• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 19.4.2024Meniny má Jela
Bratislava

Nové letecké linky do Popradu by mali priviezť ďalších hostí

  • 12:13 16.08.2014
  • POPRAD
Nové letecké linky do Popradu by mali priviezť ďalších hostí

Od nových pravidelných leteckých liniek, ktoré začnú na jeseň lietať do Popradu, očakávajú najmä nových hostí. Koncom októbra začne do Popradu lietať pravidelná linka z Londýna, v decembri pribudne linka z Rigy.

"Verím, že týmto otvárame dvere do nových destinácií. Je tam obrovský potenciál, aby sme hostí z týchto krajín získali k nám do Vysokých Tatier," uviedla pre SITA výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lenka Maťašovská.

Z lotyšskej Rigy začne lietať pravidelná zimná linka 13. decembra. Do Popradu bude lietať raz týždenne v sobotu až do marca. "Momentálne sa pripravuje infocesta, zástupcovia hotelov, stredísk a akvaparku by mali ísť do Rigy, kde by sa mali stretnúť s touroperátormi, aby sa začali predávať kapacity," povedala Maťašovská.

V cene letenky bude aj preprava lyží

Cena spiatočnej letenky bude podľa nej 110 eur. V tejto cene bude aj preprava lyží. Maťašovská predpokladá, že záujem o túto linku bude.

Linka z Londýna do Popradu mala pôvodne začať lietať 28. októbra. Na stránke leteckého prepravcu sa však dajú kúpiť letenky aj na 26. októbra. Poprad s Londýnom tak bude spojený utorok, štvrtok, sobotu a nedeľu.

"Bude to nízkonákladová letecká linka. Tam vieme stiahnuť aj Slovákov, ktorí žijú v Londýne a okolí, ale verím, že ju budú využívať aj Angličania na zimné dovolenky, predĺžené víkendy, futbalisti, ktorí môžu trénovať v tréningovom centre a možno to bude aj biznis klientela," uviedla Maťašovská.

Málokto chce cestovať v aute

Oblastná organizácia Región Vysoké Tatry pripravuje v spolupráci s partnermi reklamnú kampaň, ktorá by mala pomôcť naplniť túto linku. Projekt leteckého spojenia medzi Popradom a Londýnom je podľa Maťašovskej výsledkom práce viacerých subjektov, ktorým záleží na rozvoji cestovného ruchu.

Podľa Maťašovskej regiónu by výrazne pomohlo aj letecké spojenie s Poľskom. "Práve v zime je cestovanie z Poľska na Slovensko nie veľmi ideálne. Možno napojenie na Varšavu by bolo fajn," uviedla.

Bez leteckého spojenia je podľa nej len ťažké vyvíjať aktivity vo vzdialenejších krajinách. "Prvá otázka, ktorá padne, je doprava. Klienti sú už tak nároční, že málokto chce cestovať celý deň v aute," povedala.
Zdroj: WEBNOVINY
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Kotlár požiadal FS o analýzu vybraných subjektov, ktoré prevádzkovali MOM

Kotlár požiadal FS o analýzu vybraných subjektov, ktoré prevádzkovali MOM

VČERA - 18:09Domáce

Peter Kotlár požiadal Finančnú správu o finančnú analýzu niektorých subjektov, ktoré prevádzkovali mobilné odberové miesta.

Na R7 začalo horieť auto, treba tam počítať s dopravným obmedzením

Na R7 začalo horieť auto, treba tam počítať s dopravným obmedzením

VČERA - 16:32Domáce

Na rýchlostnej ceste R7 začalo horieť motorové vozidlo, treba tam preto počítať s dopravným obmedzením.

Gröhling: Zákon k situácii s medveďmi je nebezpečný, rieši aj vlky a rysy

Gröhling: Zákon k situácii s medveďmi je nebezpečný, rieši aj vlky a rysy

VČERA - 16:15Domáce

Vládny zákon k riešeniu situácie s medveďmi je nebezpečný. Okrem medveďov tiež rieši vlkov, šakaly či ohrozené rysy.

Počas noci sa na celom území Slovenska môže vyskytnúť prízemný mráz

Počas noci sa na celom území Slovenska môže vyskytnúť prízemný mráz

VČERA - 16:04Domáce

Na celom území Slovenska sa počas noci a v piatok (19. 4.) ráno môže vyskytnúť prízemný mráz.