• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 4.6.2025Meniny má Lenka
15°Bratislava

Tržby EasyJet v treťom kvartáli klesli, budúcnosť je neistá

  • 18:31 21.07.2016
  • Londýn
Tržby EasyJet v treťom kvartáli klesli, budúcnosť je neistá

Aerolínie dosahujú najväčšie tržby počas letných prázdnin. Túto sezónu sa musia pripraviť na horšie výsledky pre oslabenie libry aj menší záujem o dovolenky na francúzskom pobreží a v Turecku.

Britské nízkonákladové aerolínie EasyJet zaznamenali v uplynulom kvartáli pokles tržieb. Môžu za to zrušené lety pre sériu štrajkov aj zlé počasie. Vedenie spoločnosti zároveň oznámilo, že nezverejní žiadny odhad pre tento 4. kvartál finančného roka 2015/16. Dôvodom je neistota, ktorú vyvolali teroristické útoky v Nice, puč v Turecku, ale aj slabá dôvera spotrebiteľov a kurzové výkyvy po júnovom referende, v ktorom Briti rozhodli o vystúpení svojej krajiny z Európskej únie (EÚ), tzv. brexite. Informovali o tom agentúry Reuters, RTÉ a Bloomberg.

Druhé najväčšie nízkonákladové aerolínie v Európe, po írskej spoločnosti Ryanair, upozornili, že ich výsledky v poslednom kvartáli ovplyvnia najmä dva faktory: obavy klientov o bezpečnosť po útokoch v Nice a neúspešnom prevrate v Turecku, a tiež brexit a pád libry, ktorý zdražuje Britom dovolenky v zahraničí.

V uplynulom 3. kvartáli (apríl-jún) obchodného roka tržby EasyJet pri konštantných menových kurzoch klesli o 8,3 % na 1,2 miliardy libier (1,43 milióna eur).

EasyJet dosahujú najväčšie tržby počas letných prázdnin. No túto sezónu sa musia pripraviť na horšie výsledky pre oslabenie libry aj menší záujem o dovolenky na francúzskom pobreží a v Turecku.

Aerolínie sa preto sústredia na redukciu výdavkov. Spoločnosť už vytvorila skupinu, ktorá sa pokúsi lobbovať u britskej vlády a v EÚ, aby leteckým spoločnostiam zabezpečili pokračovanie letov medzi Britániou kontinentom. V prípade neúspechu sú aerolínie pripravené zabezpečiť si prevádzkové práva pre európsky trh.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kažimír svoju funkciu guvernéra NBS podľa Danka zastával dobre

Kažimír svoju funkciu guvernéra NBS podľa Danka zastával dobre

VČERA - 18:44Ekonomické

Koaličná strana SNS nemá dôvod spochybňovať prácu guvernéra Národnej banky Slovenska Petra Kažimíra.

Danko: Mimoriadna schôdza k téme transakčnej dane nebude technicky možná

Danko: Mimoriadna schôdza k téme transakčnej dane nebude technicky možná

VČERA - 17:35Ekonomické

Zmeny transakčnej dane má doladiť pracovná skupina.

Ferenčák: Energetické nápoje si deti do 16 rokov nebudú môcť kúpiť

Ferenčák: Energetické nápoje si deti do 16 rokov nebudú môcť kúpiť

VČERA - 17:31Ekonomické

Školopovinné deti do 16 rokov si nebudú môcť kúpiť energetické nápoje v obchode, v automate ani cez internet.

Volkswagen napreduje pri rušení pracovných miest podľa plánu

Volkswagen napreduje pri rušení pracovných miest podľa plánu

VČERA - 15:39Ekonomické

Plán nemeckého automobilového giganta Volkswagen zrušiť 35.000 pracovných miest v Nemecku do roku 2030 napreduje.

Podmienky na využívanie fotovoltických panelov sa zhoršili

Podmienky na využívanie fotovoltických panelov sa zhoršili

VČERA - 14:18Ekonomické

Podmienky produktu Virtuálna batéria, ktorý využívali najmä vlastníci fotovoltických panelov, dodávateľ energie od 1. júna zmenil.