• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 17.4.2024Meniny má Rudolf
Bratislava

Johnny Marr z The Smiths dostane cenu Godlike Genius

  • 9:26 13.02.2013
  • BRATISLAVA
Johnny Marr z The Smiths dostane cenu Godlike Genius

Anglického gitaristu Johnnyho Marra, známeho napríklad z už neexistujúcej kapely The Smiths, poctil magazín NME tohtoročným titulom Godlike Genius.

Pridal sa tak k ďalším držiteľom tejto ceny, ktorými sú napríklad Noel Gallagher, Dave Grohl, The Cure či Manic Street Preachers. Marr si ocenenie prevezme počas slávnostného udeľovania NME Awards, ktoré sa uskutoční 27. februára.

“Je veľmi pekné dostať túto cenu a ja som poctený. Zdá sa, že NME sa darí udeľovať toto ocenenie ľuďom, ktorých mám rád, takže som v dobrej spoločnosti. Asi to znamená, že niektoré veci sú na svete v poriadku,“ poďakoval sa Marr. K tohtoročnej voľbe magazínu NME sa vyjadril aj jeho šéfredaktor Mike Williams.

“Volajte na slávu Johnnymu Marrovi, držiteľovi titulu NME Godlike Genius v roku 2013 a najnovšiemu členovi svätého rádu hudobných legiend magazínu NME. A aká je to legenda! Nestačilo mu prepísať históriu hudby spolu s jednou z najlepších kapiel v histórii The Smiths, tak ďalej posúval hranice a vyvíjal sa počas celej svojej kariéry, pričom pracoval s niektorými z tých najlepších interpretov na svete. Takže s obrovskou radosťou oznamujem, že náš titul Godlike Genius patrí Johnnymu. Ešte nikto si ho takto absolútne nezaslúžil,“ uviedol.
The Smiths - There is a light that never goes out
Johnny Marr vydal s The Smiths štyri štúdiovky, pričom všetky sa umiestnili na prvom alebo druhom mieste britského albumového rebríčka.

Kapela, ktorá vznikla v roku 1982, sa už po piatich rokoch existencie pre Marrove nezhody so spevákom Morrisseym rozpadla a hudobník následne pôsobil vo formáciách Electronic, The The, Modest Mouse či The Cribs.

Marra za svoj vzor považujú napríklad Noel Gallagher či gitarista skupiny Radiohead Ed O'Brien a v ankete, ktorú v roku 2010 zorganizovalo BBC, ho respondenti označili za štvrtého najlepšieho gitaristu všetkých čias. Hudobník, ktorý sa podieľal na tvorbe hudby k filmu Inception (2010), koncom februára vydá svoj prvý sólový album The Messenger.
Johnny Marr - The Messenger
Informácie zverejnila webstránka www.nme.com.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Pred 90 rokmi sa narodil obľúbený český herec Josef Somr

Pred 90 rokmi sa narodil obľúbený český herec Josef Somr

8:57 15.04.2024Kultúra

Patril medzi najvýraznejšie osobnosti svojej hereckej generácie. Desiatky rokov bol jedným z najobsadzovanejších českých hercov.

Karel Kryl, popredný predstaviteľ protestsongu, sa narodil pred 80 rokmi

Karel Kryl, popredný predstaviteľ protestsongu, sa narodil pred 80 rokmi

6:37 12.04.2024Kultúra

Od narodenia Karla Kryla, pesničkára a básnika, jedného z najvýznamnejších predstaviteľov protestsongu v bývalom Československu, uplynie dnes 80 rokov.

Československý zlatý slávik Peter Nagy slávi 65. narodeniny

Československý zlatý slávik Peter Nagy slávi 65. narodeniny

6:14 09.04.2024Kultúra

Sám si stále hovorí, že je pesničkár. Dnes patrí medzi popredné osobnosti československej a slovenskej hudobnej scény. Prešovský rodák Peter Nagy oslávi 65. narodeniny.

Úspešná spisovateľka Táňa Keleová-Vasilková oslavuje 60. narodeniny

Úspešná spisovateľka Táňa Keleová-Vasilková oslavuje 60. narodeniny

7:53 07.04.2024Kultúra

Slovenská spisovateľka Táňa Keleová-Vasilková má na svojom konte takmer štyri desiatky úspešných románov.

Kapela Kiss predáva svoju obchodnú značku aj hudbu

Kapela Kiss predáva svoju obchodnú značku aj hudbu

19:25 04.04.2024Kultúra

Americká rocková kapela Kiss predáva svoju obchodnú značku, kompletnú zbierku skladieb a duševné vlastníctvo švédskej spoločnosti Pophouse Entertainment.