Ruská VTB chce z Londýna presunúť centrálu svojej investičnej divízie
- 20:44 11.10.2016
- Moskva/Londýn

Do úvahy údajne prichádzajú Frankfurt nad Mohanom, Paríž alebo Viedeň, divízia však Londýn neopustí úplne.
Zástupca šéfa VTB Herbert Moos povedal pre britský denník Financial Times (FT), že banka zrejme presunie centrálu investičnej divízie VTB Capital. Do úvahy údajne prichádzajú Frankfurt nad Mohanom, Paríž alebo Viedeň, divízia však Londýn neopustí úplne. "S našou londýnskou kanceláriou sme mali väčšie plány, ale po brexite ju zoštíhľujeme a budujeme inde".
Podľa moskovskej centrály banky bude "presun alebo zachovanie prítomnosti v Londýne závisieť od scenára brexitu". VTB je druhou najväčšou ruskou bankou a vzťahujú sa na ňu západné sankcie. VTB Capital zamestnáva v Londýne niekoľko stoviek ľudí.

Grendel: Vláda ide urobiť všetko preto, aby sa daň z nehnuteľností zvýšila
Vláda SR ide podľa opozičného poslanca Gábora Grendela urobiť všetko preto, aby sa zvýšila daň z nehnuteľností.

Trump šokoval trhy, oznámil nečakané partnerstvo
Americký prezident Donald Trump šokoval trhy, keď v piatok oznámil partnerstvo medzi americkým oceliarskym koncernom U.S. Steel a japonskou spoločnosťou Nippon Steel.

Budú po schválení rozpočtu voľby? Takéto plány má koalícia, tvrdí Drucker
Tomáš Drucker reagoval na vyhlásenia predstaviteľov opozičného hnutia Slovensko.

Nemecký minister financií vyzýva na seriózne rokovania s USA o clách
Nemecký minister financií Lars Klingbeil vyzval v nedeľu na „seriózne rokovania“ so Spojenými štátmi po tom, čo americký prezident Donald Trump pohrozil zavedením ciel vo výške 50 % na dovoz z Európskej únie.

Zvýšeniu cien z dôvodu transakčnej dane rozumie až 80 % Slovákov
Zvýšeniu cien z dôvodu transakčnej dane rozumie 80 % Slovákov. Pre dve tretiny ľudí by to bolo síce nepríjemné, ale do istej miery pochopiteľné.