Viaceré svetové médiá odporúčajú Slovensko ako dovolenkovú krajinu
- 16:21 01.03.2016
- Bratislava

Slovensko ako dovolenkovú krajinu odporúčajú v poslednom čase turistom médiá vo Veľkej Británii, Fínsku, Japonsku, v Maďarsku či v Mexiku. Najčastejšie pritom podľa Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR) vyzdvihujú veľmi dobré lyžiarske podmienky vo Vysokých Tatrách, najmä v Tatranskej Lomnici a v Jasnej v Nízkych Tatrách.
"Na dobrodružný výlet do Tatier pozýva britský denník The Guardian, dánsky MXmeteoexpress zase píše, že slovenské lyžiarske destinácie sú zaujímavou alternatívou k talianskym či rakúskym strediskám," priblížil hovorca SACR Martin Šebesta.
Viaceré maďarské médiá podľa jeho slov pozývajú čitateľov a divákov na lyžovačku do Vysokých Tatier, na Chopok či Donovaly, ale aj na návštevy slovenských miest - Bratislavy a Košíc.
Vysokotatranskú turistiku zase radí navštíviť svojim čitateľom aj fínsky časopis pre karavanistov Camper. "Pozornosť médií sa zamerala aj na slovenskú kultúru. Tá rezonovala najmä v Japonsku," doplnil Šebesta. Návštevu Vlkolínca či pamiatky zapísané v Zozname svetového dedičstva UNESCO totiž zaradilo medzi európske skvosty Japonské združenie cestovných kancelárií.
"Mexických novinárov z časopisu Excelsior očarila Banská Štiavnica," dodal hovorca SACR. Britský The Telegraph neostal iba pri mestách, keď zaradil Dunaj medzi 14 najkrajších riek Európy a Bratislavu predstavil ako ideálne miesto na výlety do Karpát.
"Zaradenie slovenských turistických destinácií do cestovateľských rebríčkov v prestížnych svetových médiách je skvelý spôsob, ako prilákať na Slovensko viac turistov," zhodnotila generálna riaditeľka SACR Marta Kučerová.

Slovensko bude mať problém so spracovaním odpadu, varuje expert
Slovensko bude mať problém so spracovaním odpadu, upozornil environmentálny expert Juraj Musil v pondelok na stretnutí spoločnosti GGES s médiami v Bratislave.

NDS musí znovu vyhodnotiť tender na prvý z troch chýbajúcich úsekov D3
Národná diaľničná spoločnosť musí opätovne vyhodnotiť výsledky tendra na výstavbu diaľničného úseku D3 Oščadnica - Čadca, Bukov, II. polprofil.

PS: Pre zásahy do 2. piliera už prišli ľudia o stovky miliónov, hrozia ďalšie
Doterajšie zásahy vlád Roberta Fica (Smer-SD) do druhého dôchodkového piliera pripravili ľudí na Slovensku o stovky miliónov eur.

Bessent: USA a Čína budú mať vzájomne výhodné obchodné vzťahy
Americký minister financií Scott Bessent obhajoval postoj svojej vlády v colnom spore medzi USA a Čínou.

Grendel: Vláda sa tvári, že konsoliduje, ale rieši len seba
Uviedol to poslanec parlamentu Gábor Grendel v reakcii na nedeľné vyjadrenia premiéra Roberta Fica.