• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 23.5.2025Meniny má Želmíra
11°Bratislava

Stretnutie Kerry - Lavrov sa uskutoční dnes a v piatok v Ženeve

  • 12:09 08.09.2016
  • Moskva
Stretnutie Kerry - Lavrov sa uskutoční dnes a v piatok v Ženeve

Na jej detailoch a formáte sa pracuje.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí dnes v Moskve informovalo, že šéfovia diplomacií Ruska a USA - Sergej Lavrov a John Kerry - sa v telefonickom rozhovore dohodli na osobnom stretnutí.

Agentúra RIA Novosti s odvolaním sa na rezort diplomacie uviedla, že schôdzka sa uskutoční 8. a 9. septembra. Na jej detailoch a formáte sa pracuje.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí ešte v stredu informovalo, že Kerry a Lavrov sa v tento deň telefonicky dohodli, že v rámci svojho osobného stretnutia 8. a 9. septembra v Ženeve budú pokračovať v diskusii o vývoji situácie v Sýrii.

Hovorca amerického ministerstva zahraničných vecí Mark Toner však v stredu konanie takejto schôdzky nepotvrdil s tým, že nemá o Kerryho zahraničných cestách informácie, ktoré by mohol zverejniť.

Jeho ruská kolegyňa Marija Zacharovová však dnes v Moskve uviedla, že Lavrov a Kerry sa v telefonáte dohodli na osobnom stretnutí v dňoch 8. a 9. septembra. "Teraz sa pracuje na detailoch a formáte (schôdzky), ale vychádzame z toho, že dohoda (o jej konaní) bola dosiahnutá," spresnila Zacharovová.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
G7 sa zhodlo na maximalizácii tlaku na Rusko, ak nepristúpi na prímerie

G7 sa zhodlo na maximalizácii tlaku na Rusko, ak nepristúpi na prímerie

VČERA - 21:53Zahraničné

Ministri financií zo skupiny najvyspelejších ekonomík sveta G7 sa na zasadnutí zhodli na „maximalizácii tlaku“ na Rusko, a to aj prostredníctvom ďalších sankcií v prípade, že nepristúpi na prímerie.

Americká vláda odobrala Harvardovej univerzite právo prijímať zahraničných študentov

Americká vláda odobrala Harvardovej univerzite právo prijímať zahraničných študentov

VČERA - 21:27Zahraničné

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trump vo štvrtok odňala právo Harvardovej univerzite prijímať zahraničných študentov.

Na vlakovej stanici našli telo dieťaťa

Na vlakovej stanici našli telo dieťaťa

VČERA - 21:25Zahraničné

Prípadom sa zaoberá kriminálka, vyšetrovatelia poznajú možný scenár.

Súd zablokoval Trumpov dekrét na zrušenie ministerstva školstva

Súd zablokoval Trumpov dekrét na zrušenie ministerstva školstva

VČERA - 19:04Zahraničné

Americký súd vo štvrtok predbežne zablokoval dekrét prezidenta Donalda Trumpa, ktorým sa snažil zrušiť ministerstvo školstva, a nariadil opätovné prijatie prepustených zamestnancov.

 Zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa Pavla v rozpore s ústavou

Zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa Pavla v rozpore s ústavou

VČERA - 17:48Zahraničné

Dohodnutá zmluva medzi Českom a Svätou stolicou je podľa prezidenta ČR Petra Pavla v rozpore s ústavným poriadkom.