• Články
  • Internet
  • Mapy
  • Recepty
Piatok, 14.6.2024Meniny má Vasil
23°Bratislava

Zbohom vrásky! 10 tipov pre mladší vzhľad

  • 19:00 23.07.2014
  • BRATISLAVA
Zbohom vrásky! 10 tipov pre mladší vzhľad

Vrásky sú veľkým strašiakom, no môžeme im hravo predísť. Stačí sa zbaviť niektorých zlozvykov alebo začať s účinnými rituálmi. 

Zdravou stravou proti vráskam

Pýšite sa štíhlou postavou no s vráskami to vyhraté nemáte. Tvár bez tuku je logicky vo vyššom veku ochabnutejšia a tak sú na nej viditeľné známky starnutia oveľa skôr ako u ľudí, ktorí majú pár kíl navyše. Upozornenie pre dámy: Všetky diéty s  jo-jo efektom takisto spôsobujú predčasné starnutie. Príčinou je neustála strata a opätovné naberanie telesnej hmotnosti, pri ktorom sa koža stále sťahuje a rozťahuje. 

Najlepším receptom, ktorý sa odrazí aj na vašom vzhľade v budúcnosti je udržiavanie váhy správnou výživnou stravou a pravidelným cvičením.  Proti vráskam môžete bojovať aj dostatočným príjmom omega-3-mastných kyselín. Získate ich napríklad z vlašských orieškov či z lososa. Tvorbu kolagénu podporuje i príjem vitamínu C z citrusového ovocia a rastlinný antioxidant lykopén, ktorého zdrojom sú ružové grapy a paradajky. 

Spánkový deficit - nepriateľ mladosti

Je vám hádam jasné, že pod vašu pleť sa podpíše aj nedostatok spánku. V noci totiž dochádza k obnove pokožky, ktorá sa dostáva do rovnováhy naše pH. Ak ste nevyspatí, ani prípravky proti vráskam neúčinkujú tak, ako by mali. 

Trenie očí

Nielen vrásky, ale i pigmentové škvrny pridávajú roky navyše. Neustále šúchanie jemnej pokožky v okolí očí môže byť príčinou vzniku tmavých kruhov. Buďte opatrní aj pri vkladaní kontaktných šošoviek a pri nanášaní korektora či očných krémov. Všetko jemne vklepkávajte. Predídete tak predčasnej pigmentácii a viditeľným príznakom starnutia odzrkadľujúcich sa na koži. 

Čítajte: Tmavé kruhy pod očami. Prečo ich máme a ako ich odstrániť? 

Odličovací otčenáš

Líčite sa, aby ste boli krajšie, no odličovanie zanedbávate? To nedáva logiku, tak sa to ihneď pokúste zmeniť! Pleť sa počas noci rýchlejšie regeneruje. Ak ju však neodlíčite, koledujete si nielen o zanesenie pórov a vznik vyrážok, ale i trvalých mimických vrások. Nezabúdajte ani na krk a v nadväznosti na predchádzajúcu radu odličujte pleť veľmi jemnými pohybmi, aby ste zamedzili pigmentácii.

Špúlenie pier

Častým pitím zo slamky a fajčením cigariet napomáhate ku vzniku mimických vrások v okolí úst. Častým špúlením pier pri fotení si tiež veľmi nepomáhate.  

Čítajte: Slovenskú prirodzenosť nám závidí celý svet

Nestresujte sa! Robíte si vrásky

Hormóny stresu majú veľký podiel na predčasnom starnutí nášho tela. Kortizol totiž rozkladá kolagén, koža stráca pevnosť a vznikať môžu i zápaly. Ak ste stále vystavení stresu v práci či inde, zapojte do svojho života pravidelnú činnosť, ktorá vám bude pomáhať stres ventilovať. Prihláste sa na hodiny jogy, dajte si kávu s priateľmi alebo si choďte zabehať. Pohybom posilníte krvný obeh. Do kože sa tak dostanú živiny a kyslík a dochádza k jej dostatočnému prekrveniu.

