Bezpečnostná rada OSN odsúdila teroristický útok v Pobreží Slonoviny
- 20:29 14.03.2016
- New York

K zodpovednosti za útok sa bezprostredne po jeho spáchaní prihlásila organizácia Al-Káida.
K útoku došlo, keď šiesti militanti z AQIM spustili na pláži v Grand Bassame paľbu, pričom zabili 15 turistov a troch príslušníkov špeciálnych jednotiek.
Maskovaní ozbrojenci strieľali do ľudí na pláži v priestoroch hotelov La Paillote, Etoile du Sud a Koral Beach. Všetkých útočníkov zabili ešte v nedeľu špeciálne sily Pobrežia Slonoviny.
Francúzsky prezident Francois Hollande dnes uviedol, že medzi 15 civilnými obeťami sú aj štyria občania Francúzska. Okrem Francúzov pri nedeľňajšom útoku zahynuli turisti z Burkiny Faso, Kamerunu, Mali a Nemecka. Miesto útoku navštívia v utorok aj francúzski ministri zahraničných vecí a vnútra Jean-Marc Ayrault a Bernard Cazeneuve.
K zodpovednosti za útok sa bezprostredne po jeho spáchaní prihlásila teroristická organizácia Al-Káida v islamskom Maghribe (AQIM).

Thunbergová a ďalšie osobnosti sa zúčastnia na humanitárnej plavbe do Pásma Gazy
Do Pásma Gazy vypláva v nedeľu loď s humanitárnou pomocou spolu so švédskou klimatickou aktivistkou Gretou Thunbergovou a ďalšími osobnosťami.

Delegácia Európskeho parlamentu opäť navštívi Slovensko
Návšteva nadväzuje na dve nedávne zasadnutia Monitorovacej skupiny pre demokraciu, právny štát a základné práva.

Rusko pokračovalo v leteckých útokoch na Ukrajinu, hlásia niekoľko zranených
Ukrajinské vzdušné sily v piatok uviedli, že Rusko v noci opäť podniklo útoky na Ukrajine, pričom vypustilo 90 dronov a dve balistické strely.

Kellogg: Ruské obavy z rozširovania NATO na východ sú oprávnené
Vyslanec amerického prezidenta Donalda Trumpa pre Ukrajinu Keith Kellogg vo štvrtok večer označil obavy Ruska z rozširovania Severoatlantickej aliancie na východ za oprávnené.

V Poľsku prebieha posledný deň kampane pred volebným moratóriom
Piatok je posledným dňom predvolebných aktivít pred druhým kolom poľských prezidentských volieb, ktoré sa uskutoční v nedeľu.