Milovníci motoriek budú na dvoch kolesách spoznávať východ východu

Iniciátormi podujatia boli Janka Bakičová a Ivan Drančák z Košíc, ktorí mali záujem ukázať celú Ubľanskú dolinu širokému spektru domácich i zahraničných motorkárov.
„Iniciátormi podujatia boli Janka Bakičová a Ivan Drančák z Košíc, ktorí mali záujem ukázať celú Ubľanskú dolinu so všetkými jej krásami, medzi ktoré určite patria drevené kostolíky, širokému spektru domácich i zahraničných motorkárov,“ uviedla pre TASR starostka Uble Nadežda Sirková. Cieľom akcie je podľa jej slov predstaviť región verejnosti, a tak rozvíjať turizmus v tejto oblasti.
Do obce hraničiacej s Ukrajinou si v minulom roku našlo cestu približne 200 ľudí zo Slovenska, Maďarska, Poľska i Čiech. „Podľa doterajších informácií, ktoré mám, sa im tu veľmi páčilo a chystá sa ich tu prísť ešte viac,“ dodala s tým, že do Uble cestujú niektorí až z Varšavy, takže to pre nich musí mať určitý zmysel.
Každý deň majú účastníci podujatia pripravený program. V sobotu (16.7.) vyrazia na spanilú jazdu, počas ktorej zavítajú aj do Osadného. „Motorkári navštívia obec v rámci akcie tretíkrát,“ informoval TASR miestny duchovný Peter Soroka. Prevezú sa po obci, zastavia sa v Centre sociálnych služieb Zátišie, kde odovzdajú deťom darčeky. „Táto jazda má teda aj sociálny charakter,“ vysvetlil duchovný. Deti si budú môcť motorky pozrieť alebo sa s nimi odfotiť.
Pokračovať sa bude v chráme a krypte vojakov z prvej svetovej vojny. Slúžiť sa bude tiež panychída za zosnulých motorkárov, ktorí prišli o život na cestách. „Kolesové stroje budeme posväcovať, aby ich majiteľom dobre slúžili a viezli ich tam, kde chcú, bez zranení,“ dodal Soroka.
Zastavia sa tiež v Zemplínskych Hámroch, kde si budú môcť pozrieť múzeum, ktoré odkrýva históriu baníctva a ťažby železnej rudy na úpätí Vihorlatských vrchov. V Kolonici sa zas osviežia v miestnej rekreačnej oblasti. Čaká na nich tiež prehliadka drevených kostolíkov východného obradu, ktoré sú podľa slov Sirkovej svetovou raritou.
O milovníkoch dvojkolesových tátošov si myslí, že sú to rozvážni a rozumní ľudia. „Keď vidíte motorkárov na prvý pohľad, myslíte si, že sú to drsní ľudia, ktorí žijú slobodným životom a nerešpektujú pravidlá. Nie je to pravda. Ak si s nimi sadnete a rozprávate sa s nimi o rôznych témach a zážitkoch, zistíte, akí sú v skutočnosti,“ uviedla s tým, že ona sama na motorke dlhé roky nesedela. „Minulý rok ma ale presvedčili, aby som sa s nimi povozila, a je to naozaj krásny zážitok,“ dodala starostka obce.

Fico odcestoval do zahraničia, navštívi túto krajinu
Premiér sa v zahraničí bude rozprávať o prehĺbení bilaterálnych vzťahov a zvýšení hospodárskej výmeny.

Šaško: Výstavba nadzemnej časti národnej nemocnice prejde kontrolou ÚHP
Výstavba nadzemnej časti národnej nemocnice v bratislavských Vajnoroch prejde kontrolou Útvaru hodnoty za peniaze.

ŠOP sa vyjadrila k útoku medvedice v Sučanoch
Štátna ochrana prírody prijala v Sučanoch ďalšie opatrenia.

Kamenický: Samosprávy hospodária veľmi dobre, majú sa lepšie ako teraz štát
Celková zadlženosť samospráv mala klesnúť na 14,8 %, tvrdí minister financií.

Drucker: Poslanci Hlasu-SD nezahlasujú za prelomenie veta prezidenta
Poslanci koaličného Hlasu-SD v parlamente nezahlasujú podľa informácií ministra školstva Tomáša Druckera za prelomenie veta prezidenta Petra Pellegriniho.