvardovej univerzite právo prijímať zahraničných študentov

Americká vláda odobrala Harvardovej univerzite právo prijímať zahraničných študentov

VČERA - 21:27Zahraničné

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trump vo štvrtok odňala právo Harvardovej univerzite prijímať zahraničných študentov.

Na vlakovej stanici našli telo dieťaťa

Na vlakovej stanici našli telo dieťaťa

VČERA - 21:25Zahraničné

Prípadom sa zaoberá kriminálka, vyšetrovatelia poznajú možný scenár.

Súd zablokoval Trumpov dekrét na zrušenie ministerstva školstva

Súd zablokoval Trumpov dekrét na zrušenie ministerstva školstva

VČERA - 19:04Zahraničné

Americký súd vo štvrtok predbežne zablokoval dekrét prezidenta Donalda Trumpa, ktorým sa snažil zrušiť ministerstvo školstva, a nariadil opätovné prijatie prepustených zamestnancov.

 Zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa Pavla v rozpore s ústavou

Zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa Pavla v rozpore s ústavou

VČERA - 17:48Zahraničné

Dohodnutá zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa prezidenta ČR Petra Pavla v rozpore s ústavným poriadkom.