• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Utorok, 28.5.2024Meniny má Viliam
24°Bratislava

Bola krásna a zrodená pre úspech, zastrelil ju milenec

  • 23:50 14.02.2013
  • JOHANNESBURG
Bola krásna a zrodená pre úspech, zastrelil ju milenec

V jednom zo svojich posledných odkazov na Twitteri napísala, aká je nadšená z valentínskeho prekvapenia pre svojho priateľa Oscara Pistoriusa.

Už o niekoľko hodín ju odvážali do márnice s prestrelenou hlavou a ramien.

"Mal by to byť deň lásky pre každého," uviedla Reeva Steenkampová v stredu na Twitteri a dodala: "Môže byť požehnaný!"

Absolventka právnickej školy v Johannesburgu sa dva roky po sebe umiestnila v rebríčku 100 najsexy žien na svete podľa magazínu FHM.

Predstavitelia FHM pre americkú televíziu Fox News potvrdili, že s príťažlivou blondínkou tweetovali niekoľko hodín pred tragickým incidentom.Steenkampová bola v neustálom kontakte so svojimi fanúšikmi, denne im nechávala niekoľko odkazov na Twitteri. Modelingová agentúra, ktorá Steenkampovú zastupovala, nechcela tragickej správe veriť. Jane Celliersová, riaditeľka spoločnosti ICE Model Management, neudržala pred novinármi slzy. „Stala sa súčasťou našej rodiny,“ uviedla zronená žena pre médiá.

Účinkovala v reklamách v Juhoafrickej republike aj v zahraničí. Rodáčka z Kapského mesta si vyskúšala aj niekoľko menších televíznych rolí a cez víkend mala debutovať v tamojšej reality šou Ostrov pokladov.

„Bola zrodená pre úspech,“ povedala o 30-ročnej Steenkampovej juhoafrická publicistka Sarit Tomlinsonová v rozhovore pre BBC.
Obrazom: Oscara Pistoriusa vyviedli z domu policajti

Do najväčšieho mesta JAR sa presťahovala pred šiestimi rokmi, kedy sa stala tvárou kozmetickej značky Avon. Bola tiež silnou bojovníčkou za práva žien, na Twitteri vyzvala ženy, aby sa postavili počas sviatku Sv. Valentína proti aktu znásilnenia.

Svojho priateľa pred fanúšikmi a priateľmi prezývala familiárne „Boo“. Oscar Pistorius bol iba pred šiestimi mesiacmi hviezdou londýnskej olympiády, ktorej aplaudoval celý štadión.

Bol žiarivým príkladom toho, ako človek dokáže bojovať s nepriazňou osudu a fyzickým hendikepom. Síce nevyhral žiadnu medailu, jeho účasť medzi „zdravými“ športovcami a prebojovanie sa do finále z neho spravilo nezmazateľný symbol londýnskych hier. V utorok ho odvážali v putách do vyšetrovacej väzby, aby vysvetlil zastrelenie svojej priateľky a pôvabnej modelky Reevi Steenkampovej.

Pistorius sa narodil bez lýtkovej kosti a vzhľadom na vrodenú chybu, mu v 11 mesiacoch amputovali dolné končatiny. V roku 2004 sa stal paraolympijským víťazom, ale dostal zákaz súťažiť medzi zdravými. Komisia sa obávala, že jeho protézy ho môžu zvýhodniť.

„Ešte ťažšie však bolo ráno po finálových pretekoch. Zobudil som sa s kŕčmi v tvári. Myslím, že som sa celú noc usmieval,“ povedal vtedy pre agentúru AP.

Slávneho juhoafrického paralympionika odviedli do vyšetrovacej väzby. Podľa jeho svedectva si priateľku pomýlil s lupičom. Obaja tvorili pár od minulého novembra. Pistorius v jednom z rozhovorov pred olympijskými hrami v Londýne potvrdil, že má doma pištoľ hneď vedľa svojej postele.

Policajná hovorkyňa Denise Beukesová pre AP povedala:"Pistorius bol po vražde vo svojom dome a nemáme žiadnych ďalších podozrivých."

Susedia údajne počuli podozrivé zvuky z domu už v stredu večer. Podľa hovorkyne nemusela byť streľba nehodou.

Video: Letecký pohľad na dom, kde žil zaľúbený pár
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Sikorski: Poľsko by nemalo vylúčiť vyslanie svojich vojakov na Ukrajinu

Sikorski: Poľsko by nemalo vylúčiť vyslanie svojich vojakov na Ukrajinu

DNES - 10:31Zahraničné

Poľsko by nemalo vylúčiť vyslanie vojakov na Ukrajinu, uviedol poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski v rozhovore zverejnenom v utorok.

Tsahkna: Rusko hybridnou kampaňou testuje hranice Západu

Tsahkna: Rusko hybridnou kampaňou testuje hranice Západu

DNES - 9:34Zahraničné

Rusko stupňovaním hybridných útokov v Európe skúša, kam až ho Západ pustí, vyhlásil v pondelok pre agentúru AFP estónsky minister zahraničných vecí Margus Tsahkna.

Zrútenie časti budovy na východe Číny si vyžiadalo štyri obete

Zrútenie časti budovy na východe Číny si vyžiadalo štyri obete

DNES - 8:18Zahraničné

Najmenej štyria ľudia zahynuli a jedna osoba utrpela zranenia pri zrútení časti budovy v provincii An-chuej na východe Číny.

Poľsko kúpi od Spojených štátov strely dlhého doletu za 677 miliónov eur

Poľsko kúpi od Spojených štátov strely dlhého doletu za 677 miliónov eur

DNES - 6:26Zahraničné

Poľsko sa chystá kúpiť strely dlhého doletu za 677 miliónov eur od Spojených štátov, aby posilnilo svoje obranné kapacity na odrazenie prípadných ruských hrozieb.

Netanjahu označil nálet na utečenecký tábor v Rafahu za tragickú nehodu

Netanjahu označil nálet na utečenecký tábor v Rafahu za tragickú nehodu

DNES - 6:21Zahraničné

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu označil za "tragickú nehodu" nálet, pri ktorom v nedeľu izraelská armáda zasiahla tábor pre vysídlené osoby v meste Rafah v Pásme Gazy.