• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Streda, 21.5.2025Meniny má Zina
21°Bratislava

Fond národného majetku chce dať tri milióny eur za rady

  • 15:59 05.05.2013
  • BRATISLAVA
Fond národného majetku chce dať tri milióny eur za rady

Fond národného majetku SR (FNM) plánuje na poradenské služby spojené s ukončením jeho činnosti minúť 3 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Vyplýva to z oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania zverejnenom v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ.

Súčasťou zákazky má byť poskytnutie ekonomických, procesných a právnych analýz a poskytnutie odbornej asistencie potrebnej pre plynulé ukončenie činnosti FNM, vrátane minimalizácie ekonomických, právnych a iných rizík. Na uskutočnenie projektu FNM použije vlastné

Ako druh postupu verejného obstarávania FNM zvolil otvorenú súťaž, od uchádzačov bude požadovať zábezpeku v hodnote 150 tis. eur. Hodnotiacimi kritériami budú hodinové sadzby za činnosti poskytnuté tímom 12 expertov z rôznych oblastí. Elektronickú aukciu v tomto prípade obstarávateľ nevyužije. Víťaz výberového konania bude mať na splnenie zákazky 30 mesiacov. Svoje ponuky môžu záujemcovia predkladať do 17. júna 2013.

FNM SR je právnickou osobou zriadenou v roku 1991. Zmyslom jeho existencie a teda aj hlavnou činnosťou je prevod majetku štátu určeného na privatizáciu na neštátne subjekty. Na základe privatizačných rozhodnutí fond uzaviera zmluvy o predaji podnikov alebo ich častí, respektíve zakladá akciové spoločnosti k rovnakému dňu, kedy nadobúda majetok určený na privatizáciu od štátu.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Matovič: Fico zoberie ľuďom peniaze z druhého piliera, aby nemusel konsolidovať

Matovič: Fico zoberie ľuďom peniaze z druhého piliera, aby nemusel konsolidovať

DNES - 13:11Ekonomické

Premiér Robert Fico (Smer-SD) zoberie ľuďom našetrené peniaze z druhého piliera, aby nemusel konsolidovať.

Vláda určila, ako má SPP zabezpečiť naplnenie zásobníkov plynom pre Slovensko

Vláda určila, ako má SPP zabezpečiť naplnenie zásobníkov plynom pre Slovensko

DNES - 11:20Ekonomické

Štátna firma SPP musí zabezpečiť priamo alebo prostredníctvom zmlúv s inými účastníkmi pôsobiacimi na veľkoobchodnom trhu s plynom uskladnenie plynu v podzemných zásobníkoch na území Slovenska.

Demokrati odovzdali na MPRV petíciu s 18.700 podpismi proti strieľaniu psov

Demokrati odovzdali na MPRV petíciu s 18.700 podpismi proti strieľaniu psov

DNES - 10:43Ekonomické

Mimoparlamentná strana Demokrati odovzdala do podateľne Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR petíciu s viac ako 18.700 podpismi proti strieľaniu psov.

Opozícia: Smer škodí poľnohospodárom a ignoruje kľúčové problémy rezortu

Opozícia: Smer škodí poľnohospodárom a ignoruje kľúčové problémy rezortu

VČERA - 20:28Ekonomické

Opoziční poslanci reagovali na utorkovú tlačovú konferenciu premiéra Roberta Fica a ministra pôdohospodárstva Richarda Takáča.