• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Nedeľa, 11.5.2025Meniny má Blažena
Bratislava

Rusko nechce zakázať export obilnín, spôsobilo by to škody

  • 14:48 05.09.2014
  • MOSKVA
Rusko nechce zakázať export obilnín, spôsobilo by to škody

Takýto zákaz mal byť možným spôsobom ako dostať domáci trh do rovnováhy.

Ruské ministerstvo pôdohospodárstva odmietlo správy, podľa ktorých poslalo ruskej vláde list s návrhom na zákaz exportu obilnín v sezóne 2014-2015. Predseda ruskej Obilninovej únie Arkadij Zlochevsky skôr v piatok informoval, že takýto list mal od predstaviteľov ruského agrorezortu dostať ruský premiér Dmitrij Medvedev.

Takýto zákaz mal byť možným spôsobom ako dostať domáci trh do rovnováhy. "Čo i len zvažovanie otázky ako táto spôsobuje škody," povedal Zlochevsky. "Nemali by sa objavovať žiadne diskusie o zákaze, pretože to straší našich odberateľov," doplnil. Rusko šokovalo trhy jednoročným zákazom exportu v roku 2010, keď úrodu zničilo sucho.

Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Veľká banka hlási rozsiahlu odstávku služieb

Veľká banka hlási rozsiahlu odstávku služieb

20:37 09.05.2025Ekonomické

Banka ohlásila plánovanú odstávku elektronických služieb.

Prezident vymenoval Dušana Keketiho za viceguvernéra NBS

Prezident vymenoval Dušana Keketiho za viceguvernéra NBS

11:28 09.05.2025Ekonomické

Viceguvernérom Národnej banky Slovenska (NBS) sa stal Dušan Keketi. V piatok ho do funkcie vymenoval prezident SR Peter Pellegrini.

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom

18:07 08.05.2025Ekonomické

Americký prezident Donald Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome, na ktorej sa telefonicky zúčastnil aj britský premiér Keir Starmer, ohlásil obchodnú dohodu s Spojeným kráľovstvom.

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode

12:53 08.05.2025Ekonomické

Cena zlata vo štvrtok klesla, keď investori zareagovali na informácie amerického prezidenta Donalda Trumpa v súvislosti s obchodnou dohodou medzi USA a jednou z veľkých ekonomík.

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve

21:28 07.05.2025Ekonomické

Situáciu s premnoženou raticovou zverou by mal vyriešiť až pripravovaný nový zákon o poľovníctve, o ktorom agrorezort diskutuje s parlamentnými poslaneckými klubmi.