V Číne sa zrútila budova, neprežilo najmenej jedenásť ľudí
- 9:50 12.06.2013
- PEKING

Minimálne 11 ľudí v utorok zahynulo v meste Su-čou na východe Číny, kde sa v dôsledku výbuchu zrútila trojpodlažná kancelárska budova.
Predbežné závery vyšetrovania pritom ukázali, že únik plynu bol príčinou výbuchu v priestoroch jedálne pre zamestnancov. Podľa Sin-chua po zrútení budovy skončilo deväť ľudí v nemocnici.
Niekoľkomiliónové mesto Su-čou sa nachádza na juhovýchode provincie Ťiang-su, približne 80 kilometrov západne od Šanghaja.

Pápež Lev XIV. odslúžil ďakovnú omšu v Sixtínskej kaplnke, skončila sa potleskom
Pápež Lev XIV odslúžil v piatok v Sixtínskej kaplnke v Apoštolskom paláci vo Vatikáne za účasti kardinálov-voliteľov svoju prvú pápežskú - ďakovnú - omšu.

Merz pohrozil Rusku sankciami, ak nebude spolupracovať v mierovom úsilí
Nemecko nebude váhať s uvalením ďalších sankcií na Rusko, ak nebude spolupracovať pri snahe dosiahnuť mier, vyhlásil v piatok nový spolkový kancelár Friedrich Merz.

Putin sa v Moskve pozdravil s generálmi z KĽDR, Kim navštívil ruskú ambasádu
Putin sa po skončení vojenskej prehliadky pri príležitosti 80. výročia víťazstva v druhej svetovej vojne na Červenom námestí v Moskve osobitne pozdravil s delegáciou zo Severnej Kórey.

Tusk a Macron podpíšu zmluvu o vojenskej pomoci v prípade ohrozenia
Poľský premiér informoval, že zmluva, ktorú podpíše v priebehu dňa s francúzskym prezidentom, obsahuje okrem iného obojstranný záväzok vojenskej pomoci v prípade bezpečnostného ohrozenia.

Orbán: Od nového pápeža neočakávam veľké zmeny; svet potrebuje duchovných vodcov
Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán si nemyslí, že nový pápež Lev XIV. je Severoameričan, pretože - ak to podľa vlastných slov správne pochopil - pochádza z Peru.