Kurz eura sa pohybuje tesne pod hranicou 1,10 USD/EUR
- 10:42 07.03.2016
- Frankfurt nad Mohanom

Dnes sa očakáva len málo makroekonomických údajov, ktoré by mohli devízovému trhu dodať impulzy.
Euro sa dnes ráno predávalo po 1,0990 USD, teda približne pri rovnakom kurze ako v piatok (4. 3.) večer. Európska centrálna banka (ECB) stanovila v piatok napoludnie referenčný kurz na 1,0970 USD/EUR.
Dnes sa očakáva len málo makroekonomických údajov, ktoré by mohli devízovému trhu dodať impulzy. Najdôležitejším faktorom zostáva menová politika veľkých centrálnych bánk. ECB tento štvrtok (10. 3.) zrejme ešte viac uvoľní svoju menovú politiku. Do úvahy prichádza viacej opatrení od ďalšieho zníženia úrokových sadzieb až k zvýšeniu programu nákupu cenných papierov.
Približne týždeň potom sa stretne aj menový výbor americkej centrálnej banky (Fed). Aktuálne sa nepočíta, že by pokračoval v cykle zvyšovania úrokových sadzieb, ktorý Fed spustil na konci vlaňajška.

Bratislavské letisko vlani hospodárilo so ziskom takmer 2,5 milióna eur
Letisko M. R. Štefánika v Bratislave skončilo vlaňajší rok v zisku takmer 2,5 milióna eur.

Matovič kritizoval návrh Tomáša na zvýšenie dôchodkov rodičom za výchovu detí
Zrušený rodičovský dôchodok chce minister práce, sociálnych vecí a rodiny Erik Tomáš nahradiť novelou zákona o sociálnom poistení, ktorá má tento výpadok kompenzovať.

SaS: Vláda by nemala zasahovať do druhého piliera a otvárať ho
Druhý pilier nemá byť zdrojom peňazí potrebných pre konsolidáciu.

Tomáš: Od roku 2026 by sa nemuseli rodičom starajúcim sa o deti znižovať dôchodky
Obdobie, keď sa jeden z rodičov staral o dieťa na materskej, respektíve rodičovskej dovolenke, by sa malo započítavať do dôchodku.

Generálny riaditeľ ŽSR Alexander Sako sa vzdal funkcie
Generálny riaditeľ Železníc Slovenskej republiky Alexander Sako sa vzdal svojej funkcie.