• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 10.6.2023Meniny má Margaréta
24°Bratislava

Johnny Marr z The Smiths dostane cenu Godlike Genius

  • 9:26 13.02.2013
  • BRATISLAVA
Johnny Marr z The Smiths dostane cenu Godlike Genius

Anglického gitaristu Johnnyho Marra, známeho napríklad z už neexistujúcej kapely The Smiths, poctil magazín NME tohtoročným titulom Godlike Genius.

Pridal sa tak k ďalším držiteľom tejto ceny, ktorými sú napríklad Noel Gallagher, Dave Grohl, The Cure či Manic Street Preachers. Marr si ocenenie prevezme počas slávnostného udeľovania NME Awards, ktoré sa uskutoční 27. februára.

“Je veľmi pekné dostať túto cenu a ja som poctený. Zdá sa, že NME sa darí udeľovať toto ocenenie ľuďom, ktorých mám rád, takže som v dobrej spoločnosti. Asi to znamená, že niektoré veci sú na svete v poriadku,“ poďakoval sa Marr. K tohtoročnej voľbe magazínu NME sa vyjadril aj jeho šéfredaktor Mike Williams.

“Volajte na slávu Johnnymu Marrovi, držiteľovi titulu NME Godlike Genius v roku 2013 a najnovšiemu členovi svätého rádu hudobných legiend magazínu NME. A aká je to legenda! Nestačilo mu prepísať históriu hudby spolu s jednou z najlepších kapiel v histórii The Smiths, tak ďalej posúval hranice a vyvíjal sa počas celej svojej kariéry, pričom pracoval s niektorými z tých najlepších interpretov na svete. Takže s obrovskou radosťou oznamujem, že náš titul Godlike Genius patrí Johnnymu. Ešte nikto si ho takto absolútne nezaslúžil,“ uviedol.
The Smiths - There is a light that never goes out
Johnny Marr vydal s The Smiths štyri štúdiovky, pričom všetky sa umiestnili na prvom alebo druhom mieste britského albumového rebríčka.

Kapela, ktorá vznikla v roku 1982, sa už po piatich rokoch existencie pre Marrove nezhody so spevákom Morrisseym rozpadla a hudobník následne pôsobil vo formáciách Electronic, The The, Modest Mouse či The Cribs.

Marra za svoj vzor považujú napríklad Noel Gallagher či gitarista skupiny Radiohead Ed O'Brien a v ankete, ktorú v roku 2010 zorganizovalo BBC, ho respondenti označili za štvrtého najlepšieho gitaristu všetkých čias. Hudobník, ktorý sa podieľal na tvorbe hudby k filmu Inception (2010), koncom februára vydá svoj prvý sólový album The Messenger.
Johnny Marr - The Messenger
Informácie zverejnila webstránka www.nme.com.
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Johnny Depp oslavuje okrúhle narodeniny

Johnny Depp oslavuje okrúhle narodeniny

VČERA - 6:48Kultúra

Stvárnil rôznorodé postavy vo vyše 70 filmoch či už dobrodružného alebo komediálneho charakteru, v drámach, ale aj v mysterióznych i hororových snímkach.

Český pesničkár Jaromír Nohavica jubiluje

Český pesničkár Jaromír Nohavica jubiluje

8:24 07.06.2023Kultúra

Začínal ako textár viacerých českých spevákov a speváčok.

Pred 70 rokmi sa narodila česká herečka Libuše Šafránková

Pred 70 rokmi sa narodila česká herečka Libuše Šafránková

7:13 07.06.2023Kultúra

Srdcia divákov si Libuše Šafránková získala prvý raz ako Popoluška z obľúbenej filmovej rozprávky. Napokon jej však boli súdené nielen romantické dievčenské postavy, ale aj úlohy v známych komédiách.

Dcéra Brucea Willisa prehovorila o stave svojho otca. Takto je na tom herec teraz

Dcéra Brucea Willisa prehovorila o stave svojho otca. Takto je na tom herec teraz

19:21 02.06.2023Kultúra

​Tallulah Willis prezradila, ako je na tom jej slávny otec, ktorému bola diagnostikovaná frontotemporálna demencia.

Peter Lipa, najznámejší slovenský jazzman, oslávi 80. narodeniny

Peter Lipa, najznámejší slovenský jazzman, oslávi 80. narodeniny

6:25 30.05.2023Kultúra

Spevák, skladateľ, aranžér, organizátor, publicista a moderátor Peter Lipa oslávi dnes vzácne 80. narodeniny.