• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 14.5.2025Meniny má Bonifác
14°Bratislava

Pri líbyjskom pobreží objavili v člne telá 21 žien a jedného muža

  • 7:11 21.07.2016
  • Rím
Pri líbyjskom pobreží objavili v člne telá 21 žien a jedného muža

Telá mŕtvych imigrantov sa našli pri záchrannej akcii.

Telá 21 žien a jedného muža v gumovom člne objavila v stredu pri líbyjskom pobreží posádka plavidla medzinárodnej organizácie Lekári bez hraníc (MSF), a to len niekoľko hodín po tom, čo sa čln s migrantmi vydal na plavbu do Talianska. Informovala o tom agentúra Reuters.

Plavidlo MSF hliadkujúce v Stredozemnom mori prišlo zachrániť ľudí v dvoch člnoch, ktoré sa plavili spoločne. Posádka MSF vyzdvihla 209 ľudí vrátane 50 detí. Avšak v jednom z člnov objavila 22 mŕtvych ľudí - ležali v kaluži paliva.

"Stále nie je úplne jasné, čo sa stalo, ale zomreli hroznou smrťou. Je to tragédia," uviedol Jens Pagotto, vedúci misie MSF pre pátracie a záchranné operácie.

"Zdá sa, že voda a palivo sa zmiešali dokopy a výpary mohli spôsobiť, že stratili vedomie," dodal Pagotto.

Migrantov pochádzajúcich prevažne zo západoafrických štátov ako Nigéria a Guinea prepravia na Sicíliu. Do prístavu v Trapani by mali doraziť v piatok.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Jermak: Ak Putin do Istanbulu nepríde, znamená to, že Moskva nechce mier

Jermak: Ak Putin do Istanbulu nepríde, znamená to, že Moskva nechce mier

DNES - 22:22Zahraničné

Šéf kancelárie ukrajinského prezidenta Andrij Jermak očakáva, že sa ruský prezident Vladimir Putin vo štvrtok zúčastní na rokovaniach v Istanbule.

Ruská stíhačka narušila estónsky vzdušný priestor

Ruská stíhačka narušila estónsky vzdušný priestor

DNES - 22:20Zahraničné

Estónska armáda v stredu uviedla, že ruská stíhačka narušila vzdušný priestor tejto pobaltskej krajiny, ktorá je členom EÚ i NATO.

Zelenskyj: Ukrajina je pripravená na akýkoľvek formát rokovaní s Ruskom

Zelenskyj: Ukrajina je pripravená na akýkoľvek formát rokovaní s Ruskom

DNES - 21:25Zahraničné

Povedal to v stredu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.