Ruky a krk

Dajte si pozor, aby ste pri starostlivosti o svoje telo nezabúdali na ruky, krk a dekolt. Práve na týchto častiach tela sú známky starnutia najviditeľnejšie. Nezabúdajte na ich natieranie vyživujúcimi krémami a tiež opaľovacími prípravkami. 

Bez okuliarov ani na krok

Slnečné okuliare ste si opäť zabudli doma a vonku sa musíte mračiť? Dávajte si na to pozor! Vrásky sa vám takto vytvoria veľmi rýchlo nehovoriac o pigmentových škvrnách v okolí očí, a to dôsledkom štiepajúceho sa kolagénu vplyvom slnečného žiarenia. Slnečné okuliare s ochranou UVA a UVB preto pri sebe neustále noste i v zimnom období.  

Čítajte: Pozor na nebezpečné slnečné okuliare!

Staré dobré mydlo? Omyl!

Vaši starí rodičia naň možno nedali dopustiť, no obyčajné mydlá na ruky často obsahujú látky nie veľmi prospešné pre zachovanie vláčnosti pokožky. Vysušujú ju, nakoľko zbavujú telo mazov, ktoré koža prirodzene obsahuje a hydratáciu jej nedodajú. Suchá pokožka je náchylnejšia na vznik vrások. Ak vás už naozaj nepresvedčíme o používaní vhodnejších hydratačných alternatív, bezpodmienečne sa po umytí mydlom natrite hydratačným krémom či telovým mliekom, aby ste pokožke vrátili narušenú rovnováhu a ďalej sa nevysušovala.  Na umývanie jemnej pokožky tváre je však úplne nevhodné v prípade, ak nechcete zostarnúť rýchlejšie.

Tip: Kokosová pokožka 

Vynikajúcim tipom na úspešný boj proti vráskam je kokosový olej. Natierajte ho na pokožku a vrásky sa vám budú vyhýbať. Nielenže ich vznik dokáže oddialiť, ale vďaka schopnosti udržovať tkanivá kože ich aj vyhladzuje.

Čítajte: Oil pulling. Elixír života existuje!

Zdroj: Info.sk, BD, lifescript.com, zahr Foto: SXC
Najnovšie v kategóriiViac článkov
Nenápadná prísada zhoršuje vysychanie pokožky, na toto si dajte pozor

Nenápadná prísada zhoršuje vysychanie pokožky, na toto si dajte pozor

VČERA - 19:37Zdravie

Prísada, ktorá sa bežne používa pri varení, môže viesť k zhoršeniu príznakov ekzému.

Príčina zápalu v črevách odhalená: Vedci hovoria o svätom grále

Príčina zápalu v črevách odhalená: Vedci hovoria o svätom grále

19:51 11.06.2024Zdravie

Lekári hovoria o „svätom grále“ všetkých zápalových ochorení čriev. Prelom v liečbe pomôže miliónom pacientov po celom svete.

 Lieky je vhodné mať počas letu v príručnej batožine

Lieky je vhodné mať počas letu v príručnej batožine

14:30 08.06.2024Zdravie

Lieky nie je vhodné mať počas letu v podpalubnej batožine. Na všetkých letiskách s ňou nemusia zaobchádzať citlivo.

Peľ tráv bude dominovať až do júla, jeho koncentrácie ovplyvňujú zrážky

Peľ tráv bude dominovať až do júla, jeho koncentrácie ovplyvňujú zrážky

16:41 05.06.2024Zdravie

Peľ tráv z čeľade lipnicovitých stále dominuje v ovzduší na celom území Slovenska a bude aj naďalej.

Trénerka o strúhanom syre: Nikdy by som si ho nekúpila, toto je dôvod

Trénerka o strúhanom syre: Nikdy by som si ho nekúpila, toto je dôvod

20:09 01.06.2024Zdravie

Na rozdiel od syra v celku alebo nakrájaného na plátky sa v strúhanom syre skrýva nástraha, ktorá môže sabotovať chudnutie.