• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 19.5.2025Meniny má Gertrúda
10°Bratislava

PRIESKUM: Užívatelia internetu čelia mnohým rizikám, ochranu podceňujú

  • 15:31 12.09.2016
  • Bratislava
PRIESKUM: Užívatelia internetu čelia mnohým rizikám, ochranu podceňujú

Malvér využíva zraniteľnosti v inštalovaných programoch. Hoci sa vývojári snažia neustále aktualizovať svoje produkty, nie všetci používatelia venujú dostatočnú pozornosť pravidelnej aktualizácii.

Podľa prieskumu spoločnosti Kaspersky Lab sa až každý piaty používateľ (18 %) stal obeťou kybernetických zločincov počas cestovania. Tento fakt nie je až taký prekvapivý ani náhodný, keďže zároveň aj každý piaty cestovateľ priznal, že neuskutočnil žiadne bezpečnostné opatrenia.

Ako uviedli dnes v Bratislave na stretnutí s novinármi predstavitelia spoločnosti Kaspersky Lab, pri príležitosti uvedenia novej verzie svojej vlajkovej lode v portfóliu bezpečnostných riešení – Kaspersky Internet Security – multi-device, jeho hlavným cieľom je ochrana zariadení pred rôznymi škodlivými softvérmi, nebezpečnými webovými stránkami, online sledovaním, internetovými podvodmi či finančnými podvodmi.

"V spoločnosti Kaspersky Lab sme presvedčení, že IT bezpečnosť nie je iba o účinnosti bezpečnostného riešenia. Významnú úlohu zohráva aj úroveň znalostí samotných používateľov v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Tí zorientovaní sa v online prostredí správajú zodpovedne a ostražito, sú pripravení využívať najaktuálnejšie technologické riešenia na ochranu toho, čo je pre nich najcennejšie – či už ide o informácie súkromného charakteru, súbory, samotné zariadenia alebo pokojný spánok pre ich rodinných príslušníkov." Povedal Jan Sekera, regionálny manažér pre strednú a východnú Európu spoločnosti Kaspersky Lab.

Jedným z najčastejšie využívaných spôsobov, akým vie malvér preniknúť do počítača, je využívanie zraniteľností v inštalovaných programoch. Napriek tomu, že sa vývojári snažia neustále aktualizovať svoje produkty, nie všetci používatelia venujú dostatočnú pozornosť pravidelnej aktualizácii vo svojich zariadeniach.

Z prieskumu vyplynulo, že až 37 % používateľov má vo svojom zariadení uložené programy, ktoré vôbec nevyužíva. Nielenže takto preťažujú pamäť zariadenia, ale poskytujú aj príležitosti kyberzločincom na prienik do systému.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Grendel: Vláda sa tvári, že konsoliduje, ale rieši len seba

Grendel: Vláda sa tvári, že konsoliduje, ale rieši len seba

VČERA - 14:31Ekonomické

Uviedol to poslanec parlamentu Gábor Grendel v reakcii na nedeľné vyjadrenia premiéra Roberta Fica.

Premiér chce o transakčnej dani hovoriť na koaličnej rade koncom týždňa

Premiér chce o transakčnej dani hovoriť na koaličnej rade koncom týždňa

VČERA - 13:26Ekonomické

O téme transakčnej dane by sa mali koaliční lídri rozprávať na koaličnej rade, ktorú plánuje premiér Robert Fico zvolať koncom nasledujúceho týždňa.

Trumpove clá spôsobujú problémy firmám v USA, ktoré sú závislé od výroby v Číne

Trumpove clá spôsobujú problémy firmám v USA, ktoré sú závislé od výroby v Číne

VČERA - 8:19Ekonomické

Obchodný spor amerického prezidenta Donalda Trumpa s Čínou spôsobil zmätky vo firmách v USA, ktoré sa spoliehajú na čínsku výrobu.

Neférový prístup zo strany zamestnávateľa pociťuje 42 % Slovákov

Neférový prístup zo strany zamestnávateľa pociťuje 42 % Slovákov

10:43 17.05.2025Ekonomické

Počas posledných šiestich mesiacov pocítilo neférové konanie zo strany zamestnávateľa 42 % ľudí.

Medzi Popradom a Vydrníkom obnovili vlakovú dopravu

Medzi Popradom a Vydrníkom obnovili vlakovú dopravu

17:58 16.05.2025Ekonomické

Vlaková doprava medzi Popradom a Spišskou Novou Vsou je plne obnovená.