Zamestnanci by mali dostať viac na stravné od zamestnávateľa
- 10:25 08.09.2016
- Bratislava

Príspevok na stravné sa naposledy upravoval 24. októbra 2014 a zamestnanci mali nárok na vyššie stravné od 1. novembra 2014.
"Účelom navrhovaného opatrenia je zvýšiť sumu stravného pre jednotlivé časové pásma ako nárokovej náhrady pre zamestnanca vyslaného na tuzemskú pracovnú cestu, a to v nadväznosti na vývoj indexov cien jedál a nealkoholických nápojov v reštauračnom stravovaní," priblížilo ministerstvo.
Sumy stravného by sa mali podľa ministerstva zvýšiť pre časové pásmo päť až 12 hodín trvania pracovnej cesty zo 4,20 eura na 4,50 eura. Pri cestách nad 12 hodín do 18 hodín by si mali zamestnanci polepšiť o 40 centov na 6,70 eura a pri časovom pásme nad 18 hodín trvania pracovnej cesty by sa suma stravného mala zvýšiť z 9,80 eura na 10,30 eura.
Príspevok na stravné sa naposledy upravoval 24. októbra 2014 a zamestnanci mali nárok na vyššie stravné od 1. novembra 2014. "V zmysle mechanizmu zvyšovania súm stravného, ktorý je ustanovený v zákone o cestovných náhradách, bola splnená podmienka na ich zvýšenie, a to na základe štatistických údajov za mesiac júl 2016," priblížil rezort práce.

Vyhnúť sa transakčnej dani nie je ľahké, presun do zahraničia nepomôže
Mnohí podnikatelia zvažujú, ako by sa mohli vyhnúť plateniu novej transakčnej dane.

Hlas pripravil návrh na zmenu financovania politických strán
Koaličná strana Hlas-SD pripravila „konkrétny návrh“ na zmenu financovania politických strán. Na sociálnej sieti o tom informoval minister vnútra a predseda Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok.

Matovič: Kamenický dosiahol len zvýšenie dlhu, deficitu a horší rating SR
Práca Ladislava Kamenického podľa Igora Matoviča len škodí verejným financiám.

PS upozornilo na zlý stav verejných financií, vyjadrenia koalície sú klamlivé
Michal Šimečka upozornil, že Slovensko má jeden z najnižších hospodárskych rastov v okolitých krajinách.