Afgánska armáda dobyla od talibov strategický okres Chánábád
- 9:44 21.08.2016
- Kábul

Kundúz patrí k najnepoddajnejším provinciám afganského severu. Pod plnou alebo čiastočnou kontrolou islamistov z Talibanu je v súčasnosti už niekoľko tamojších okresov.
"Afganské sily dokázali prevziať kontrolu nad mestom Chánábád, v ktorého administratívnom stredisku už talibovia stihli včera vztýčiť aj svoju vlajku," nechal sa počuť člen provinčnej rady v Kundúze mulla Abdulláh.
Kundúz patrí k najnepoddajnejším provinciám afganského severu. Pod plnou alebo čiastočnou kontrolou islamistov z Talibanu je v súčasnosti už niekoľko tamojších okresov.
Hovorca provinciálnej polície Hidžratulláh Akbarí doplnil, že Taliban zničil kľúčový most spájajúci Kundúz s Tadžikistanom a tromi afganskými okresmi - Imám Sáhib, Dašte Arčí a Kálezál. Premávka cez most je podľa hovorcu momentálne uzavretá.
Talibovia vlani dokonca nakrátko dobyli rovnomennú metropolu provincie Kundúz - po protiofenzíve vládnych síl sa však musel stiahnuť.

Začala sa inaugurácia pápeža Leva XIV.
Pápež Lev XIV. zostúpil spolu s patriarchami východných cirkví za zborového spevu „Tu es Petrus“ (Ty si Peter) k hrobu svätého Petra vo vatikánskej bazilike.

Pápež Lev XIV. ide papamobilom na inauguračnú omšu
Stalo sa tak necelú hodinu pred inauguračnou omšou.

V Bazileji došlo k stretu propalestínskych demonštrantov s políciou
Skupina propalestínskych demonštrantov sa v sobotu vo švajčiarskom Bazileji dostala do stretu s miestnou políciou.

Merz a Meloniová: Hovoriť o vojakoch na Ukrajine je priskoro
Európa má ďaleko od toho, aby mohla hovoriť o nasadení vojakov na Ukrajine, pretože všetko úsilie zameriava na dosiahnutie bezpodmienečného prímeria zo strany Ruska.

Po zrážke dvoch vrtuľníkov hlásia obete
Záchranári našli helikoptéry v zalesnenej oblasti asi 100 metrov od seba.