• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 15.5.2025Meniny má Žofia, Sofia
12°Bratislava

Venezuela zakladá Cenu mieru H. Cháveza. Prvým laureátom má byť Putin

  • 7:26 08.10.2016
  • Caracas
Venezuela zakladá Cenu mieru H. Cháveza. Prvým laureátom má byť Putin

Iba niekoľko hodín predtým oznámil nórsky Nobelov výbor, že tohtoročnú Nobelovu cenu mieru dostane kolumbijský prezident Juan Manuel Santos. Maduro sa o tejto udalosti nezmienil.

Venezuelský prezident Nicolás Maduro v piatok oznámil, že zakladá cenu mieru nesúcu meno svojho predchodcu Huga Cháveza. Prvým laureátom ocenenia by sa podľa Madura mal stať ruský prezident Vladimir Putin, informovala agentúra AP.

Ocenenie má niesť názov Cena Huga Cháveza za mier a zvrchovanosť ľudu. Jej založenie oznámil Maduro pri slávnostnom odhalení Chávezovej sochy v jeho rodnom meste Sabaneta de Barinas.

Cenu bude venezuelská vláda udeľovať každoročne "pre svetové a štátne osobnosti, ktoré vynikli v úsilí o mier". Maduro dodal, že jeho prvým kandidátom na ocenenie je Putin. Ten je všeobecne vnímaný ako spojenec socialistickej vlády v Caracase.

Iba niekoľko hodín predtým oznámil nórsky Nobelov výbor, že tohtoročnú Nobelovu cenu mieru dostane kolumbijský prezident Juan Manuel Santos za úsilie o ukončenie dlhoročného konfliktu v jeho krajine. Maduro sa o tejto udalosti nezmienil.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Jermak: Ak Putin do Istanbulu nepríde, znamená to, že Moskva nechce mier

Jermak: Ak Putin do Istanbulu nepríde, znamená to, že Moskva nechce mier

VČERA - 22:22Zahraničné

Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak očakáva, že sa ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok zúčastní na rokovaniach v Istanbule.

Ruská stíhačka narušila estónsky vzdušný priestor

Ruská stíhačka narušila estónsky vzdušný priestor

VČERA - 22:20Zahraničné

Estónska armáda v stredu uviedla, že ruská stíhačka narušila vzdušný priestor tejto pobaltskej krajiny, ktorá je členom EÚ i NATO.

Zelenskyj: Ukrajina je pripravená na akýkoľvek formát rokovaní s Ruskom

Zelenskyj: Ukrajina je pripravená na akýkoľvek formát rokovaní s Ruskom

VČERA - 21:25Zahraničné

Povedal to v stredu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.