Kurdi oslobodili švédsku tínedžerku zadržiavanú islamistami
- 16:11 23.02.2016
- BRATISLAVA

Tínedžerka sa momentálne nachádza v tejto autonómnej oblasti na severe Iraku, čoskoro by ju však mali previesť späť do Švédska.
Podľa vyhlásenia, ktoré zverejnila vláda irackého Kurdistanu, sa záchranná akcia kurdských protiteroristických síl uskutočnila 17. februára neďaleko mesta Mósul, ovládaného militantmi z IS. Mladé, 16-ročné dievča pochádzajúce zo švédskeho mesta Boras údajne ešte vo Švédsku "oklamal" člen IS. Naviedol ho na to, aby vycestovala najprv do Sýrie a neskôr do Mósulu.
Švédske úrady, ako aj rodina dievčaťa požiadali už pred časom vo veci o pomoc vládu irackého Kurdistanu. Tínedžerka sa momentálne nachádza v tejto autonómnej oblasti na severe Iraku, čoskoro by ju však mali previesť späť do Švédska.

Peskov: Rusko si návrh prímeria premyslí, ale vyvíjať tlak naň je zbytočné
Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov v sobotu uviedol, že Rusko si musí premyslieť návrh na 30-dňové prímerie vo vojne s Ukrajinou.

Kremeľ obvinil Európu z protichodných a konfrontačných vyhlásení
Kremeľ obvinil v sobotu európske krajiny z protichodných a konfrontačných vyhlásení voči Rusku. .

Zelenskyj a európski lídri sa dohodli na prímerí, Rusku hrozia sankciami
Ukrajina a lídri Francúzska, Nemecka, Británie a Poľska sa v sobotu dohodli na bezpodmienečnom 30-dňovom prímerí s platnosťou od pondelka 12. mája.

India a Pakistan potvrdili dohodu na okamžitom prímerí, oznámil ju Trump
Americký prezident Donald Trump oznámil, že India a Pakistan sa po rozhovoroch sprostredkovaných Spojenými štátmi dohodli na „okamžitom a úplnom prímerí“.

Pápež Lev XIV. chce pokračovať v reformách svojho predchodcu Františka
Pápež Lev XIV. predstavil v sobotu na audiencii s kardinálmi vo Vatikáne víziu svojho pontifikátu.