Firma Gestamp Nitra žiada investíciu za 9 mil. eur, vytvorí 229 miest
- 13:11 21.09.2016
- Bratislava

Zámerom je vybudovať nový závod na produkciu lisovaných oceľových a hliníkových dielov pre osobné vozidlá. Celá plánovaná produkcia sa bude následne predávať slovenským výrobcom osobných automobilov.
"Realizácia investičného zámeru v nominálnej výške 100 miliónov eur je rozložená na obdobie rokov 2016 až 2018. V priamej súvislosti s investičným zámerom sa do konca roku 2021 vytvorí 229 nových pracovných miest," spresnil rezort hospodárstva.
Podstatou investičného zámeru je vybudovanie nového závodu na produkciu lisovaných oceľových a hliníkových dielov pre osobné vozidlá, pričom celá plánovaná produkcia sa bude následne predávať slovenským výrobcom osobných automobilov.
Gestamp Nitra, s. r. o., so sídlom v Bratislave vznikla 14. augusta 2014 pod obchodným menom Kalegra, s. r. o. Predmetom jej činnosti je najmä výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedky. Jej jediným spoločníkom je španielska firma Gestamp Automoción, S. A., Abadiano.
Podľa MH SR bola skupina Gestamp založená v roku 1997. V súčasnosti je považovaná za lídra v navrhovaní a výrobe automobilových kovových komponentov a jedného z najväčších svetových výrobcov v automobilovom priemysle. Počet zamestnancov žiadateľa pomoci na úrovni skupiny v roku 2014 dosiahol 31.744.

KDH: Zmenou v 2. pilieri by si pomohla vláda, sporiteľom by tento krok uškodil
Otvorenie druhého piliera by malo vážny dosah na jeho sporiteľov.

Druhý z troch chýbajúcich úsekov D3 by mal stáť okolo 261 miliónov eur
Vo verejnom obstarávaní na výstavbu diaľničného úseku D3 Kysucké Nové Mesto - Oščadnica predložila najvýhodnejšiu ponuku stavebná spoločnosť Skanska SK.

Európsky dôchodok má dostať novú podobu a lepšie využiť svoj potenciál
Európska komisia plánuje predložiť legislatívny návrh pre celoeurópsky osobný dôchodkový produkt, pričom má dostať novú podobu.

AZZZ posiela Bruselu otvorený list, nepáči sa jej ukončenie dovozu ruských palív
Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení SR zasiela otvorený list predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej a eurokomisárovi pre energetiku Danovi Jorgensenovi.

SaS: Zákazka na čiapky pre policajtov a hasičov je predražená
Opozičná strana SaS kritizuje plánovaný nákup pokrývok hlavy pre policajtov a hasičov v rámci zákazky, ktorú uzavrelo Ministerstvo vnútra SR.