Na Ukrajine zabili Motorolu, veliteľa doneckej domobrany
- 8:48 17.10.2016
- Doneck

V Donecku zabili v nedeľu veliteľa domobrany samozvanej Doneckej ľudovej republiky (DĽR) Arsena Pavlova, prezývaného Motorola. Vedenie DĽR obvinilo z jeho zabitia Kyjev.
Ako informovala agentúra RIA Novosti, Pavlov zahynul pri výbuchu nálože vo výťahu svojho bytu. Niekoľko ďalších ľudí utrpelo zranenia.
"Išlo o improvizované výbušné zariadenie. Polícia pátra po tých, ktorí stoja za touto vraždou," citovala agentúra TASS hlavného vyjednávača DĽR pre urovnanie konfliktu Denisa Pušilina.
"Chápem to tak, že (ukrajinský prezident) Petro Porošenko porušil prímerie a vyhlásil nám vojnu," reagoval líder DĽR Alexandr Zacharčenko. Informáciu o zabití Pavlova potvrdili aj Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) a ministerstvo vnútra v Kyjeve, uviedla agentúra Ukrinform.
Hovorca rezortu vnútra Artem Ševčenko oznámil, že "terorista Arsen 'Motorola' Pavlov bol zlikvidovaný... Zdá sa, že svojimi komplicmi".
"Môžem potvrdiť, že človek, ktorý páchal zločiny proti celistvosti Ukrajiny a zaradili sme ho na zoznam hľadaných, bol zabitý v obytnom dome," povedal poradca šéfa SBU Jurij Tandit. Pavlov bol veliteľom doneckého práporu Sparta, ktorý sa zúčastnil mnohých bojov proti ukrajinským vládnym silám.

Berlín bude lobovať za svojich študentov na Harvardovej univerzite
Nemecké ministerstvo zahraničných vecí bude so svojimi partnermi v Spojených štátoch rokovať v záujme nemeckých študentov na americkej Harvardovej univerzite.

Merz vyzval čínskeho prezidenta na podporu úsilia Západu o prímerie na Ukrajine
Nemecký kancelár Friedrich Merz v telefonickom rozhovore vyzval čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, aby podporil úsilie Západu o dosiahnutie prímeria na Ukrajine.

Lavrov: Vatikán nie je vhodné miesto na rokovania pravoslávnych štátov
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v piatok spochybnil možnosť, že by sa ďalšie rusko-ukrajinské rozhovory mohli uskutočniť vo Vatikáne.

Nemecká polícia pátra po chlapcovi, ktorý pobodal spolužiaka
Nemecká polícia pátra po 13-ročnom chlapcovi, ktorý je podozrivý z pobodania 12-ročného spolužiaka na základnej škole v metropole Berlín.

Orbán: Ukrajinci vedú dezinformačnú kampaň, reagujeme zákonom o transparentnosti
Ukrajinci vedú voči Maďarsku dezinformačnú kampaň s cieľom vynútiť podporu Budapešti na vstup Ukrajiny do Európskej únie, a maďarská vláda na to reaguje návrhom zákona o „transparentnosti“.