• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 14.7.2024Meniny má Kamil
31°Bratislava

Hlas podobný Robertovi Ficovi je Fico, tvrdí Daniel Lipšic

  • 17:08 18.06.2013
  • BRATISLAVA
Hlas podobný Robertovi Ficovi je Fico, tvrdí Daniel Lipšic

Hlas, ktorý na nahrávke hovorí o tom, že utajení sponzori dali Smeru 75 miliónov korún, patrí podľa poslanca NR SR Daniela Lipšica predsedovi strany a dnešnému premiérovi Robertovi Ficovi.


"Prestaňme sa už tváriť, že ide o hlas podobný Robertovi Ficovi. Nie je podobný Robertovi Ficovi, je to jeho vlastný hlas. Nech ma pán Fico zažaluje na súde, a môžeme sa tam stretnúť aj so znalcom, ktorý potvrdí alebo vyvráti moje tvrdenia," uviedol v utorok v parlamente Lipšic.

Na nahrávke podľa Lipšica Fico hovorí: "Ja len môžem povedať, že som zabezpečil, a toto môžem povedať, dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci".

Lipšic sa pýta, o aké veci môže ísť, kde sú zdanené a vykázané. "Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou. Oficiálne prídu a budú normálne vykryté v strane. To, že sa pri tom motal Fedor, nemôže znamenať, že ma niekto bude držať za gule, to sa nesmie stať. Aj preto som urobil niektoré rozhodnutia vo vzťahu k týmto financiám. Som sa vymanil od Fedora a povedal som: Fedor, ja som dal do toho hlavu a nie ty si dal do toho hlavu, takže ja budem teraz o niektorých veciach rozhodovať. Napriek tomu si myslím, že musí vzniknúť nejaká paralelná finančná štruktúra, ktorá musí byť k dispozícii pre účely aj volebnej kampane a ďalších vecí," uviedol v nahrávke hlas podobný Ficovmu.

Premiér aj preto podľa Lipšica potrebuje svojho generálneho prokurátora. "Pretože potrebuje istotu, že v prípade núdze sa na neho môže spoľahnúť. Napríklad potrebuje istotu, že financovanie Smeru nebude nikto vyšetrovať," uviedol Lipšic.

Zdôraznil, že osobne úradu boja proti korupcii doniesol originál zmluvy medzi podnikateľom Ľubomírom Blaškom a vtedajším koordinátorom volebnej kampane Smeru-SD Fedorom Flašíkom, ktorú mali uzavrieť pred voľbami v roku 2002.

Zmluva hovorí o tom, ako si Blaško za 32 miliónov korún pre Smer zabezpečuje troch ľudí v prvej 20-tke na kandidačnej listine strany a v prípade vlády troch ľudí v čelných pozíciách štátnych firiem a jedného štátneho tajomníka. "Tieto peniaze nenájdete nikde v účtovníctve Smeru, inými slovami, ide o čierne peniaze," konštatoval Lipšic. Potom, ako polícia začala vyšetrovanie, prokuratúra podľa neho na druhý deň prípad zrušila. "Uspokojila sa s vyhlásením Flašíka, že podpis nie je jeho. Pritom stačilo osloviť grafológa a Smer mohol mať problém," dodal Lipšic.

Kandidáta na generálneho prokurátora si dnes podľa Lipšica nevyberá parlament, ale oligarchovia, ktorí si potrebujú zaručiť beztrestnosť. Tí istí ľudia sa pokúšali za vlády Ivety Radičovej ovplyvniť voľby v prospech Dobroslava Trnku. Ak ktokoľvek dnes súhlasí s kandidatúrou, stáva sa bábkou v rukách oligarchov, uzavrel Lipšic

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Situáciu na železničnej trati skomplikovali popadané stromy po búrke

Situáciu na železničnej trati skomplikovali popadané stromy po búrke

DNES - 16:39Domáce

Popoludňajšie búrky skomplikovali situáciu na železničnej trati na Spiši.

SHMÚ varuje pred prívalovými povodňami

SHMÚ varuje pred prívalovými povodňami

DNES - 16:19Domáce

V lokalitách najmä na severovýchode a strede Slovenska sa môžu v nedeľu vyskytnúť povodne.

O prípadnej zmene ústavy sa môže podľa Takáča hovoriť najskôr na jeseň

O prípadnej zmene ústavy sa môže podľa Takáča hovoriť najskôr na jeseň

DNES - 13:46Domáce

V diskusnej relácii TA3 V politike to uviedol minister pôdohospodárstva a podpredseda Smeru-SD Richard Takáč.

V nedeľu hrozia búrky s krúpami aj vysoké teploty, v týchto okresoch platia výstrahy

V nedeľu hrozia búrky s krúpami aj vysoké teploty, v týchto okresoch platia výstrahy

DNES - 12:56Domáce

V nedeľu trvajú výstrahy pred búrkami aj vysokými teplotami.

Vážna nehoda na diaľnici D1: Auto skončilo na streche

Vážna nehoda na diaľnici D1: Auto skončilo na streche

DNES - 11:46Domáce

Pre dopravnú nehodu dočasne uzatvorili diaľnicu.