• Články
 • Internet
 • Mapy
 • Recepty
Utorok, 5.3.2024Meniny má Fridrich
Bratislava

Pevné a zdravé prsia – akými zlozvykmi im škodíme?

 • 19:34 04.09.2015
 • Bratislava
Pevné a zdravé prsia – akými zlozvykmi im škodíme?

Je prirodzené, že aj prsia postupne starnú a ovísajú. Prispieva k tomu najmä vek, kojenie a hormonálne zmeny. K predčasnému starnutiu pŕs ale dámy často prispievajú aj samé. Prečítajte si, ktoré zlozvyky im najviac škodia.

 • Zlá podprsenka

V spoločnosti, medzi lekármi, výskumníkmi aj ženami, už dlho prebieha diskusia o tom, či je potrebné vôbec podprsenku nosiť. Všetky štúdie a výskumy sa ale zhodujú na tom, že ak už podprsenku nosíte, mala by vám dokonale padnúť.

Čítajte: Prsné implantáty. Čo ste o silikónoch ešte netušili?

Ak si kúpite príliš malú, vaše prsia môžu začať bolieť, zvýši sa riziko vzniku odrenín a zaparenín. Naopak príliš veľká podprsenka spôsobí, že prsia nebudú uchytené dostatočne pevne. Takto opäť dáte zabrať elasticite pokožke v tejto oblasti.

Ak si nie ste istá správnou veľkosťou vašej podprsenky, spýtajte sa kvalifikovaného personálu v obchode. Tiež sa nespoliehajte na rovnakú veľkosť po celý život – prsia sa počas života menia a s nimi aj veľkosť košíkov.

 • Fajčenie

Tento zlozvyk nám veru na zdraví nepridá. Rovnako neprospeje ani pokožke – zvlášť nie tej na dekolte a na prsiach. Fajčenie totiž nepriaznivo ovplyvňuje cirkuláciu krvi a podieľa sa na úbytku kolagénu.

 • Diéty

Ak experimentujete s diétami, pravdepodobne vám často kolíše váha. Rýchle naberanie a zhadzovanie kíl má ale negatívny dopad na elasticitu pokožky a to sa týka aj oblasti poprsia. Pri diétach ide totiž tuk dole práve odtiaľto. A takýmto spôsobom sa vám na prsiach môžu vytvoriť malé jazvy – strie, ktorých sa už nezbavíte.

Čítajte: Strie z pokožky nezmiznú, ale môžete ich zmierniť

 • Opaľovanie

Trochu slnka nezaškodí, no nadmerné opaľovanie privodí jemnej pokožke na dekolte predčasné starnutie. Krémy na opaľovanie toto riziko znížia, no aj tak si dávajte pozor na spálenie pokožky. Okrem toho, že to bude bolieť, vám môžu vzniknúť vrásky omnoho skôr.

Čítajte: Ako sa opáliť krásne a zároveň bezpečne

 • Opora pri cvičení

To, že cvičíte je veľmi dobré a zdravé. Správne prevedené a cielené cviky môžu dokonca pevnosti poprsia pomôcť. To všetko ale môžete znegovať jednou chybou – zlou podprsenkou. Veľa dám totiž na cvičenie ešte stále používa starú, vyťahanú podprsenku. Ak si ale myslíte, že stará podprsenka vám na cvičenie dobre poslúži, robíte si medvediu službu. Prsia pri cvičení, najmä pri skákaní, zažívajú omnoho väčšie nárazy, než počas iných každodenných aktivít. Ak sa teda chcete venovať športu, zainvestujte do kvalitnej športovej podprsenky.

 • Správna starostlivosť

O svoju tvár, ruky a stehná sa dámy starajú pravidelne. Peelingy, masáže a krémy by ale mali zamerať aj na dekolt. Najvhodnejšie krémy sú tie, ktoré podporia elasticitu pokožky a tvorbu kolagénu. Peelingy v tejto oblasti by ale nemali byť časté a mali by byť veľmi jemné, aby nepodráždili pokožku.

Zdroj: Info.sk, DK, goodhousekeeping.com, webmd.com, care2.com, Foto: pixabay.com
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Tieto povahové vlastnosti naznačujú vyššie riziko náhlej smrti

Tieto povahové vlastnosti naznačujú vyššie riziko náhlej smrti

VČERA - 19:36Zdravie

Ľudia s týmito osobnostnými črtami majú vyššie riziko úmrtia v dôsledku infarktu.

Sklerózou multiplex trpia častejšie ženy

Sklerózou multiplex trpia častejšie ženy

21:16 03.03.2024Zdravie

Skleróza multiplex častejšie postihuje ženy ako mužov. Predpokladá sa, že by za to mohli zodpovedať pohlavné hormóny.

Cestoviny nie sú nezdravé, takejto príprave sa však vyhnite

Cestoviny nie sú nezdravé, takejto príprave sa však vyhnite

18:08 03.03.2024Zdravie

Cestoviny ako také netreba zatracovať. Ak sa však chcete vyhnúť negatívnym zdravotným následkom ich konzumácie, jedzte ich podľa odporúčaní odborníkov.

Neurológ: Nikdy nepite kávu s mliekom! Takéto to má následky na črevá a mozog

Neurológ: Nikdy nepite kávu s mliekom! Takéto to má následky na črevá a mozog

6:31 03.03.2024Zdravie

Káva sa obvykle považuje za celkom zdravý nápoj. Zvrat nastáva, ak ju pijete spolu s ochucovadlom.

Účinnosť liekov ovplyvňujú aj potraviny, tieto sú najzásadnejšie

Účinnosť liekov ovplyvňujú aj potraviny, tieto sú najzásadnejšie

9:14 26.02.2024Zdravie

Účinnosť a bezpečnosť lieku môžu ovplyvniť aj interakcie s potravinami.