Predpoveď: Rast dopytu o leteckú dopravu v EÚ sa spomalí
- 20:32 09.08.2016
- Berlín

Veľké európske letecké spoločnosti, ako sú Lufthansa a AIG, majiteľ British Airways, už avizovali, že znížia odhad rastu počtu cestujúcich v tomto roku.
Podľa ACI-Europe sa totiž v 2. kvartáli 2016 preprava cestujúcich na letiskách v EÚ zvýšila len o 4,8 % po 8,2-% náraste v 1. kvartáli roka.
Veľké európske letecké spoločnosti, ako sú Lufthansa a AIG, majiteľ British Airways, už avizovali, že znížia odhad rastu počtu cestujúcich v tomto roku.
Dobrá správa tak prišla len z tzv. sekundárnych letísk, ako je napríklad berlínske letisko Schönefeld i letisko v Barcelone, ktoré využívajú najmä nízkonákladové aerolínie. Tieto letiská totiž zaznamenali výraznejší nárast počtu cestujúcich ako ostatné letiská, uviedlo ACI-Europe.
Združenie zároveň skonštatovalo, že letiská v Turecku hlásia za 1. polrok strmý úbytok cestujúcich, medziročne o 17,5 %.
Tureckom totiž tento rok otriasli bombové útoky v Istanbule a Ankare, pripomenul generálny riaditeľ ACI-Europe Olivier Jankovec.

Z trhu sťahujú pastu. Môže v nej byť salmonela
Spotrebitelia by mali produkt vrátiť v mieste predaja.

Matovič: Nemecký kancelár sa s Ficom pri eurofondoch hrať nebude
Nemecký kancelár sa s premiérom Robertom Ficom (Smer-SD) pri eurofondoch „hrať nebude“.

Ministerstvo financií SR reagovalo na návrh SNS na úpravu transakčnej dane
Návrh poslancov koaličnej SNS na úpravu dane z finančných transakcií, ktorý je v programe aktuálnej schôdze Národnej rady SR, má vážne technické a legislatívne nedostatky.

Odborári v končiacom podniku Ecco žiadajú vyššie kompenzácie
Ich požiadavkou je vyplatenie sumy 3000 eur nad rámec kolektívnou zmluvou dohodnutého odstupného.

Každý štvrtý malý podnik na Slovensku čelil kyberútoku
Dvadsaťpäť percent slovenských podnikateľov sa už stalo cieľom podvodu.