• Články
 • Internet
 • Mapy
 • Recepty
Nedeľa, 22.5.2022Meniny má Júlia, Juliana
22°Bratislava

Nápoje, ktoré vám pomôžu s chudnutím

 • 19:11 19.08.2015
 • Bratislava
Nápoje, ktoré vám pomôžu s chudnutím

Nielen cvičenie a strava majú vplyv na naše chudnutie. K dosiahnutiu vysnívanej postavy si môžeme dopomôcť aj pitím určitých nápojov.

Niektoré nápoje nám môžu pomôcť zrýchliť trávenie a metabolizmus, iné zase utlmia pocit hladu. Poďme sa pozrieť na tie najlepšie, ktoré si môžete ľahko pripraviť aj doma.

 • Zelený čaj

Našu hmotnosť najviac ovplyvňujú dve jeho zložky – kofeín a antioxidanty. Katechín, ako najsilnejší antioxidant, mierne zrýchli metabolizmus a kofeín naviac potlačí chuť na jedlo. Okrem toho má zelený čaj ďalšie pozitívne účinky na naše celkové zdravie. Pri jeho kúpe si ale musíte dávať pozor na kvalitu.

Čítajte: Zelený čaj: osviežujúci liek na cukrovku

 • Káva

Čierna kvalitná káva obsahuje viacero látok, ktoré majú dopad na našu váhu, napríklad kofeín alebo kyselinu chlorogénovú. Kofeín je celkovo považovaný za termogenickú surovinu, ktorá zvýši telesnú teplotu a tým pádom aj spaľovanie.

Ak si ale objednáte latté s príchuťou, nečakajte, že váha pôjde smerom dole.

 • Proteínové nápoje

Najvhodnejšie je vypiť ho po tréningu, ale môžete ho konzumovať aj skoro ráno alebo večer. Okrem toho, že vám pomôžu spáliť podkožný tuk a podporia tvorbu svalovej hmoty, dokážu aj na istú dobu zasýtiť.

 • Mätový čaj

Pomôže tráviacemu systému rýchlejšie spracovať jedlo a hlavne pomáha lepšie stráviť a rozložiť tuky. Okrem toho pomôže aj pri nafukovaní. Je výborným osviežením, ak si ho počas leta dáte vychladený a naopak zahreje v horúcom stave počas zimy.

 • Citrónová voda

Okrem toho, že podporí našu imunitu má vplyv aj na dobré trávenie. Pomáha aj pri nadúvaní, pálení záhy a podporuje trávenie tukov v tenkom čreve. Citrón obsahuje špecifické polyfenoly, ktoré podľa štúdie na obéznych ľuďoch dokážu do istej miery potlačiť nárast váhy. V kombinácii s vodou, ktorá má tiež svoj vplyv na znižovanie váhy, ide o výborného pomocníka v boji proti nadbytočným kilogramom.

Čítajte: Prečo piť citrónovú vodu

 • Zeleninové a ovocné „smoothies“

Výživné, osviežujúce a chutné koktejly – to sú smoothies, ktoré si môžete pripraviť aj vlastnoručne. Nebojte sa používať zeleninu ako napríklad špenát a kombinovať ovocie so zeleninou. Ak si ale niekde smoothies kupujete, dávajte si pozor – prevádzky do nich zvyknú pridávať sladidlá. Dbajte na to aj pri domácej výrobe. Ak chcete sladší smoothie, pridajte radšej sladké ovocie.

Čítajte: Zdravé smoothie. Najlepšie ingrediencie do mixéra

 • „Detox“ voda

Ide o vodu, ktorú zmiešate s ovocím, korením alebo bylinkami podľa vlastnej chuti. Dosiahnete tak, že voda bude mať zaujímavejšiu chuť a nebudete mať takú potrebu piť sladené minerálky. Je to výborná alternatíva k čistej alebo citrónovej vode. Naviac pri správnej kombinácii s bylinkami alebo korením dosiahnete mierne zrýchlenie metabolizmu.

Čítajte: Môže nám korenie pomôcť schudnúť?

Samozrejme, nemôžete očakávať, že vašu vytúženú postavu dosiahnete, ak budete iba piť tieto nápoje. V kombinácii so správnym tréningom a stravou vám ale pomôžu dosiahnuť váš cieľ.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DK, fitnessrepublic.com, rodalewellness.com, lifespan.com, Foto: pixaba
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Vysoká hladina cholesterolu: Tieto pachy ju spoľahlivo prezradia

Vysoká hladina cholesterolu: Tieto pachy ju spoľahlivo prezradia

DNES - 19:34Zdravie

Podobne ako vysoký tlak, aj vysoký cholesterol sa často označuje za „tichého zabijaka“, pretože sa neprejavuje výraznými príznakmi. Na tieto pachy si však treba dať pozor.

Čas, v ktorom si doprajete večeru, ovplyvňuje riziko porážky. Tomuto sa vyhnite

Čas, v ktorom si doprajete večeru, ovplyvňuje riziko porážky. Tomuto sa vyhnite

VČERA - 20:00Zdravie

Pri večeri si netreba dávať pozor len na výber jedla, ale aj na správne načasovanie. Tomuto sa vyhnite, ak vám záleží na zdraví mozgu a ciev.

3 druhy doplnkov, ktoré zvyšujú riziko životu nebezpečnej srdcovej arytmie

3 druhy doplnkov, ktoré zvyšujú riziko životu nebezpečnej srdcovej arytmie

VČERA - 7:01Zdravie

Rozrastajúci sa trh s vitamínovými doplnkami sľubuje riešenie pre množstvo zdravotných problémov. S týmito tromi doplnkami to ale netreba preháňať.

Títo muži sú dvakrát náchylnejší na rakovinu prsníka

Títo muži sú dvakrát náchylnejší na rakovinu prsníka

19:05 20.05.2022Zdravie

Rakovina prsníka zďaleka nepatrí medzi výsostne ženské ochorenia. Muži v tejto skupine sú na ňu dokonca dvakrát náchylnejší.

10 úzkostných prejavov, ktoré súvisia s prekonaním traumy v minulosti

10 úzkostných prejavov, ktoré súvisia s prekonaním traumy v minulosti

9:27 19.05.2022Zdravie

Keď sa na úzkostné správanie pozrieme optikou traumy, zistíme, že často má svoj dôvod. Zistite podľa desiatich príznakov, či ste aj vy neboli obeťou nešťastnej udalosti.