• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 16.11.2018Meniny má Agnesa
Bratislava

Ruské úrady označili výbuch v kerčskej škole za teroristický čin, obetí je už 18

  • 14:35 17.10.2018
  • Kerč
Ruské úrady označili výbuch v kerčskej škole za teroristický čin, obetí je už 18

Skutočnosť, že išlo o teroristický čin, potvrdil aj Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom), ktorý prípad začal vyšetrovať podľa článku 205 Trestného zákonníka Ruskej federácie.

Aktualizácia: 15:29

Ruskí vyšetrovatelia identifikovali muža, ktorý v stredu spustil paľbu na strednej škole v krymskom meste Kerč, pričom zabil 18 ľudí a spôsobil zranenia ďalším 40 osobám. Informuje o tom agentúra AP.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom) uviedol, že útočníkom bol 18-ročný Vladislav Rosľakov, ktorý v skorých popoludňajších hodinách prišiel do budovy strednej odbornej školy a spustil paľbu. Vyšetrovatelia spočiatku vydali vyhlásenie, že páchateľ v budove školy odpálil podomácky zostrojené výbušné zariadenie.

Vyšetrovatelia vychádzajú zo záznamu bezpečnostných kamier, na ktorom je vidno, ako mladík spustil paľbu na ľudí a neskôr obrátil zbraň aj proti sebe. Vyšetrovatelia preklasifikovali incident z teroristického útoku na masovú vraždu.

Ruský prezident Vladimir Putin označil útok na Kryme za tragédiu a rodinám obetí vyjadril úprimnú sústrasť. Putin sa k incidentu vyjadril po rokovaniach so svojím egyptským náprotivkom Abdalom Fattáhom Sísím v čiernomorskom letovisku Soči. Prisľúbil, že vláda podnikne všetky nevyhnutné kroky pri riešení situácie.

Pred výbuchom sa z budovy ozývala streľba

Okrem 18 obetí približne 50 ľudí utrpelo zranenia. Najmenej 34 z nich bolo s ťažkými a stredne ťažkými zraneniami prevezených do nemocnice.

Prvotné zistenia na mieste činu naznačovali, že k výbuchu, ktorý nastal po aktivácii podomácky vyrobeného zariadenia naplneného kovovými predmetmi, došlo v jedálni školy.

Ešte pred výbuchom sa z budovy školy podľa svedkov ozývala streľba. Na sociálnej sieti MEŠ objavila fotografia mladého muža ozbrojeného dlhou strelnou zbraňou, pravdepodobne útočnou puškou.

Očití svedkovia pre RT uviedli, že videli, ako do budovy prenikla skupina mužov so zahalenými tvárami, ktorí následne začali v budove strieľať.

Podľa agentúry AP bol páchateľom činu študent školy, ktorý následne spáchal samovraždu.

Na ruských sociálnych médiách sa objavili aj správy, že najprv nastal mohutný výbuch a potom sa z budovy začala ozývať streľba, pričom niektorí študenti a učitelia začali vyskakovať z okien.

Bezprostredne po výbuchu sa objavili správy, že v budove došlo k výbuchu plynu, čo však vyšetrovatelia zakrátko vyvrátili.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, TASR, Foto: TASR
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tisíce demonštrantov na Václavskom námestí žiadajú demisiu Babiša

Tisíce demonštrantov na Václavskom námestí žiadajú demisiu Babiša

VČERA - 20:06Zahraničné

Babiša vyzvali na odstúpenie aj všetky opozičné strany v Poslaneckej snemovni a v uznesení takisto Senát českého parlamentu.

Tusk: EÚ je pripravená na to, že k žiadnemu brexitu nedôjde

Tusk: EÚ je pripravená na to, že k žiadnemu brexitu nedôjde

VČERA - 16:36Zahraničné

Dohodu o Brexite už analyzujú všetky členské štáty EÚ a do konca týždňa sa stretnú veľvyslanci 27 členských krajín s cieľom podeliť sa o svoje názory a hodnotenie dohody.

Babišov syn obvinil svojho otca z klamstva

Babišov syn obvinil svojho otca z klamstva

VČERA - 14:18Zahraničné

Andrej Babiš ml. sa podľa vlastných slov proti svojej vôli dostal na Krym, kam ho nechala odviezť jeho ošetrujúca psychiatrička, aby v prípade farmy Čapí hnízdo nemohol vypovedať.

Saudskoarabský prokurátor priznal, že Chášukdžího rozsekali, žiada tresty smrti

Saudskoarabský prokurátor priznal, že Chášukdžího rozsekali, žiada tresty smrti

VČERA - 13:38Zahraničné

Saudskoarabský generálny prokurátor Saúd Mudžib žiada tresty smrti pre piatich Saudskoarabov obvinených z objednania i vykonania vraždy saudskoarabského novinára Džamála Chášukdžího.

Väčšina Čechov verí, že Babiš bráni svojim deťom vypovedať v kauze Čapí hnízdo

Väčšina Čechov verí, že Babiš bráni svojim deťom vypovedať v kauze Čapí hnízdo

VČERA - 8:47Zahraničné

Väčšina Čechov je presvedčená, že premiér Andrej Babiš (ANO) sa snaží, aby jeho blízki nevypovedali v kauze Čapí hnízdo. Takmer polovica ľudí to zároveň pokladá za závažnú informáciu.

TV program