• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 10.5.2025Meniny má Viktória
Bratislava

Teroristické útoky môžu znížiť záujem ľudí o lety do Nice

  • 14:33 15.07.2016
  • Bratislava
Teroristické útoky môžu znížiť záujem ľudí o lety do Nice

Podľa aktuálnych informácií si útok vyžiadal najmenej 84 mŕtvych, 18 zranených je v kritickom stave a desiatky ďalších utrpeli ľahšie zranenia a ďalším 120 osobám bola poskytnutá odborná pomoc.

Teroristické útoky môžu odradiť ľudí od cestovania lietadlom do danej destinácie. Podobné útoky ako sa stali vo francúzskom Nice pritom podľa Patrika Vasa z portálu Pelikan.sk väčšinou odradia ľudí, ktorí lietajú menej často.

"V zásade však platí, že teroristické útoky majú krátkodobý vplyv na predaj individuálnych leteniek a takmer žiadny na predaj biznis leteniek, teda na predaj leteniek, ktoré sa nakupujú z dôvodu pracovnej cesty," opísal Vas.

Po minuloročných útokoch na francúzske hlavné mesto sa podľa neho cestovateľské správanie Slovákov zmenilo a globálne klesol záujem o cestovanie do populárnych európskych metropol. "V prípade Paríža bol záujem tesne po útokoch o 30 % nižší a ostal na tejto úrovni približne päť až šesť týždňov," vyčíslil Vas. Po piatich až šiestich týždňoch sa však predaje vrátili k štandardným číslam, a to za niekoľko dní.

"Podobný trend očakávame aj v prípade predaja leteniek do Nice. Záujem Slovákov o cestovanie do Nice môže byť po útokoch o niečo nižší, na základe analýz po útokoch v Paríži či Bruseli si však nemyslíme, že tento jav bude pretrvávať dlho," odhadol.

Aj podľa Radky Šťávovej zo spoločnosti Student Agency teroristické útoky bezprostredne ovplyvňujú záujem turistov o lety do konkrétnej destinácie. "Po jesenných útokoch v Paríži sa na niekoľko týždňov prepadol predaj leteniek o desiatky percent," konštatovala.

V tejto chvíli nedokáže podľa vlastných slov odhadnúť dopady tragédie v Nice, všetko bude záležať na ďalšom vývoji a bezpečnostnej situácii. "Je však pravdepodobné, že v najbližších hodinách až dňoch zaznamenáme podobne znížený záujem do tejto vyhľadávanej destinácie," uviedla.

Niektoré európske letecké spoločnosti pritom podľa Vasa ponúkajú cestujúcim, ktorí majú naplánovaný odlet do Nice v najbližších dňoch, zmenu letenky bez poplatku s doplatkom do aktuálnej ceny letenky. "Naši agenti zaznamenali niekoľko prípadov, kedy sa ľudia pýtali na možnosť storna letenky pre prípad, že nechcú odletieť," opísal.

V Nice počas sviatku Dňa Bastily (14. 7.) vrazil útočník s nákladným autom do davu ľudí, ktorí si prišli pozrieť ohňostroj. K útoku došlo okolo 22.30 h na rušnom bulvári Promenade des Anglais, kde boli v tom čase tisíce ľudí vrátane veľkého množstva turistov a miestnych obyvateľov.

Podľa aktuálnych informácií si tento útok vyžiadal najmenej 84 mŕtvych. Osemnásť zranených je v kritickom stave a desiatky ďalších utrpeli zranenia ľahšieho charakteru. Ďalším približne 120 osobám bolo potrebné poskytnúť odbornú pomoc, informovalo francúzske ministerstvo vnútra.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Veľká banka hlási rozsiahlu odstávku služieb

Veľká banka hlási rozsiahlu odstávku služieb

VČERA - 20:37Ekonomické

Banka ohlásila plánovanú odstávku elektronických služieb.

Prezident vymenoval Dušana Keketiho za viceguvernéra NBS

Prezident vymenoval Dušana Keketiho za viceguvernéra NBS

VČERA - 11:28Ekonomické

Viceguvernérom Národnej banky Slovenska (NBS) sa stal Dušan Keketi. V piatok ho do funkcie vymenoval prezident SR Peter Pellegrini.

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom

18:07 08.05.2025Ekonomické

Americký prezident Donald Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome, na ktorej sa telefonicky zúčastnil aj britský premiér Keir Starmer, ohlásil obchodnú dohodu s Spojeným kráľovstvom.

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode

12:53 08.05.2025Ekonomické

Cena zlata vo štvrtok klesla, keď investori zareagovali na informácie amerického prezidenta Donalda Trumpa v súvislosti s obchodnou dohodou medzi USA a jednou z veľkých ekonomík.

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve

21:28 07.05.2025Ekonomické

Situáciu s premnoženou raticovou zverou by mal vyriešiť až pripravovaný nový zákon o poľovníctve, o ktorom agrorezort diskutuje s parlamentnými poslaneckými klubmi.