• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Pondelok, 4.3.2024Meniny má Kazimír
Bratislava

Bola krásna a zrodená pre úspech, zastrelil ju milenec

  • 23:50 14.02.2013
  • JOHANNESBURG
Bola krásna a zrodená pre úspech, zastrelil ju milenec

V jednom zo svojich posledných odkazov na Twitteri napísala, aká je nadšená z valentínskeho prekvapenia pre svojho priateľa Oscara Pistoriusa.

Už o niekoľko hodín ju odvážali do márnice s prestrelenou hlavou a ramien.

"Mal by to byť deň lásky pre každého," uviedla Reeva Steenkampová v stredu na Twitteri a dodala: "Môže byť požehnaný!"

Absolventka právnickej školy v Johannesburgu sa dva roky po sebe umiestnila v rebríčku 100 najsexy žien na svete podľa magazínu FHM.

Predstavitelia FHM pre americkú televíziu Fox News potvrdili, že s príťažlivou blondínkou tweetovali niekoľko hodín pred tragickým incidentom.Steenkampová bola v neustálom kontakte so svojimi fanúšikmi, denne im nechávala niekoľko odkazov na Twitteri. Modelingová agentúra, ktorá Steenkampovú zastupovala, nechcela tragickej správe veriť. Jane Celliersová, riaditeľka spoločnosti ICE Model Management, neudržala pred novinármi slzy. „Stala sa súčasťou našej rodiny,“ uviedla zronená žena pre médiá.

Účinkovala v reklamách v Juhoafrickej republike aj v zahraničí. Rodáčka z Kapského mesta si vyskúšala aj niekoľko menších televíznych rolí a cez víkend mala debutovať v tamojšej reality šou Ostrov pokladov.

„Bola zrodená pre úspech,“ povedala o 30-ročnej Steenkampovej juhoafrická publicistka Sarit Tomlinsonová v rozhovore pre BBC.
Obrazom: Oscara Pistoriusa vyviedli z domu policajti

Do najväčšieho mesta JAR sa presťahovala pred šiestimi rokmi, kedy sa stala tvárou kozmetickej značky Avon. Bola tiež silnou bojovníčkou za práva žien, na Twitteri vyzvala ženy, aby sa postavili počas sviatku Sv. Valentína proti aktu znásilnenia.

Svojho priateľa pred fanúšikmi a priateľmi prezývala familiárne „Boo“. Oscar Pistorius bol iba pred šiestimi mesiacmi hviezdou londýnskej olympiády, ktorej aplaudoval celý štadión.

Bol žiarivým príkladom toho, ako človek dokáže bojovať s nepriazňou osudu a fyzickým hendikepom. Síce nevyhral žiadnu medailu, jeho účasť medzi „zdravými“ športovcami a prebojovanie sa do finále z neho spravilo nezmazateľný symbol londýnskych hier. V utorok ho odvážali v putách do vyšetrovacej väzby, aby vysvetlil zastrelenie svojej priateľky a pôvabnej modelky Reevi Steenkampovej.

Pistorius sa narodil bez lýtkovej kosti a vzhľadom na vrodenú chybu, mu v 11 mesiacoch amputovali dolné končatiny. V roku 2004 sa stal paraolympijským víťazom, ale dostal zákaz súťažiť medzi zdravými. Komisia sa obávala, že jeho protézy ho môžu zvýhodniť.

„Ešte ťažšie však bolo ráno po finálových pretekoch. Zobudil som sa s kŕčmi v tvári. Myslím, že som sa celú noc usmieval,“ povedal vtedy pre agentúru AP.

Slávneho juhoafrického paralympionika odviedli do vyšetrovacej väzby. Podľa jeho svedectva si priateľku pomýlil s lupičom. Obaja tvorili pár od minulého novembra. Pistorius v jednom z rozhovorov pred olympijskými hrami v Londýne potvrdil, že má doma pištoľ hneď vedľa svojej postele.

Policajná hovorkyňa Denise Beukesová pre AP povedala:"Pistorius bol po vražde vo svojom dome a nemáme žiadnych ďalších podozrivých."

Susedia údajne počuli podozrivé zvuky z domu už v stredu večer. Podľa hovorkyne nemusela byť streľba nehodou.

Video: Letecký pohľad na dom, kde žil zaľúbený pár
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Británia: Rusko vo februári zaznamenalo na Ukrajine rekordný počet obetí

Británia: Rusko vo februári zaznamenalo na Ukrajine rekordný počet obetí

VČERA - 19:21Zahraničné

V mesiaci február prišlo na Ukrajine o život alebo utrpelo zranenia denne viac ruských vojakov ako kedykoľvek predtým od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.

Občania Švajčiarska v referende väčšinovo podporili zavedenie 13. dôchodku

Občania Švajčiarska v referende väčšinovo podporili zavedenie 13. dôchodku

VČERA - 18:22Zahraničné

Švajčiari v nedeľňajšom referende drvivou väčšinou hlasov podporili návrh na zavedenie 13. dôchodku pre seniorov.

Nemecko: Putin proti nám vedie informačnú vojnu, tvrdí minister obrany Pistorius

Nemecko: Putin proti nám vedie informačnú vojnu, tvrdí minister obrany Pistorius

VČERA - 17:57Zahraničné

Ruský prezident sa zverejnením odpočúvaného rozhovoru vysokopostavených predstaviteľov nemeckého letectva o Ukrajine snaží zasiať v krajine rozkol.

Vojna nie je cestou k lepšiemu svetu, upozornil pápež

Vojna nie je cestou k lepšiemu svetu, upozornil pápež

VČERA - 14:03Zahraničné

Pápež František počas tradičnej modlitby Anjel Pána vo Vatikáne v nedeľu opätovne naliehavo vyzval na mier vo svete, pričom spomenul Blízky východ i Ukrajinu.

Roskomnadzor zablokoval web vyzývajúci na protest proti Putinovi v deň volieb

Roskomnadzor zablokoval web vyzývajúci na protest proti Putinovi v deň volieb

VČERA - 13:22Zahraničné

Ruský úrad na kontrolu médií zablokoval prístup na webovú stránku kampane nazvanej "Napoludnie proti Putinovi".