Tínedžera obvinili z úmyslu zničiť Operu v Sydney
- 6:28 09.09.2016
- Sydney

Tínedžera s batohom na chrbte zatkli po výzvach extrémistickej organizácie Islamský štát adresovaných svojim prívržencom, aby na Austrálčanov zaútočili na kultových miestach.
Tínedžera s batohom na chrbte zatkli po výzvach extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) adresovaných svojim prívržencom, aby na Austrálčanov zaútočili na kultových miestach vrátane budovy slávnej opery, a to bodnými a strelnými zbraňami, autami alebo ich otrávili jedom.
Mladík sa dnes postaví pred súd v Sydney, uviedla polícia vo vyhlásení.
Batoh skúmajú forenzní znalci.

G7 sa zhodlo na maximalizácii tlaku na Rusko, ak nepristúpi na prímerie
Ministri financií zo skupiny najvyspelejších ekonomík sveta G7 sa na zasadnutí zhodli na „maximalizácii tlaku“ na Rusko, a to aj prostredníctvom ďalších sankcií v prípade, že nepristúpi na prímerie.

Americká vláda odobrala Harvardovej univerzite právo prijímať zahraničných študentov
Administratíva amerického prezidenta Donalda Trump vo štvrtok odňala právo Harvardovej univerzite prijímať zahraničných študentov.

Na vlakovej stanici našli telo dieťaťa
Prípadom sa zaoberá kriminálka, vyšetrovatelia poznajú možný scenár.

Súd zablokoval Trumpov dekrét na zrušenie ministerstva školstva
Americký súd vo štvrtok predbežne zablokoval dekrét prezidenta Donalda Trumpa, ktorým sa snažil zrušiť ministerstvo školstva, a nariadil opätovné prijatie prepustených zamestnancov.

Zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa Pavla v rozpore s ústavou
Dohodnutá zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa prezidenta ČR Petra Pavla v rozpore s ústavným poriadkom.