Parkovanie v Púchove bude takmer o polovicu lacnejšie
- 10:29 06.05.2016
- Púchov

Rozhodnutím poslancov sa znížia ceny jednorazových parkovacích lístkov, ale aj parkovacích kariet.
Ako TASR informoval primátor mesta Rastislav Henek, dôvodom zníženia cien za parkovanie je priaznivý výsledok hospodárenia mesta za rok 2015, kedy Púchov dosiahol rekordný prebytok 1,5 milióna eur. „Nastavili sme reálnejšie výdaje. Chceme sa podeliť s občanmi o výsledok hospodárenia, a tým priniesť profit pre všetkých ľudí v Púchove, aby mali pocit, že v našom meste sa oplatí žiť. Taktiež týmto spôsobom plánujeme prilákať aj návštevníkov,“ skonštatoval Henek s tým, že nové ceny parkovného začnú platiť od 1. júna tohto roku.
Ako dodal, rozhodnutím poslancov sa znížia ceny jednorazových parkovacích lístkov, ale aj parkovacích kariet. Cena jednorazového parkovného sa podľa neho zníži z jedného eura na 50 centov, ročná parkovacia karta bude stáť namiesto doterajších 30 iba 15 eur, polročná desať eur a desaťdňová karta 2,50 eura. Cena rezidentskej karty sa zníži od júna z desiatich na päť eur.
V rozpočte na tento rok plánovalo mesto s príjmom za parkovanie vo výške 250.000 eur. Primátor si nemyslí, že znížením cien parkovného sa príjem zníži o polovicu. „Počítame so zvýšeným výberom a predajom parkovacích kariet. Poplatok za parkovné budeme používať na vybudovanie nových a udržiavanie existujúcich parkovacích miest, a to všetko samozrejme za nižšie – vysúťažené, ceny,“ zdôraznil Henek s tým, že mesto sa každý rok snaží vybudovať aj nové parkovacie miesta. „Pred dvomi týždňami sme odovzdali do užívania niekoľko novovybudovaných parkovacích miest a v tomto procese plánujeme aj ďalej pokračovať,“ uzavrel púchovský primátor.

Bratislavské letisko vlani hospodárilo so ziskom takmer 2,5 milióna eur
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave skončilo vlaňajší rok v zisku takmer 2,5 milióna eur.

Matovič kritizoval návrh Tomáša na zvýšenie dôchodkov rodičom za výchovu detí
Zrušený rodičovský dôchodok chce minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš nahradiť novelou zákona o sociálnom poistení, ktorá má tento výpadok kompenzovať.

SaS: Vláda by nemala zasahovať do druhého piliera a otvárať ho
Druhý pilier nemá byť zdrojom peňazí potrebných pre konsolidáciu.

Tomáš: Od roku 2026 by sa nemuseli rodičom starajúcim sa o deti znižovať dôchodky
Obdobie, keď sa jeden z rodičov staral o dieťa na materskej, respektíve rodičovskej dovolenke, by sa malo započítavať do dôchodku.

Generálny riaditeľ ŽSR Alexander Sako sa vzdal funkcie
Generálny riaditeľ Železníc Slovenskej republiky Alexander Sako sa vzdal svojej funkcie.