• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 2.12.2021Meniny má Bibiána
Bratislava

Liptovskí hotelieri zažili mimoriadne úspešnú letnú sezónu

  • 15:48 20.09.2016
  • Liptovský Mikuláš
Liptovskí hotelieri zažili mimoriadne úspešnú letnú sezónu

Nárast množstva ubytovaných hostí zaznamenali najmä menšie ubytovacie zariadenia, akými sú priváty, chaty a rodinné penzióny.

Liptovskí hotelieri hlásia mimoriadne úspešnú letnú sezónu. Zabezpečil ju najmä nárast počtu turistov. Vďaka pravidelnej leteckej linke Tel Aviv – Poprad sa hlavne v Demänovskej doline objavili aj klienti z Izraela. V niektorých hoteloch vzrástol počet hostí z tejto krajiny medziročne o 500 percent.

Ako TASR informovala PR manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Katarína Šarafínová, špecifikom boli vopred vypredané kapacity v ubytovacích zariadeniach. V predchádzajúcich sezónach sa často napĺňali na poslednú chvíľu. "V našom hoteli prevládali najmä Slováci a po nich boli najpočetnejšou klientelou Česi. V priebehu letnej sezóny sme ubytovali o zhruba desať percent viac hostí ako v minulom roku. Musím spomenúť aj novú atrakciu v doline, park miniatúr Mini Slovensko, ktorú navštívilo až 95 percent všetkých našich klientov," povedal riaditeľ Hotela Sorea Máj v Liptovskom Jáne Miloš Dovičin.

Nárast množstva ubytovaných hostí zaznamenali najmä menšie ubytovacie zariadenia, akými sú priváty, chaty a rodinné penzióny. "Markantne stúpli nárasty v reštauračných zariadeniach. Ak malo napríklad ubytovacie zariadenie s vyššou kapacitou nárast poštu ubytovaných hostí okolo desať percent, tak nárast v reštaurácii toho istého zariadenia predstavoval aj viac ako 30 percent," vysvetlila Šarafínová.

Letnú sezónu hodnotia ako mimoriadne úspešnú aj Martin Petruf a Michal Lacko z Penziónu Mária v liptovskomikulášskej mestskej časti Bodice. "Pomohlo nám viacero faktorov, najmä masívny marketing regiónu a tiež náš vlastný marketing. Prispela aj zmena v bezpečnostnej situácii v iných obľúbených destináciách," uviedli.

Hlavnú marketingovú kampaň regiónu zamerali Liptáci na pestrosť a komplexnosť ponuky. "Či dovolenkár hľadal nádhernú prírodu, oddych pod slnečníkom, morskú vodu, hory, jaskyne, turistiku, cyklistické terény, adrenalín, atraktívne podujatia, dobré jedlo, zábavu pre deti, históriu či kultúru, na Liptove to všetko našiel," skonštatoval predseda predstavenstva OOCR Región Liptov a primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč.

"Napriek tomu, že ešte nedržíme v rukách oficiálne štatistiky návštevnosti Liptova, môžeme povedať, že región zažil výbornú letnú sezónu. Napríklad naše mesto oslávilo v tomto roku už 730 rokov od prvej písomnej zmienky a aj pri tejto príležitosti sme zaviedli v kostole sv. Mikuláša audiosprievodcu. Následkom toho sa nám až desaťnásobne zvýšila návštevnosť kostola oproti minulému roku," dodal Blcháč. Veľkým lákadlom v ponuke mesta bolo aj Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, ktoré je podľa jeho slov po rozsiahlej rekonštrukcii najmodernejším interaktívnym múzeom na Slovensku.

Súťažno-zábavná hra Poklady na Liptove prilákala medziročne o 20 percent viac rodín s deťmi. Vďaka liptovskej karte zliav poistila do hôr OOCR Región Liptov bezplatne viac ako 20.000 turistov. Sezónu si pochvaľujú aj liptovské akvaparky, kde rovnako zaznamenali niekoľkopercentný nárast turistov. V Bešeňovej dokonca v prvej polovici septembra dosiahli historicky najlepšiu návštevnosť.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kremský: Testovať nemajú firmy, neočkovaní zamestnanci by si mali testy platiť

Kremský: Testovať nemajú firmy, neočkovaní zamestnanci by si mali testy platiť

VČERA - 17:49Ekonomické

Štát by nemal presúvať svoju zodpovednosť za zabezpečenie zdravotnej starostlivosti, ani za zvládnutie pandémie na podnikateľov.

Domácnosti, ktoré vykurujú plynom, si od budúceho roka priplatia. Takéto budú ceny

Domácnosti, ktoré vykurujú plynom, si od budúceho roka priplatia. Takéto budú ceny

VČERA - 17:29Ekonomické

Domácnosti, ktoré plynom kúria, zaplatia mesačne o 19,18 eura viac.

Matovič: Teraz máme čas zostaviť systém poukážok tak, aby v ňom neboli chyby

Matovič: Teraz máme čas zostaviť systém poukážok tak, aby v ňom neboli chyby

VČERA - 16:45Ekonomické

Vláda na svojom stredajšom rokovaní schválila 500-eurové poukážky pre seniorov ako motiváciu k očkovaniu.

Náklady na prechod na elektromobily prekračujú možnosti výrobcov, uvidol Tavares

Náklady na prechod na elektromobily prekračujú možnosti výrobcov, uvidol Tavares

VČERA - 15:16Ekonomické

Tlak na výrobcov automobilov, aby urýchlili prechod na elektrické vozidlá, potenciálne ohrozuje pracovné miesta a kvalitu vozidiel.

Remišová: Matovičove poukážky podporíme, budeme presadzovať výhody pre očkovaných

Remišová: Matovičove poukážky podporíme, budeme presadzovať výhody pre očkovaných

VČERA - 15:07Ekonomické

Koaličná strana Za ľudí podporuje 500-eurové poukážky z dielne ministra financií Igora Matoviča pre seniorov, ktorí sa dajú zaočkovať.