Benzín by mohol na Slovensku zdražieť o 1 až 2 centy za liter
- 10:11 25.04.2016
- Bratislava

Priemerné ceny pohonných látok na Slovensku sa pritom v uplynulých dňoch vyvíjali rôzne.
Priemerné ceny pohonných látok na Slovensku sa pritom v uplynulých dňoch vyvíjali rôzne. "Benzín zdražel o 0,003 eura na 1,195 eura za liter. Cena nafty sa naopak znížila o 0,005 eura na 0,992 eura za liter," vyčíslil Tomčiak.
Ceny pohonných látok sa však zvyšujú v celej Európe. "Slovenské ceny benzínu sú podľa údajov Európskej komisie v porovnaní s ostatnými krajinami Európskej únie pomerne vysoké. U nafty sú slovenské ceny porovnateľné," tvrdí Tomčiak.
Lacnejší benzín ako na Slovensku je v Českej republike, Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, ale aj v Španielsku. Drahší benzín ako na Slovensku tankovali motoristi v Nemecku a vo Francúzsku. Lacnejšia nafta ako na Slovensku bola v Poľsku, v Španielsku, a naopak drahšia bola v Taliansku, ale aj v Maďarsku.

Vláda podľa opozície reagovala na prešetrenie kauzy zneužitia eurofondov neprimerane
Opozičné strany Kresťanskodemokratické hnutie a hnutie Slovensko, Za ľudí a KÚ sa ohradili voči drsnej kritike koalície v prešetrení zneužitia eurofondov poskytnutých cez Pôdohospodársku platobnú agentúru.

Nemecká vláda plánuje zdaniť veľké internetové spoločnosti
Nemecká vláda plánuje zaviesť tzv. digitálnu daň, ktorá by sa týkala veľkých internetových spoločností, ako sú Google a Meta.

Klimatická zmena výrazne vplýva aj na poisťovníctvo, upozornili odborníci
Klimatická zmena vplýva nielen na životné prostredie, ale aj na jednotlivcov, keďže má priamy dosah na zdravie populácie. To sa odráža aj v oblasti životného poistenia.

PS sa chce pre novelu zákona o službách zamestnanosti obrátiť na Ústavný súd SR
Opozičné Progresívne Slovensko (PS) sa v súvislosti s novelou zákona o službách zamestnanosti obráti na Ústavný súd SR.

Shein zintenzívni testovanie výrobkov
Čínsky predajca rýchlej módy Shein vo štvrtok oznámil, že zintenzívni testovanie výrobkov.