• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 16.5.2025Meniny má Svetozár
Bratislava

Investori sa uchýlili do bezpečia, libra je na maxime

  • 16:34 18.08.2015
  • LONDÝN
Investori sa uchýlili do bezpečia, libra je na maxime

Utorkové oslabenie čínskeho akciového trhu o 6 % spôsobilo, že investori sa uchýlili k bezpečným menám, ako sú japonský jen a švajčiarsky frank. Najviac sa však darilo britskej libre, ktorú podporila lepšia ako očakávaná správa o vývoji júlovej inflácie vo Veľkej Británii vrátane rastu jadrovej inflácie. Libra oproti doláru posilnila na sedemtýždňové maximum 1,5717 USD/GBP.

Dolár oslabil aj voči jenu, a to o 0,15 percenta na 124,25 JPY/USD. Oproti švajčiarskemu franku si americká mena odpísala 0,2 percenta a klesla na 0,9770 CHF/USD. Oproti franku o 0,2 percenta oslabilo aj euro, a to na 1,0805 CHF/EUR. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu iných hlavných svetových mien, sa v porovnaní s predchádzajúcim obchodovacím dňom nezmenil a zostal na úrovni 96,79 bodu.

Maďarský forint, ktorý v pondelok oproti spoločnej európskej mene stúpol na dvojtýždňové maximum, pokračoval v raste aj v utorok. Do 10:58 SELČ si prilepšil o 0,11 percenta na 308,830 HUF/EUR. Poľský zlotý však po pondelkovom raste ustúpil o 0,02 percenta na 4,161 PLN/EUR a česká koruna tiež oslabila o 0,02 percenta na 27,020 CZK/EUR.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Výluka vlakov medzi Popradom a Vydrníkom potrvá do piatkového večera

Výluka vlakov medzi Popradom a Vydrníkom potrvá do piatkového večera

VČERA - 19:17Ekonomické

Výluka vlakovej dopravy v úseku Poprad-Tatry - Vydrník pre poškodený most v Poprade potrvá do piatkového večera.

ZSSK prijala po mimoriadnej udalosti v Poprade viaceré opatrenia

ZSSK prijala po mimoriadnej udalosti v Poprade viaceré opatrenia

VČERA - 14:23Ekonomické

V súvislosti s mimoriadnou udalosťou v Poprade, poškodení mosta, ku ktorému došlo v stredu (14. 5.) v skorých ranných hodinách, Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) prijala viaceré opatrenia s cieľom čo najviac uľahčiť ľuďom c

Mihók: Globálna politika a ekonomika sa nachádza v kŕči

Mihók: Globálna politika a ekonomika sa nachádza v kŕči

VČERA - 13:50Ekonomické

Globálna politika a ekonomika sa nachádza v kŕči, v ešte horšom kŕči je Európa a v rámci nej EÚ, tvrdí predseda SOPK Peter Mihók.

Fico: Konsolidácia zostáva mimoriadnou prioritou súčasnej vlády

Fico: Konsolidácia zostáva mimoriadnou prioritou súčasnej vlády

VČERA - 13:47Ekonomické

Konsolidácia zostáva mimoriadnou prioritou súčasnej vlády. Uviedol to okrem iného na štvrtkovom zhromaždení delegátov Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory predseda vlády Robert Fico.

KDH: Vláda nedostatočne rieši problémy rodín s bývaním či pracovnými možnosťami

KDH: Vláda nedostatočne rieši problémy rodín s bývaním či pracovnými možnosťami

VČERA - 11:58Ekonomické

Jedným z problémov krajiny je, že mladí ľudia odchádzajú za prácou do zahraničia, pripomína KDH.