PRIESKUM: Tieto rozhlasové stanice sú na Slovensku najpočúvanejšie

Zber dát sa uskutočnil od 9.11. do 13.12.2015 a od 11.1. do 6.3.2016.
Na druhom mieste je podľa ostatnej vlny prieskumu (XII. etapa 2015 až II. etapa 2016) Rádio Slovensko s počúvanosťou 28,8 percenta, na treťom skončilo Fun rádio s počúvanosťou 22,9 percenta.
Na ďalších priečkach počúvanosti skončili Rádio Jemné (16,5 percenta), Rádio Europa 2 (15,8 percenta), Rádio Regina (13,2 percenta) a Rádio Vlna (8,8 percenta). Celková počúvanosť rádií v období od 9. novembra 2015 do 6. marca 2016 predstavuje 89,2 percenta, čo je 3.994.000 poslucháčov vo veku 14 - 79 rokov.
V rámci rozhlasových sietí dosiahlo v sledovanom období najvyššiu počúvanosť (40,7 percenta) šesť rádií verejnoprávnej RTVS. Sieť Radio Services (Rádio Európa 2, Rádio Jemné, Rádio Anténa Rock, Rádio Vlna) zaznamenala celkovú počúvanosť na úrovni 36,3 percenta. Skupina Rádio Group, kam patria okrem Fun rádia prevažne regionálne rozhlasové stanice, dosiahla celkovú počúvanosť 30,2 percenta.
Najväčší podiel na trhu si podľa Medianu SK udržiava Rádio Expres (23,3 percenta) pred Rádiom Slovensko (21,3 percenta) a Fun rádiom (12,9 percenta). Za nimi nasledujú Rádio Jemné (8,7 percenta), Rádio Regina (7,9 percenta), Rádio Europa 2 (7,8 percenta) a Rádio Vlna (5,3 percenta). Zvyšné stanice majú 12,7-percentný podiel na rozhlasovom trhu.
Agentúra realizovala prieskum na vzorke 3891 respondentov vo veku 14 až 79 rokov. Zber dát sa uskutočnil od 9.11. do 13.12.2015 a od 11.1. do 6.3.2016. V sledovanom období monitorovala 50 rozhlasových staníc na slovenskom trhu.

Guvernér NBS by mal podľa opozície odísť z funkcie, v Hlase má však podporu
Opoziční poslanci Veronika Remišová (hnutie Slovensko, Za ľudí, KÚ) a Sloboda a solidarita (SaS) žiadajú, aby neprávoplatne odsúdený guvernér NBS Peter Kažimír odišiel zo svojho postu.

ŠTS: Prokurátor navrhol uložiť exšéfovi SIS trest šesť až sedem rokov väzenia
Proces v korupčnej kauze exriaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra P. pokračuje vo štvrtok na Špecializovanom trestnom súde, pracovisko Banská Bystrica, záverečnými rečami.

Premiér: Nastal obrovský rozmach obranného priemyslu a výroby munície v SR
V poslednom období nastal na Slovensku podľa premiéra Roberta Fica obrovský rozmach obranného priemyslu a výroby munície.

Polícia obvinila muža za útok nožom na pracovníka SBS v Dunajskej Strede
Vyšetrovateľ obvinil 42-ročného muža za útok nožom na pracovníka súkromnej bezpečnostnej služby (SBS) v predajni potravín v Dunajskej Strede.

SaS podala trestné oznámenie pre zámenu pozemkov NSK za penzión
Opozičná strana SaS vo štvrtok podala trestné oznámenie na Generálnej prokuratúre SR pre údajne nevýhodnú zámenu pozemkov v majetku Nitrianskeho samosprávneho kraja za súkromný penzión.