• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 30.1.2023Meniny má Ema
Bratislava

Bola krásna a zrodená pre úspech, zastrelil ju milenec

  • 23:50 14.02.2013
  • JOHANNESBURG
Bola krásna a zrodená pre úspech, zastrelil ju milenec

V jednom zo svojich posledných odkazov na Twitteri napísala, aká je nadšená z valentínskeho prekvapenia pre svojho priateľa Oscara Pistoriusa.

Už o niekoľko hodín ju odvážali do márnice s prestrelenou hlavou a ramien.

"Mal by to byť deň lásky pre každého," uviedla Reeva Steenkampová v stredu na Twitteri a dodala: "Môže byť požehnaný!"

Absolventka právnickej školy v Johannesburgu sa dva roky po sebe umiestnila v rebríčku 100 najsexy žien na svete podľa magazínu FHM.

Predstavitelia FHM pre americkú televíziu Fox News potvrdili, že s príťažlivou blondínkou tweetovali niekoľko hodín pred tragickým incidentom.Steenkampová bola v neustálom kontakte so svojimi fanúšikmi, denne im nechávala niekoľko odkazov na Twitteri. Modelingová agentúra, ktorá Steenkampovú zastupovala, nechcela tragickej správe veriť. Jane Celliersová, riaditeľka spoločnosti ICE Model Management, neudržala pred novinármi slzy. „Stala sa súčasťou našej rodiny,“ uviedla zronená žena pre médiá.

Účinkovala v reklamách v Juhoafrickej republike aj v zahraničí. Rodáčka z Kapského mesta si vyskúšala aj niekoľko menších televíznych rolí a cez víkend mala debutovať v tamojšej reality šou Ostrov pokladov.

„Bola zrodená pre úspech,“ povedala o 30-ročnej Steenkampovej juhoafrická publicistka Sarit Tomlinsonová v rozhovore pre BBC.
Obrazom: Oscara Pistoriusa vyviedli z domu policajti

Do najväčšieho mesta JAR sa presťahovala pred šiestimi rokmi, kedy sa stala tvárou kozmetickej značky Avon. Bola tiež silnou bojovníčkou za práva žien, na Twitteri vyzvala ženy, aby sa postavili počas sviatku Sv. Valentína proti aktu znásilnenia.

Svojho priateľa pred fanúšikmi a priateľmi prezývala familiárne „Boo“. Oscar Pistorius bol iba pred šiestimi mesiacmi hviezdou londýnskej olympiády, ktorej aplaudoval celý štadión.

Bol žiarivým príkladom toho, ako človek dokáže bojovať s nepriazňou osudu a fyzickým hendikepom. Síce nevyhral žiadnu medailu, jeho účasť medzi „zdravými“ športovcami a prebojovanie sa do finále z neho spravilo nezmazateľný symbol londýnskych hier. V utorok ho odvážali v putách do vyšetrovacej väzby, aby vysvetlil zastrelenie svojej priateľky a pôvabnej modelky Reevi Steenkampovej.

Pistorius sa narodil bez lýtkovej kosti a vzhľadom na vrodenú chybu, mu v 11 mesiacoch amputovali dolné končatiny. V roku 2004 sa stal paraolympijským víťazom, ale dostal zákaz súťažiť medzi zdravými. Komisia sa obávala, že jeho protézy ho môžu zvýhodniť.

„Ešte ťažšie však bolo ráno po finálových pretekoch. Zobudil som sa s kŕčmi v tvári. Myslím, že som sa celú noc usmieval,“ povedal vtedy pre agentúru AP.

Slávneho juhoafrického paralympionika odviedli do vyšetrovacej väzby. Podľa jeho svedectva si priateľku pomýlil s lupičom. Obaja tvorili pár od minulého novembra. Pistorius v jednom z rozhovorov pred olympijskými hrami v Londýne potvrdil, že má doma pištoľ hneď vedľa svojej postele.

Policajná hovorkyňa Denise Beukesová pre AP povedala:"Pistorius bol po vražde vo svojom dome a nemáme žiadnych ďalších podozrivých."

Susedia údajne počuli podozrivé zvuky z domu už v stredu večer. Podľa hovorkyne nemusela byť streľba nehodou.

Video: Letecký pohľad na dom, kde žil zaľúbený pár
Zdieľať tento článok na Facebooku
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Zelenskyj: Rusko začalo svoju veľkú odplatu za odpor Ukrajiny

Zelenskyj: Rusko začalo svoju veľkú odplatu za odpor Ukrajiny

DNES - 21:44Zahraničné

Rusko začalo svoju "veľkú odplatu" za odpor Ukrajiny voči ruskej invázii, uviedol v pondelok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Blinken zagratuloval Pavlovi k víťazstvu v prezidentských voľbách

Blinken zagratuloval Pavlovi k víťazstvu v prezidentských voľbách

DNES - 21:26Zahraničné

Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken v pondelok zablahoželal nadchádzajúcemu českému prezidentovi Petrovi Pavlovi k víťazstvu v prezidentských voľbách.

Pred sídlom Európskej komisie útočili nožom, polícii je útočník známy

Pred sídlom Európskej komisie útočili nožom, polícii je útočník známy

DNES - 21:19Zahraničné

Jeden človek je v kritickom stave a ďalší dvaja sú zranení po útoku nožom, ku ktorému došlo v pondelok večer na stanici metra v belgickej metropole Brusel.

Jermak tvrdí, že Poľsko je naklonené možnému dodaniu stíhačiek F-16 na Ukrajinu

Jermak tvrdí, že Poľsko je naklonené možnému dodaniu stíhačiek F-16 na Ukrajinu

DNES - 21:07Zahraničné

Poľsko vysiela pozitívne signály ohľadom možnej dodávky stíhačiek typu F-16 na Ukrajinu, uviedol v pondelok vedúci ukrajinskej prezidentskej kancelárie Andrij Jermak.

Kanadský kardinál obvinený zo zneužívania odstúpil z funkcie vo Vatikáne. Dôvodom je vysoký vek

Kanadský kardinál obvinený zo zneužívania odstúpil z funkcie vo Vatikáne. Dôvodom je vysoký vek

DNES - 21:03Zahraničné

Kanadský kardinál Marc Ouellet, ktorý bol viackrát obvinený zo sexuálneho zneužívania, odstúpil z funkcie prefekta Kongregácie pre biskupov. Oznámil to v pondelok Vatikán.