Dialničná spoločnosť počas leta opraví most v križovatke Trenčín-Juh

Most nad diaľnicou D1 bude úplne uzavretý od 22.00 h do 2.00 h v termínoch od 19. - 20. júla, 27. - 28. júl, 2. - 3. augusta, 17. - 18. augusta, od 29. - 30. augusta a od 8. - 9. septembra.
"V úseku Drietoma-Bánovce nad Bebravou sa bude realizovať oprava mosta ponad diaľnicu D1. Vymeníme ložiská na oporách a pilieroch mosta, v rámci tohto procesu dôjde k zdvíhaniu a spúšťaniu jeho konštrukcie, čo si vyžiada isté obmedzenia," uviedla Michalová.
Doplnila, že s cieľom skrátenia času čiastočnej uzávery budú národní diaľničiari práce vykonávať aj v nočných hodinách, počas víkendov a sviatkov. "S čiastočnou uzáverou diaľnice D1 v asi 118. kilometri musia motoristi počítať od 12.00 h 17. júla do 18.00 h 11. septembra," ozrejmila. Trasa obchádzky nie je podľa nej potrebná, cestná premávka na diaľnici D1 bude totiž presmerovaná dopravným značením na voľné jazdné pruhy tých istých jazdných pásov.
Počas čiastočnej uzávery cesty I/9 bude doprava v smere z Bánoviec nad Bebravou do Drietomy s neobmedzeným prístupom na diaľnicu vedená z cesty I/9 od križovatky na D1 - Trenčín Juh na diaľnicu D1 v smere na Žilinu do križovatky SSÚD späť do križovatky D1 - Trenčín Juh na cestu I/9 v celkovej dĺžke asi 22 kilometrov. Doprava s obmedzeným prístupom na diaľnicu bude vedená z cesty I/9 po ceste II/507 do Trenčína, po ceste I/61B a I/61 späť do križovatky ciest I/9 a I/61 na cestu I/9 v dĺžke asi 17 kilometrov.
Most nad diaľnicou D1 bude úplne uzavretý od nočných do skorých ranných hodín (od 22.00 h do 2.00 h) v termínoch od 19. do 20. júla a od 27. do 28. júla, od 2. do 3. augusta, od 17. do 18. augusta, od 29. do 30. augusta a od 8. do 9. septembra.
Počas úplnej uzávery cesty I/9 v smere z Drietomy do Bánoviec nad Bebravou bude doprava vedená z cesty I/9 po I/61 do Trenčína po ceste I/61B, po ceste II/507 do Trenčianskej Turnej späť na cestu I/9, o dĺžke asi 12 kilometrov. V smere z Drietomy do Žiliny bude doprava vedená z cesty I/9 po ceste I/61 do Trenčína cez privádzač Trenčín späť na D1, o dĺžke asi 9,5 kilometra.
V smere z Bánoviec nad Bebravou do Drietomy bude doprava s neobmedzeným prístupom na diaľnicu vedená z cesty I/9 od križovatky D1 - Trenčín Juh po diaľnici D1 v smere na Žilinu po križovatku SSÚD a naspäť do križovatky D1 - Trenčín Juh na cestu I/9 o dĺžke asi 21 kilometrov. Doprava s obmedzeným prístupom na diaľnicu bude vedená z cesty I/9 v Trenčianskej Turnej po ceste II/507 do Trenčína, po ceste I/61B a I/61 späť do križovatky ciest I/9 a I/61 na cestu I/9, o dĺžke približne 20 kilometrov.

Pediatri zaočkovali na Slovensku 3783 detí, ktoré ušli pred vojnou z Ukrajiny
Na Slovensku pediatri zaočkovali od marca 2022 do apríla tohto roku 3783 detí, ktoré ušli pred vojnou z Ukrajiny.

SHMÚ varuje pred povodňami: Pre ktorý okres platí výstraha?
Na vodných tokoch v jednom okrese môže nastať povodňový stav, varuje SHMÚ.

Ministerstvá obrany a vnútra nakupujú ponožky a termooblečenie za vyše 2 milióny
Ministerstvo vnútra SR a Ministerstvo obrany SR nakupujú od spoločnosti Fintex termooblečenie a ponožky pre policajtov a vojakov v celkovej hodnote viac ako 2,2 milióna eur.

Hrozí vystúpenie z WHO? Toto si myslí Erik Tomáš
Erik Tomáš reagoval na vyhlásenie amerického ministra zdravotníctva a sociálnych služieb Roberta F. Kennedyho ml.

SNS: Slovensko má právo požadovať finančnú kompenzáciu od Ukrajiny
Slovensko má podľa koaličnej Slovenskej národnej strany právo požadovať finančnú kompenzáciu od Ukrajiny.