• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 20.1.2021Meniny má Dalibor
Bratislava

Johnny Marr z The Smiths dostane cenu Godlike Genius

  • 9:26 13.02.2013
  • BRATISLAVA
Johnny Marr z The Smiths dostane cenu Godlike Genius

Anglického gitaristu Johnnyho Marra, známeho napríklad z už neexistujúcej kapely The Smiths, poctil magazín NME tohtoročným titulom Godlike Genius.

Pridal sa tak k ďalším držiteľom tejto ceny, ktorými sú napríklad Noel Gallagher, Dave Grohl, The Cure či Manic Street Preachers. Marr si ocenenie prevezme počas slávnostného udeľovania NME Awards, ktoré sa uskutoční 27. februára.

“Je veľmi pekné dostať túto cenu a ja som poctený. Zdá sa, že NME sa darí udeľovať toto ocenenie ľuďom, ktorých mám rád, takže som v dobrej spoločnosti. Asi to znamená, že niektoré veci sú na svete v poriadku,“ poďakoval sa Marr. K tohtoročnej voľbe magazínu NME sa vyjadril aj jeho šéfredaktor Mike Williams.

“Volajte na slávu Johnnymu Marrovi, držiteľovi titulu NME Godlike Genius v roku 2013 a najnovšiemu členovi svätého rádu hudobných legiend magazínu NME. A aká je to legenda! Nestačilo mu prepísať históriu hudby spolu s jednou z najlepších kapiel v histórii The Smiths, tak ďalej posúval hranice a vyvíjal sa počas celej svojej kariéry, pričom pracoval s niektorými z tých najlepších interpretov na svete. Takže s obrovskou radosťou oznamujem, že náš titul Godlike Genius patrí Johnnymu. Ešte nikto si ho takto absolútne nezaslúžil,“ uviedol.
The Smiths - There is a light that never goes out
Johnny Marr vydal s The Smiths štyri štúdiovky, pričom všetky sa umiestnili na prvom alebo druhom mieste britského albumového rebríčka.

Kapela, ktorá vznikla v roku 1982, sa už po piatich rokoch existencie pre Marrove nezhody so spevákom Morrisseym rozpadla a hudobník následne pôsobil vo formáciách Electronic, The The, Modest Mouse či The Cribs.

Marra za svoj vzor považujú napríklad Noel Gallagher či gitarista skupiny Radiohead Ed O'Brien a v ankete, ktorú v roku 2010 zorganizovalo BBC, ho respondenti označili za štvrtého najlepšieho gitaristu všetkých čias. Hudobník, ktorý sa podieľal na tvorbe hudby k filmu Inception (2010), koncom februára vydá svoj prvý sólový album The Messenger.
Johnny Marr - The Messenger
Informácie zverejnila webstránka www.nme.com.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Sima Martausová: Rok 2020 nebol ľahký, preveril naše hodnoty a vzťahy

Sima Martausová: Rok 2020 nebol ľahký, preveril naše hodnoty a vzťahy

10:27 18.01.2021Kultúra

Speváčka a skladateľka Sima Martausová sa už sedem rokov nesie na vlne úspechu.

Držiteľka cien Emmy a Zlatého glóbusu Kirstie Alley jubiluje

Držiteľka cien Emmy a Zlatého glóbusu Kirstie Alley jubiluje

7:39 12.01.2021Kultúra

Americkú herečku Kirstie Alleyovú si fanúšikovia pamätajú z úspešnej komediálnej série Pozri, kto to hovorí, alebo zo sitkomov Na zdravie či Veronika.

Udeľovanie cien Grammy odložili pre koronavírus na marec

Udeľovanie cien Grammy odložili pre koronavírus na marec

5:55 06.01.2021Kultúra

Slávnostné udeľovanie hudobných cien Grammy odložili pre pandémiu koronavírusu z januára na marec.

Spevák Ed Sheeran zverejnil novú skladbu Afterglow

Spevák Ed Sheeran zverejnil novú skladbu Afterglow

8:12 22.12.2020Kultúra

Spevák Ed Sheeran prekvapivo zverejnil novú nahrávku. Skladba má názov Afterglow a je k dispozícii na všetkých digitálnych službách. TASR o tom informovala PR manažérka Renáta Tomášová.

Huslista Marco Rajt predstavuje videoklip k piesni That is Christmas To Me

Huslista Marco Rajt predstavuje videoklip k piesni That is Christmas To Me

11:30 21.12.2020Kultúra

Doma aj vo svete známy huslista Marco Rajt predstavuje videoklip k piesni That is Christmas To Me.