Nemocnice dlhujú Sociálnej poisťovni vyše 100 miliónov eur
- 6:09 01.09.2014
- BRATISLAVA

Dlh zdravotníckych zariadení na neuhradených sociálnych odvodoch už prekročil stomiliónovú hranicu, na konci júla dosiahol 104,8 mil. eur.
Dlh zdravotníckych zariadení MZ dosiahol v závere minulého mesiaca 69,6 mil. eur, čo je oproti júnu viac o 2,3 mil. eur. Nárast pohľadávok pre neplatenie odvodov eviduje Sociálna poisťovňa pri Univerzitnej nemocnici Bratislava, Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou Bratislava a Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica.
Transformované nemocnice nemali na konci júla uhradené poistné vo výške 35,2 mil. eur, medzimesačne sa tak pohľadávky voči nim zvýšili o 520 tis. eur. Svoj dlh v decembri prehĺbili Nemocnica s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach, Nemocnica s poliklinikou v Považskej Bystrici, Nemocnica s poliklinikou Dunajská Streda, a.s., Nemocnica s poliklinikou Myjava, Nemocnica s poliklinikou Ilava, n.o., Sanatórium Tatranská Kotlina n.o. a Kysucká nemocnica s poliklinikou Čadca.

Veľká banka hlási rozsiahlu odstávku služieb
Banka ohlásila plánovanú odstávku elektronických služieb.

Prezident vymenoval Dušana Keketiho za viceguvernéra NBS
Viceguvernérom Národnej banky Slovenska (NBS) sa stal Dušan Keketi. V piatok ho do funkcie vymenoval prezident SR Peter Pellegrini.

Trump ohlásil obchodnú dohodu so Spojeným kráľovstvom
Americký prezident Donald Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome, na ktorej sa telefonicky zúčastnil aj britský premiér Keir Starmer, ohlásil obchodnú dohodu s Spojeným kráľovstvom.

Cena zlata klesla, nadol ju posunuli vyhlásenia Trumpa o obchodnej dohode
Cena zlata vo štvrtok klesla, keď investori zareagovali na informácie amerického prezidenta Donalda Trumpa v súvislosti s obchodnou dohodou medzi USA a jednou z veľkých ekonomík.

Takáč: Situáciu s premnoženou zverou vyrieši až nový zákon o poľovníctve
Situáciu s premnoženou raticovou zverou by mal vyriešiť až pripravovaný nový zákon o poľovníctve, o ktorom agrorezort diskutuje s parlamentnými poslaneckými klubmi.