• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 14.5.2025Meniny má Bonifác
23°Bratislava

Škola v Podlaviciach chce zatraktívniť robotnícke povolania

  • 9:03 06.09.2016
  • Banská Bystrica
Škola v Podlaviciach chce zatraktívniť robotnícke povolania

V základnej škole J. G. Tajovského v Podlaviciach sa žiaci naučia pracovať s drevom, kovmi, papierom či informačnými a komunikačnými technológiami.

Unikátnym komplexom moderných technických učební sa môže od nového školského roka pochváliť Základná škola J. G. Tajovského v Podlaviciach, ktorej zriaďovateľom je mesto Banská Bystrica. V rámci vyučovacieho procesu sa žiaci vďaka nadštandardným technickým zariadeniam, strojom a stavebniciam naučia pracovať s drevom, kovmi, papierom či informačnými a komunikačnými technológiami.

Ako TASR informovala hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Sekerešová, mesto pod Urpínom takto reflektuje na potrebu duálneho vzdelávania a budovania vzťahov medzi žiakmi a zamestnávateľmi. Myšlienka a vízia vzniku moderných technických miestností vyplynula zo spoločenskej potreby zatraktívniť robotnícke profesie.

Podľa riaditeľa školy Milana Pápaya projekt nemá len regionálny charakter, ale participujú na ňom všetky stupne vzdelávacích inštitúcií.

"Jeho cieľom je zlepšiť a zdokonaliť technické i praktické zručnosti detí. Aktívnou činnosťou a prácou ich chceme viesť a motivovať k tomu, aby sa zvýšil ich záujem o štúdium na stredných odborných školách. Mesto tak získa výkladnú skriňu moderného vzdelávania. Polyfunkčný priestor môžu využívať okrem žiakov našej školy i študenti stredných odborných škôl a študenti Katedry techniky a technológií Univerzity Mateja Bela," zdôraznil Pápay.

"Teší ma, že práve Banská Bystrica je mestom, kde sa podarilo túto myšlienku zrealizovať. Som presvedčený, že je to správna cesta, ako sa pohnúť ďalej smerom k duálnemu vzdelávaniu. Moderné učebne prinesú kreativitu pre deti a budú inšpiratívne nielen pre túto školu, ale aj pre ostatné základné školy v našom meste a na Slovensku. Bez ohľadu na to, kto je zriaďovateľom, je dôležité, aby vznikala synergia medzi subjektmi s cieľom potiahnuť región dopredu. Je to vynikajúci a technicky dokonalý projekt," konštatoval Nosko.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Na Slovensku bolo na základe vydaných výnimiek usmrtených 11 medveďov

Na Slovensku bolo na základe vydaných výnimiek usmrtených 11 medveďov

DNES - 15:26Domáce

Na Slovensku bolo zatiaľ na základe vydaných výnimiek usmrtených 11 medveďov hnedých.

Raši: Spoločnosť sa rok po atentáte na premiéra neupokojila

Raši: Spoločnosť sa rok po atentáte na premiéra neupokojila

DNES - 14:35Domáce

Spoločnosť sa rok po atentáte na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) neupokojila, no možno ešte viac polarizovala.

Bezpečnostná rada sa bude zaoberať aj hrozbou útoku na verejného činiteľa

Bezpečnostná rada sa bude zaoberať aj hrozbou útoku na verejného činiteľa

DNES - 13:49Domáce

Vo štvrtok sa uskutoční mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady SR. Jej začiatok je naplánovaný na 9.00 h.

Šimečka: Najviac šíri nenávisť a polarizuje premiér

Šimečka: Najviac šíri nenávisť a polarizuje premiér

DNES - 13:09Domáce

Líder opozičného hnutia PS a poslanec Národnej rady SR Michal Šimečka mieni, že najviac šíri nenávisť a polarizuje premiér Robert Fico. Odkázal mu to v otvorenom liste.

Dokedy potrvá výluka pri Poprade? SSC zverejnila odhad

Dokedy potrvá výluka pri Poprade? SSC zverejnila odhad

DNES - 12:50Domáce

Slovenská správa ciest reagovala na poškodenie statiky mosta nad železnicou.