• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Sobota, 10.5.2025Meniny má Viktória
13°Bratislava

Bratislave a Košiciam majú prihodiť viac na zničené cesty

  • 10:01 16.04.2013
  • BRATISLAVA
Bratislave a Košiciam majú prihodiť viac na zničené cesty

Minister vnútra Robert Kaliňák a europoslankyňa Monika Flašíková-Beňová požiadali o navýšenie financií pre Bratislavu a Košice.

Podľa Flašíkovej Beňovej vláda pravdepodobne hlavnému mestu odklepne na cesty 1,3 milióna eur a Košiciam 700-tisíc eur.

Vláda bude tento týždeň rozhodovať o rozdelení ďalších osem miliónov eur na obnovu a rekonštrukciu ciest pre mestá a obce.

Flašíková-Beňová spolu s ministrom vnútra preto rokovali so šéfom rezortu financií Petrom Kažimírom o možnosti úpravy finančného balíka pre Bratislavu a Košice.

Flašíková-Beňová informovala, že vzhľadom na postavenie Bratislavy ako hlavného mesta, ako aj vyššiu intenzitu zaťaženia ciest v oboch mestách, prerokovali model nového rozdelenia financií. Ten zohľadní uvedené skutočnosti a navýši pôvodné sumy - 307 840 eur v Bratislave a 138 500 eur v Košiciach.

"Som rada, že sme v rokovaniach s ministrom financií našli zhodu a vláda s najvyššou pravdepodobnosťou v stredu rozhodne o navýšení čiastky pre rekonštrukcie ciest na sumu 1,3 mil. eur v Bratislave a 700-tisíc eur pre Košice," povedala Flašíková-Beňová.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Veľká banka hlási rozsiahlu odstávku služieb

Veľká banka hlási rozsiahlu odstávku služieb

VČERA - 20:37Ekonomické

Banka ohlásila plánovanú odstávku elektronických služieb.

Prezident vymenoval Dušana Keketiho za viceguvernéra NBS

Prezident vymenoval Dušana Keketiho za viceguvernéra NBS

VČERA - 11:28Ekonomické

Viceguvernérom Národnej banky Slovenska (NBS) sa stal Dušan Keketi. V piatok ho do funkcie vymenoval prezident SR Peter Pellegrini.

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom

18:07 08.05.2025Ekonomické

Americký prezident Donald Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome, na ktorej sa telefonicky zúčastnil aj britský premiér Keir Starmer, ohlásil obchodnú dohodu s Spojeným kráľovstvom.

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode

12:53 08.05.2025Ekonomické

Cena zlata vo štvrtok klesla, keď investori zareagovali na informácie amerického prezidenta Donalda Trumpa v súvislosti s obchodnou dohodou medzi USA a jednou z veľkých ekonomík.

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve

21:28 07.05.2025Ekonomické

Situáciu s premnoženou raticovou zverou by mal vyriešiť až pripravovaný nový zákon o poľovníctve, o ktorom agrorezort diskutuje s parlamentnými poslaneckými klubmi.