• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Štvrtok, 15.5.2025Meniny má Žofia, Sofia
13°Bratislava

Minister Kaliňák by mal v parlamente opäť čeliť odvolávaniu

  • 17:01 21.06.2016
  • Bratislava
Minister Kaliňák by mal v parlamente opäť čeliť odvolávaniu

Opozícia má dostatok podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze.

Minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) bude pre údajné prepojenie na podnikateľa Ladislava Bašternáka čeliť ďalšiemu odvolávaniu v parlamente. Opozícia má dostatok podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze. Chce ich odovzdať v piatok (24.6.) poobede. Predseda Národnej rady SR Andrej Danko má na zvolanie schôdze po podaní návrhu sedem dní.

SaS a OĽaNO-NOVA zároveň avizovali ďalšie protesty pred komplexom Bonaparte v Bratislave, kde si premiér Robert Fico (Smer-SD) prenajíma byt od Bašternáka podozrivého z daňových podvodov. Konať by sa mali každý pondelok poobede a najbližšieho pol roka. Povedal to dnes na tlačovej konferencii v parlamente Igor Matovič z OĽaNO-NOVA.

Matovič si nemyslí, že myšlienka protestov vyšumí do stratena. "Ak ľudom záleží na budúcnosti tejto krajiny a ich detí, prídu," povedal. Protesty nie sú podľa neho o ukazovaní sa opozície, ale o názore verejnosti. Pondelňajšiu (20.6.) niekoľkotisícovú účasť na proteste označil za úspech a ľuďom za ňu poďakoval. Prísť mali podľa neho ľudia z celého Slovenska. Opozícia tvrdí, že svojimi aktivitami nemá záujem o predčasné parlamentné voľby. "Koalícia sa rozpadá aj bez nás," povedala Veronika Remišová z OĽaNO-NOVA.

Podľa SaS minister Kaliňák by mal byť z funkcie odvolaný, pretože sa blíži slovenské predsedníctvo v Rade Európskej únie a ak bude naďalej ministrom, pôjde o blamáž. "Aj protest ukázal, že ľudia toho už majú dosť," povedal Ľubomír Galko zo SaS. Nerozumie, ako si Kaliňák nemôže spomenúť na to, ako sa spoznal s Bašternákom. Galko si myslí, že vo funkcii minister skončí do konca tohto volebného obdobia. Netrúfa si ale odhadnúť presný čas. Názory sa podľa neho začínajú meniť aj u koaličných partnerov. Opozícii sa nepáči, že premiér šíri strach a poplašné správy o tom, že ich aktivitami môže dôjsť k napadnutiu či streľbe verejného činiteľa. Označila to za nevhodné.

Robert Kaliňák má dôveru premiéra i celého Smeru-SD. Podľa Fica Kaliňák dokázal, že nebral od Bašternáka peniaze. Fico taktiež opätovne odmietol vysťahovať sa z bytu Bašternáka v komplexe Bonaparte. Urobí tak, ak sa preukáže Bašternákova vina v prípade podozrenia z daňových únikov.

Premiér zároveň odsúdil konanie opozície, ktoré na svojom profile na sociálnej sieti Facebook označil za "absolútny suterén, ktorý nemá obdobu". Opozícia je podľa neho frustrovaná z volieb a šíri politiku nenávisti. "Odmietam, aby ľudia, ktorí preukázateľne porušovali zákon v minulosti, sa dnes hrali na morálne autority. Jediné, čo vedia títo páni ponúknuť, je program nenávisti. Nič iné nedokážu," napísal Fico, podľa ktorého je Matovič notorický klamár.

V súvislosti s protestom ešte uviedol, že ani on nemá problém nahnať niekde 5000 ľudí. "Ale prečo by som to robil? Aby došlo ku konfliktom a bitkám? Kto toto chce? Chcú to zrejme títo páni. Odmietam politiku nenávisti a mrzí ma, ak sa táto opozičná politika prenáša do ulíc, pretože, ak na konci dňa dôjde k niečomu podobnému ako v Británii, tak za to budú títo nenávistní páni plne zodpovední," uzavrel Fico.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Matovič: Vláda zneužila Bezpečnostnú radu na čisto politickú agendu

Matovič: Vláda zneužila Bezpečnostnú radu na čisto politickú agendu

DNES - 13:17Domáce

Štvrtková Bezpečnostná rada SR a výstupy po nej sú zneužitím pôdy Úradu vlády SR na čisto politickú agendu. Myslí si to líder opozičného hnutia Slovensko Igor Matovič.

Ministri sa zhodujú, že atentát nebol len útokom na človeka, ale i na spoločnosť

Ministri sa zhodujú, že atentát nebol len útokom na človeka, ale i na spoločnosť

DNES - 12:33Domáce

Minuloročný útok na premiéra Roberta Fica nebol len útokom na človeka, ale na celý právny štát, demokratický systém, ako aj na hodnoty slobody, rešpektu a spolupatričnosti. Zhodujú sa na tom členovia vlády SR.

Bezpečnostné zložky zachytili muža, ktorý sa chystal prísť do Handlovej

Bezpečnostné zložky zachytili muža, ktorý sa chystal prísť do Handlovej

DNES - 12:20Domáce

Muž mal na sociálnych sieťach zverejňovať nenávistné vyjadrenia.

SAV: Publikácia, ktorej spoluautorom je Kotlár, má vedecké nedostatky

SAV: Publikácia, ktorej spoluautorom je Kotlár, má vedecké nedostatky

DNES - 11:20Domáce

Slovenská akadémia vied zverejnila stanovisko k publikácii o mRNA vakcínach proti covidu.

Žilinka: Skončím vo funkcii vtedy, keď sa naplní môj čas

Žilinka: Skončím vo funkcii vtedy, keď sa naplní môj čas

DNES - 11:15Domáce

Generálny prokurátor Maroš Žilinka skončí vo funkcii vtedy, keď sa naplní jeho čas. Otázky o zotrvaní na poste nie sú podľa neho na mieste. Žilinka to uviedol vo štvrtok po rokovaní Bezpečnostnej rady SR.