• Články
 • Internet
 • Mapy
 • Recepty
Nedeľa, 17.10.2021Meniny má Hedviga
Bratislava

Nápoje, ktoré vám pomôžu s chudnutím

 • 19:11 19.08.2015
 • Bratislava
Nápoje, ktoré vám pomôžu s chudnutím

Nielen cvičenie a strava majú vplyv na naše chudnutie. K dosiahnutiu vysnívanej postavy si môžeme dopomôcť aj pitím určitých nápojov.

Niektoré nápoje nám môžu pomôcť zrýchliť trávenie a metabolizmus, iné zase utlmia pocit hladu. Poďme sa pozrieť na tie najlepšie, ktoré si môžete ľahko pripraviť aj doma.

 • Zelený čaj

Našu hmotnosť najviac ovplyvňujú dve jeho zložky – kofeín a antioxidanty. Katechín, ako najsilnejší antioxidant, mierne zrýchli metabolizmus a kofeín naviac potlačí chuť na jedlo. Okrem toho má zelený čaj ďalšie pozitívne účinky na naše celkové zdravie. Pri jeho kúpe si ale musíte dávať pozor na kvalitu.

Čítajte: Zelený čaj: osviežujúci liek na cukrovku

 • Káva

Čierna kvalitná káva obsahuje viacero látok, ktoré majú dopad na našu váhu, napríklad kofeín alebo kyselinu chlorogénovú. Kofeín je celkovo považovaný za termogenickú surovinu, ktorá zvýši telesnú teplotu a tým pádom aj spaľovanie.

Ak si ale objednáte latté s príchuťou, nečakajte, že váha pôjde smerom dole.

 • Proteínové nápoje

Najvhodnejšie je vypiť ho po tréningu, ale môžete ho konzumovať aj skoro ráno alebo večer. Okrem toho, že vám pomôžu spáliť podkožný tuk a podporia tvorbu svalovej hmoty, dokážu aj na istú dobu zasýtiť.

 • Mätový čaj

Pomôže tráviacemu systému rýchlejšie spracovať jedlo a hlavne pomáha lepšie stráviť a rozložiť tuky. Okrem toho pomôže aj pri nafukovaní. Je výborným osviežením, ak si ho počas leta dáte vychladený a naopak zahreje v horúcom stave počas zimy.

 • Citrónová voda

Okrem toho, že podporí našu imunitu má vplyv aj na dobré trávenie. Pomáha aj pri nadúvaní, pálení záhy a podporuje trávenie tukov v tenkom čreve. Citrón obsahuje špecifické polyfenoly, ktoré podľa štúdie na obéznych ľuďoch dokážu do istej miery potlačiť nárast váhy. V kombinácii s vodou, ktorá má tiež svoj vplyv na znižovanie váhy, ide o výborného pomocníka v boji proti nadbytočným kilogramom.

Čítajte: Prečo piť citrónovú vodu

 • Zeleninové a ovocné „smoothies“

Výživné, osviežujúce a chutné koktejly – to sú smoothies, ktoré si môžete pripraviť aj vlastnoručne. Nebojte sa používať zeleninu ako napríklad špenát a kombinovať ovocie so zeleninou. Ak si ale niekde smoothies kupujete, dávajte si pozor – prevádzky do nich zvyknú pridávať sladidlá. Dbajte na to aj pri domácej výrobe. Ak chcete sladší smoothie, pridajte radšej sladké ovocie.

Čítajte: Zdravé smoothie. Najlepšie ingrediencie do mixéra

 • „Detox“ voda

Ide o vodu, ktorú zmiešate s ovocím, korením alebo bylinkami podľa vlastnej chuti. Dosiahnete tak, že voda bude mať zaujímavejšiu chuť a nebudete mať takú potrebu piť sladené minerálky. Je to výborná alternatíva k čistej alebo citrónovej vode. Naviac pri správnej kombinácii s bylinkami alebo korením dosiahnete mierne zrýchlenie metabolizmu.

Čítajte: Môže nám korenie pomôcť schudnúť?

Samozrejme, nemôžete očakávať, že vašu vytúženú postavu dosiahnete, ak budete iba piť tieto nápoje. V kombinácii so správnym tréningom a stravou vám ale pomôžu dosiahnuť váš cieľ.

Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: Info.sk, DK, fitnessrepublic.com, rodalewellness.com, lifespan.com, Foto: pixaba
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Toto jedlo prispeje k rapídnemu zhoršeniu mozgovej funkcie už v priebehu 4 týždňov

Toto jedlo prispeje k rapídnemu zhoršeniu mozgovej funkcie už v priebehu 4 týždňov

VČERA - 19:36Zdravie

Následkom pôsobenia tohto jedla na mozog sa dá vyhnúť pomocou správne zvolených doplnkov. Najúčinnejšou prevenciou je však zdravá strava.

Tento typ introvertov má vyššie riziko depresie

Tento typ introvertov má vyššie riziko depresie

VČERA - 9:10Zdravie

Depresia je viac než len prežívanie negatívnych emócií, ako je smútok a úzkosť.

Prečo sa budíme o tretej ráno a premýšľame nad najväčšími obavami?

Prečo sa budíme o tretej ráno a premýšľame nad najväčšími obavami?

VČERA - 7:31Zdravie

Spánok bežného človeka je pomerne často prerušovaný, no len niektorí na tieto rušivé momenty reagujú vedome. Prečo sa prebúdzame najmä o tretej nadránom a zamestnávame myseľ svojimi najväčšími obavami?

Dva jednoduché spôsoby, ako znížiť riziko COVID-19 o polovicu

Dva jednoduché spôsoby, ako znížiť riziko COVID-19 o polovicu

19:41 14.10.2021Zdravie

Tieto dva rizikové faktory viete mať pod kontrolou.

Smrteľný príznak perimenopauzy, s ktorým sa stretáva každá 10. žena

Smrteľný príznak perimenopauzy, s ktorým sa stretáva každá 10. žena

7:20 12.10.2021Zdravie

Mnohé z nich trpia v tichosti. Tento príznak perimenopauzy predstavuje smrteľné nebezpečenstvo.