Ceny benzínov a nafty klesali ôsmy týždeň za sebou
- 10:40 11.09.2015

Vývoj cien pohonných látok na Slovensku pokračuje aj začiatkom septembra v letnom režime. Ceny benzínov a motorovej nafty sa totiž znižovali už ôsmy týždeň za sebou. Ako informoval Štatistický úrad SR (ŠÚ), ceny 95-oktánového benzínu sa minulý týždeň oproti predchádzajúcemu týždňu znížili o 0,86 percenta, 98-oktánového benzínu o 0,96 percenta, motorovej nafty o 0,65 percenta a LPG o 1,48 percenta.
Priemerná cena 95-oktánového benzínu v poslednom týždni minulého roka dosiahla hodnotu 1,335 eura za liter, 98-oktánový benzín sa predával po 1,516 eura za liter, cena nafty bola na úrovni 1,229 eura za liter a LPG stálo 0,699 eura za liter. V závere roka 2013 zaplatili motoristi za 95-oktánový benzín v priemere 1,447 eura za liter a 98-oktánový benzín sa predával po 1,614 eura za liter. Naftu sme si mohli kúpiť za 1,370 eura za liter a LPG stálo 0,718 eura za liter.

Hlas pripravil návrh na zmenu financovania politických strán
Koaličná strana Hlas-SD pripravila „konkrétny návrh“ na zmenu financovania politických strán. Na sociálnej sieti o tom informoval minister vnútra a predseda Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok.

Matovič: Kamenický dosiahol len zvýšenie dlhu, deficitu a horší rating SR
Práca Ladislava Kamenického podľa Igora Matoviča len škodí verejným financiám.

PS upozornilo na zlý stav verejných financií, vyjadrenia koalície sú klamlivé
Michal Šimečka upozornil, že Slovensko má jeden z najnižších hospodárskych rastov v okolitých krajinách.

Fico: Vláda stabilizovala verejné financie, zdedila ich najhoršie v EÚ
Podľa premiéra chce vláda odovzdať verejné financie svojim nástupcom v "normálnom" stave.