• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 19.4.2024Meniny má Jela
11°Bratislava

Jánovi Slotovi hrozí väzenie za jazdu pod vplyvom alkoholu

  • 8:30 10.05.2013
  • BRATISLAVA
Jánovi Slotovi hrozí väzenie za jazdu pod vplyvom alkoholu

Bývalý predseda SNS Ján Slota čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, ktoré vzniesol poverený príslušník Obvodného oddelenia Policajného zboru Čadca.

"Obvinenému mužovi bola vo štvrtok 9. mája popoludní obmedzená osobná sloboda a následne bol predvedený na policajný útvar," uviedol žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.

Po vykonaní všetkých potrebných úkonov obvineného vo štvrtok pred polnocou so súhlasom prokurátora prepustili na slobodu v zmysle Trestného poriadku.

"Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom prebiehajúceho vyšetrovania. Obvinenému mužovi hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na jeden rok", dodal Moravčík.

Čítajte: Ján Slota je v policajnej cele, šoféroval opitý

Vo štvrtok popoludní zadržala Slotu polícia pre podozrenie zo šoférovania pod vplyvom alkoholu a nezastavenie na pokyn policajtov. Slotu prepustili, pretože podľa slov jeho advokáta Pavla Kuricu nebol dôvod na väzbu. Policajti nemohli začať ani superrýchle konanie, pretože Slota odmietol vypovedať, čo je jednou z podmienkou na začatie konania.

Bývalý šéf SNS tvrdil, že nie je opitý

Okolo polnoci prišla do Čadce aj Slotova manželka Ľubica. "Myslím, že je to omyl," odpovedal Slota pri odchode z polície na otázku, prečo šoféroval opitý. "Myslím, že nie som opitý. Vizuálne môžete posúdiť, či som, alebo nie som," dodal.

Zároveň odpovedal aj na otázku, prečo ho polícia zadržala: "Dúfam, že som nezabil tristotisíc cigánov." Nasadol do auta a odišiel. Z bývalého šéfa SNS podľa Sme.sk bol cítiť alkohol. Advokát Kuric pôvodne povedal, že Slota nevypovedal. Na priamu otázku SME, či vypovedal na polícii, povedal, že určite áno.

Podľa informácií denníka Sme videli vo štvrtok popoludní mestskí policajti potácať sa okolo auta na námestí v Čadci opitého muža, ktorý sadol za volant a odišiel. Dopravným policajtom nahlásili číslo a farbu a tí sa ho pokúsili zastaviť. Či mestskí policajti vedeli, že ide o Slotu a či si ho všimli na priemyselnej kamere, zatiaľ nie je jasné.

Slota sa odmietol podrobiť dychovej skúške

Portál Sme.sk pripomína pôvodné informácie, ktoré hovorili o tom, že Slotu chcela zastaviť hliadka pri bežnej kontrole a nešlo ani o kontrolu rýchlosti. Slota však na výzvy, aby zastavil, nereagoval. Policajti nasadli do auta a predbehli ho, čím mu zablokovali cestu a prinútili ho zastaviť.

"Javil znaky značnej opitosti," povedal pre Sme policajt, ktorý nechcel byť menovaný. Bývalého člena SNS preto predviedli do Čadce na obvodné oddelenie. Koľko mal promile, nebolo možné zistiť, odmietol sa podrobiť dychovej skúške. Následne mu policajti ponúkli krvnú skúšku, ktorú odmietol, preto sa naňho bude hľadieť podľa najprísnejšieho paragrafu, to znamená, ako keby spáchal trestný čin v stave ťažkej opitosti.

Slotovi hrozí aj priestupok za nerešpektovanie výzvy policajta. Policajný prezident Tibor Gašpar upozornil, že Slota nebude nijako zvýhodnený: "Prípad posudzujeme úplne rovnako ako voči každému inému občanovi," cituje ho Sme.sk.

Vo štvrtok sa v Ružomberku konala tlačová beseda, ktorú zvolal samotný Slota, na ňu však už nedorazil. Po podpredsedovi SNS Milanovi Fričovi iba odkázal, že už nemá záujem o kreslo riadneho či čestného predsedu strany.

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Polícia vyšetruje lúpežné prepadnutie v rodinnom dome

Polícia vyšetruje lúpežné prepadnutie v rodinnom dome

DNES - 11:42Domáce

Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre zločin lúpeže a prečin porušovania domovej slobody.

Na oblohe môžete vidieť meteorický roj Lyríd, toto bude najlepší deň na pozorovanie

Na oblohe môžete vidieť meteorický roj Lyríd, toto bude najlepší deň na pozorovanie

DNES - 11:12Domáce

Na oblohe je v týchto dňoch viditeľný meteorický roj Lyríd.

Kotlár požiadal FS o analýzu vybraných subjektov, ktoré prevádzkovali MOM

Kotlár požiadal FS o analýzu vybraných subjektov, ktoré prevádzkovali MOM

VČERA - 18:09Domáce

Peter Kotlár požiadal Finančnú správu o finančnú analýzu niektorých subjektov, ktoré prevádzkovali mobilné odberové miesta.

Na R7 začalo horieť auto, treba tam počítať s dopravným obmedzením

Na R7 začalo horieť auto, treba tam počítať s dopravným obmedzením

VČERA - 16:32Domáce

Na rýchlostnej ceste R7 začalo horieť motorové vozidlo, treba tam preto počítať s dopravným obmedzením.

Gröhling: Zákon k situácii s medveďmi je nebezpečný, rieši aj vlky a rysy

Gröhling: Zákon k situácii s medveďmi je nebezpečný, rieši aj vlky a rysy

VČERA - 16:15Domáce

Vládny zákon k riešeniu situácie s medveďmi je nebezpečný. Okrem medveďov tiež rieši vlkov, šakaly či ohrozené rysy.